Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Aliens Versus Predator: Extinction

30.07.2003
60
1 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Survival of the fiercest.

Kolonie na LV-742 má potíže. Zemi podobný svět s dýchatelnou atmosférou totiž neobsahoval jen ložiska fosilních zdrojů. Zvídaví průzkumníci v jedné z jeho kavern probudili tvory černější než ropa, s jejíž těžbou v neprobádaných místech korporace Weyland-Yutanni neotálela. Nyní jsou rafinérie pod útokem monstrozit, které mají pro jejich personál pouze role potravy či hostitelů. Na orbit již dorazila U.S.C.S.S. Esmeralda. Zachránit průmyslovou infrastrukturu za miliardy a možná i nějaké ty přeživší má Bravo Squad. Mariňáci drsní jak šmirgl budou rovněž muset čelit skutečně nahněvaným predátorům, jimž lidi znesvětili další planetární rezervaci. Válka tří dominantních druhů o existenci začíná...

Extinction věnuje po kampani každé z ras sledující diametrálně odlišné cesty k přežití. Příběhové pozadí mise vždy nastíní nahrávací obrazovka s textem doprovázeným korespondujícím artworkem. Zaběhlý RTS koncept oživuje osm upgradů různě specializovaných jednotek, jakož i způsoby, kterak se k nim dobrat. Mariňáky zásobí mateřská loď, vetřelci potřebují celé lidi (infestation points) a predátorům stačí jenom jejich lebky (honour points). V hlavním menu najdete i bestiář se zevrubným popisem všeho co víte i nevíte.

Mariňáci nastupují v plné polní stejně jako ve snímku Aliens (1986). CommTech dokáže lecos spravit včetně pochroumaných syntetiků a s příslušným upgradem také zaměřit orbitální laser na povrchové cíle. Voják v záloze se šikne na přivolávání posil, jež mohou na dané místo provést výsadek až po zprovoznění atmosférického výrobníku. Funkce medika, odstřelovače, plamenometčíka, raketometčíka nebo týpka třímajícího smartgun není třeba rozvádět. Nejsilnější jednotku lidské strany představuje mecha připomínající Exosuit.

Vetřelci tentokrát bojují i proti sobě samým a své geneticky modifikované obdoby z laboratoří šíleného vědce nemohou ani cítit. Hnízdo reprezentuje jak trans (facehugger, drone, runner, warrior), tak purebreed (egg, praetorian, queen) formy známé z prvních tří filmů o vetřelcích (1979, 1986 a 1992) a predaliena navrch. Dredatí Yautjové přiletěli uklidit svinčík a vyjasnit si klanové rozpory. Právě u predátorů nechali tvůrci nejvíce zapracovat vlastní fantazii - jednak ohledně techniky, ale i druhové rozmanitosti odvozené od zbraňových specializací.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.