Midtown Madness 2

22.09.2000

Midtown Madness 2 je závodní arkádový sequel Midtown Madness, vyrobený firmou Angel Studios (dnes Rockstar San Diego) a vydaný firmou Microsoft Game Studios, který obsahuje velký počet různých aut, se kterými se tentokráte projedete po Londýně a San Franciscu.

Co se módů týče, vše zůstává při starém, ovšem přibyl Crash Course, který představuje sérii těžkých, avšak krátkých úkolů, jež otestují hráčovy šoférské schopnosti: v Londýně budete muset projet mezi zaparkovanými auty, v San Franciscu zase bude třeba vyhnout se policistům během trefování checkpointů - naučíte se přesně, jak rychle dokážete zahnout za roh, abyste si zachovali konstantní rychlost. Také se objevila nová auta, jako dvoupatrový autobus, Audi TT a pár dalších, přičemž zůstala i všechna původní.

Závody aut, které jsem si oblíbil hlavně díky akčnějšímu pojetí. Závodit v San Franciscu bylo lepší, město na mě působilo pozitivnějším dojmem. Na druhou stranu pořádně se projet Londýnským metrem a otestovat maximálku svého bouráku taky nebylo na škodu.

Když jsem neměl chutě závodit, často jsem i volil volné jízdy po městech, trpěl jsem tehda úchylkou, jen tak jsem si prostě jezdil městem a prozkoumával různá zákoutí.

Další silná stránka hry byl multiplayer, často jsme hrávali s bratrem po síti, dělali jsme nepořádek v ulicích :)
Tvůrci z původní hry vzali opravdu to nejlepší, dali tomu nový kabát, přidali nová města, auta apod. a výsledkem je ještě koncentrovanější ŠÍÍÍÍLENSTVÍ (v dobrém slova smyslu) než v případě jedničky. Je to vlastně taková prostodušší, exstatická, násilí zcela prostá, verze GTA (anebo lépe GTA po cenzuře vhodná pro pařbychtivé caparty), kde ovšem nikdy nevylezete z auta, což je možná trochu škoda, ale nebuďme zmlsaní.

Rozhodně MM2 splnila veškeré požadavky, které hráči očekávající pokračování oblíbené hry, mají. Zůstal stejný koncept, což je dobře. Stále je to neuvěřitelně dynamické, když k tomu přidáme všechny výše zmíněné novinky, co víc si přát, no ne? :)

Jakkoliv zůstávájí všechny klady, tak přítomna je i jediná drobnost, která mi "vadila" na jedničce a tou je absence nějaké pointy, příběhu, však víte. Ale může člověk vůbec něco takového vyčítat hře, která má v názvu slovo: šílenství? ...které je vlastně samo o sobě pointou? Inu, dosti filosofování. zapomeňte, že jsem něco řekl a vrhněte se do víru velkoměsta!

Pro: lepší grafika, dynamika, dvě krásně zpracovaná města, děsná sranda!!!

Proti: nemožnost vystoupit z auta

Tak jako HELLERa, tak i mě bavilo jezdit v San Franciscu. Bavilo mě jezdit jentak v provozu nebo závodit, nebo otravovat policii. Pronásledování s policií byla celkem sranda :)

Bavilo mě i zde jezdit a poslouchat dopravu. Pěkně na zelenou, dodržovat rychlost. Rád jsem jezdil s kamionem nebo autobusem.

Líbilo se mi, že, když jste do někoho nabourali, řidič vám sprostě nadával :D

Auta mají destrukční model, ale silniční provoz ne, to je celkem škoda. Další velká škoda je, že hry podobné MM, že se jezdí jen tak v provozu a ničí dneska nejsou. Jedinně serie Kobry 11 od Synetic. MM3 je bohužel pro XBoxy :(

V obou městech se dalo dělat vše, od masakrů provozu, tak masakrovat město, nebo se jen tak svobodně projet, zaskákat si, zadriftovat atp.

PS: Nikdy se mik nepodařilo vykolejit tramvaj :D

Pro: Grafika, provoz, policie, hratelnost, licence, prostředí

Proti: Vzhled okolního provozu