Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Metal Fatigue


Komentáře

« Předchozí Následující »
  • PC 95
Většina jistě zná Starcraft nebo Age of Empires, kde vše probíhá takto:
Vytěžím suroviny - postavím budovy - vytěžím víc surovin - postavím armádu - boj

V Metal Fatigue je ta strategická část udělaná hodně podobně, ale přesto jinak, inovativně a velmi zábavně. Vše začíná na zemském povrchu a vypadá to, že jde o "normální" strategii (viz výše). Ale ne. Těží se totiž pouze jedna surovina (energie) a tu lze získat dvěma způsoby - buď z lávy, nebo ze slunečního záření. Solární energii je možné chytat pouze na malých "ostrůvcích" v oblacích, kde tím pádem vzniká další bojiště. Aby toho nebylo málo, je také možné hledat lávu pod zemí a ve vyvrtaných chodbách se opět může bojovat ve velkém. Tři oddělená bojiště tak nutí hráče přemýšlet jinak a to hru dělá zcela unikátní.

Hlavní složkou armády jsou velcí roboti, kteří se skládají z pěti částí a podle toho, z čeho robota poskládáte, tak se chová. Robot s dvěma zbraněmi tak dává větší útoky, ale oproti robotovi s jednou zbraní a štítem vydrží mnohem méně. Největší bombou je pak možnost sbírat nepřátelské zbytky robotů a přímo v boji je použít pro svého robota. Máte katanu a líbí se vám nepřátelské plasmové dělo? Když si ho useknete, je vaše :) Ve které hře je tohle možné?

Mezi nohama se obřím robotům pletou mravenci, tedy chtěl jsem říct tanky a pojízdné raketomety, kteří v boji proti robotům nemají žádnou šanci. Jenže roboti se kvůli svým rozměrům mohou pohybovat pouze po povrchu - na orbitu a pod zem se nedostanou. Je tedy nutné stavět i tuto drobotinu, aby bylo možné bojovat o energii i pod zemí - na povrchu jí totiž moc není.

Průměrná grafika a zvuky jsou jen malou vadou na kráse. V hratelnosti a zábavnosti jde o perfektní hru.

Pro: Tři bojiště, míchání robotů z různych částí

Proti: Nevýrazný příběh, špatná kompatibilita s Win 7

+9 +10 −1