Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Metal Fatigue

84
5 hodnocení Platformy
Žánr:
strategie > real-time strategie *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
18.05.2000 PC
Vývojáři:
Zono Incorporated
Oficiální stránky:
http://www.psygnosis.org/games/metalfatigue
Neklidná doba 23. století bude podle hry budoucností tří velkých korporací ovládajících Zemi, které spojí své síly poté, co se dozví, že v ostatních galaxiích se nachází mimozemská civilizace "Hedoth", která patrně po tisíciletí dobývala cizí světy, až se dostala na vysoký stupeň technologické a ekonomické vyspělosti.

Korporace ovládající Zemi - Rimtech, Mil-Agro a Neuropa tedy posílají své armády k nejbližšímu objevenému okraji Hedotského impéria. Zjišťují však, že tyto mimozemské světy zejí prázdnotou a všechny mimozemské struktury jsou bez jakékoliv aktivity. Co zničilo Hedothy? A zničilo je něco vůbec? Není to léčka? Nad tím už ovšem pohlaváři společností, ani řadoví vojáci nepřemýšlejí, protože v tu chvíli se křehká lidské aliance rozpadá a každá ze tří společností se snaží urvat si ten největší kus z nalezených mimozemských technologií a zdrojů.

Katalyzátorem neshod se stala hádka bratří Angelusů, elitních bojových pilotů obrovských robotů-combotů, o nalezenou mimozemskou zbraň. Diego zůstal u Rimtechu, Stefan se přimkl k Mil-Agru a Jonas utekl i se zbraní k Neuropě. Karty jsou tedy rozdány a boj může začít.

Real-timová strategie z roku 2000 se ve své době snažila hráče zaujmout prvky, které nebyly v žánru RTS běžné. Tím byla určitě plná 3D grafika v době, kdy ještě v RTS převládala izometrie. Dále je tu bojiště, které zaujímá hned tři fronty a to vzdušný prostor, povrch planet a také podzemí. Hlavním tahákem hry jsou ale již zmínění obří comboti, ti jdou, stejně jako všechny jednotky po každé misi, upgradovat. Comboty lze vylepšovat na trupu, nohách i rukách.

Ani v Metal Fatigue nechybí pro podobné RTS typické stavění výrobních hal, ale zde díky tlačítku "prebuilt" za předpokladu, že máte dostatek financí, stavění stále stejných budov v misích odpadá. Takže se vám na začátku každé mise automaticky postaví základna složená z budov podle vašeho předchozího zadání.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 95
Většina jistě zná Starcraft nebo Age of Empires, kde vše probíhá takto:
Vytěžím suroviny - postavím budovy - vytěžím víc surovin - postavím armádu - boj

V Metal Fatigue je ta strategická část udělaná hodně podobně, ale přesto jinak, inovativně a velmi zábavně. Vše začíná na zemském povrchu a vypadá to, že jde o "normální" strategii (viz výše). Ale ne. Těží se totiž pouze jedna surovina (energie) a tu lze získat dvěma způsoby - buď z lávy, nebo ze slunečního záření. Solární energii je možné chytat pouze na malých "ostrůvcích" v oblacích, kde tím pádem vzniká další bojiště. Aby toho nebylo málo, je také možné hledat lávu pod zemí a ve vyvrtaných chodbách se opět může bojovat ve velkém. Tři oddělená bojiště tak nutí hráče přemýšlet jinak a to hru dělá zcela unikátní.

Hlavní složkou armády jsou velcí roboti, kteří se skládají z pěti částí a podle toho, z čeho robota poskládáte, tak se chová. Robot s dvěma zbraněmi tak dává větší útoky, ale oproti robotovi s jednou zbraní a štítem vydrží mnohem méně. Největší bombou je pak možnost sbírat nepřátelské zbytky robotů a přímo v boji je použít pro svého robota. Máte katanu a líbí se vám nepřátelské plasmové dělo? Když si ho useknete, je vaše :) Ve které hře je tohle možné?

Mezi nohama se obřím robotům pletou mravenci, tedy chtěl jsem říct tanky a pojízdné raketomety, kteří v boji proti robotům nemají žádnou šanci. Jenže roboti se kvůli svým rozměrům mohou pohybovat pouze po povrchu - na orbitu a pod zem se nedostanou. Je tedy nutné stavět i tuto drobotinu, aby bylo možné bojovat o energii i pod zemí - na povrchu jí totiž moc není.

Průměrná grafika a zvuky jsou jen malou vadou na kráse. V hratelnosti a zábavnosti jde o perfektní hru.

Pro: Tři bojiště, míchání robotů z různych částí

Proti: Nevýrazný příběh, špatná kompatibilita s Win 7

+9 +10 −1