@90210 (10.09.2018 16:01): Můj komentáře je super, a 9/10 tam snad ani nebylo, leda 8/10 - ale to je jen číslo. Ono jde o to, že člověk hrál od té doby dalších 300 her, a je logicky přisnější - a DE je dnes prakticky nehratelná hra (HW) jako třeba John Saul's Blackstone Chronicles: An Adventure in Terror a Wizards & Warriors, což je také mínus. Naopak Microsoft Adventure je hra i dnes user friendly a historicky významná - tam je 7/10 opodstatněných.

Hodnocení je mi btw celkem buřt - 5/10 a více doporučuji, 4/10 a méně nedoporučuji.
@Drolin (10.09.2018 14:47): Nehral, proc se ptas? V podstate jsou tam 3 nicnerikajici a nic nevypovidajici komentare, coz je jakoby tam nebyl zadnej. Jsou tam 2 komentare na 100%, tvuj podivnej komentar stvorenej pro drivejsi hodnoceni 90%, kterej v souvislosti s tvym pozdeji snizenym hodnocenim na 60% absolutne nedava smysl a nevidim, ze by tam bylo cokoliv od GodOfTheSick.
@MiDlo (26.05.2011 22:17): Znas Lone Wolfa? Jedina gamebook serie na pokracovani (o ktere vim, krome ctyrdilne Magie ze serie Fighting Fantasy), kde se alespon neco (staty, vybaveni) prenasi do dalsich dilu. Bud si muzes dat knihu online s dynamickou pruvodni listinou, nebo si muzes stahnout prvnich nekolik dilu prepracovanych pro Nintendo DS (emulator).
ugra: nevím jestli jsi četl někdy ty knížky, kdy po přečtení 2 stránek ti dají volbu a ty si můžeš vybrat na jaké stránce příběh pokračuje.. něco takového bych se chtěl zahrát na PC - textovou hru s ilustracemi, kde se příběh větví do tisíce možných konců. Já měl takovou knížku o samurajích a jen ze zvědavosti, jak to dopadne jsem si vypsal a přečetl všechny možnosti. Příběh se různě spojoval, nebo nenávratně rozděloval, občas skončil smrtí, jindy šel dál... špička brakové literatury :-)

"Stojíš na křižovatce typu T. Vlevo z chodby slyšíš vzdálený pláč ženy. Zprava vane chladnější vzduch, a je ticho. Pakliže chceš jít chodbou vlevo, otoč na stránku 78. Pokud se chceš vydat doprava, otoč na stránku 167."

"Blíží se k tobě hrozivě vyhlížejí nindža s zahnutým mečem v ruce. Chceš-li mu vyjít vstříc, otoč na stránku 202. Pokud se rozhodneš pro útěk, pokračuj na straně 14."

etc.
Historie internetu - video přibližující síť ARPAnet, po které se sdílela hra "Adventure" - s českými titulky zde