Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Zono Incorporated

USA
Založeno 1991, zrušeno 2005
Toto studio bylo jednou z mnoha podobných společností, které vznikly na počátku 90. let 20. století v americkém státě Kalifornie, díky výhodným daňovým podmínkám a nízkým nájmům za pronajímané plochy. Zakladateli byli dva Edové, konkrétně Ed Zobrist a Ed Novak, kteří společnost mezi lety 1991-2005 ve městě Costa Mesa řídili.

Společnost se zaměřila na konzole společnosti Sega a v roce 1997 vydali svůj první a poslední skutečný hit, humornou hru o kostlivci jménem Mr. Bones. Jejich první PC hra byla trojrozměrná RTS Metal Fatigue. PC se stalo pro Zono poté, co Sega v roce 2000 ukončila vývoj a podporu svých konzolí, hlavní platformou. K tomu došlo i proto, že ze spolupráce s Nintendem nakonec nic nebylo, to když byl připravovaný Freak Boy pro N64, zrušen během vývoje.

Po roce 2000 sklouzlo Zono zcela do bugetové produkce a vydávalo jednu hru nevalné kvality za druhou, přičemž objednavatelem byl převážně Activision Value. Poslední šancí, jak se z této situace dostat, byla pro Zono nabídka od Segy. Výsledkem spolupráce byla RTS, z univerza vetřelců a predátorů, Aliens vs. Predator: Extinction v roce 2003, pro PS2 a Xbox. Přestože se jedná o hru, kvůli které údajně Sega pohřbila "Alien RPG" od Obsidianu, výsledek byl průměrný a Zono už nikdy podobnou příležitost, od žádného vydavatele nedostalo. Následovalo několik dalších nekvalitních RTS a také PC port D&D hry, Forgotten Realms: Demon Stone.

V roce 2005 bylo studio prodáno texaskému vydavateli casual her, společnosti MumboJumbo.

Nejlépe hodnocené hry