V tomhle tématu bych ale i souhlasil s Charllizem. Sice bych to tak moc nerozebíral jako on, protože se pořád jedná jen o hru, ale pokud má být nějaká postava definovaná jako hetero, tak i ta pouhá možnost z ní udělal homouše, by mi prostě vadila. A nastavování orientace podle toho, jaké pohlaví si zvolím ve hře, to mi taky přijde zvláštní. Ono se mi ani u Mass Effectu moc nelíbí ta volba pohlaví. Raději hraji za nějaký pevně daný charakter a u jedničky jsem ani na chvíli nepřemýšlel, že bych mohl hrát za cokoliv jiného než za default. Vůbec ta možnost měnit postavu mě sere :-)

A ty možnosti mi třeba vadily i v GTA V, kde sice můžou přežít všechny postavy, ale pořád je tam možnost jednu z nich zabít a to, že tam je ta možnost, mi prostě vadí, protože to nepovažuji za správný konec. Stejně tak mi vadí ta možnost měnit orientaci různých postav podle toho, jaké pohlaví si zvolíte při hraní. Je to podle mě pošahané a debilní.

Ale též ty vztahy a kraviny kolem toho mi přijdou u Mass Effectu zbytečné. Ashley jsem v jedničce dostal jen z principu, ale kdyby to tam vůbec nebylo, tak se nezlobím.
@Bellerofontes (05.07.2017 18:24): Tomu se rika generacni rozdil. Je to normalni. Kdyz mi bylo 25 taky mi ty sracky co mi rikali starsi nedavali taky zadnej smysl. Clovek se pak casem najde a nepreskakuje od nazoru k nazoru protoze to je zrovna treba na internetu moderni nebo to zrovna nekde zjsitil a prijde mu to cool. Vetsinove mi ale lidi co jsou moje vekova kategorie celkem rozumi, nebo to neresi, protoze by to nikam nevedlo. To ze mam uchylku psat na herni fora kde se vetsinove vyskytuje uplne jina generace lidi nez jsem ja je trosku klukovina, pac si dost casto nerozumime, ale me to docela bavi:)
@Charllize (05.07.2017 14:38): Hele, poznám nemálo homosexuálnych a bisexuálnych ľudí, ktorí pochádzajú normálne z miest a dedín a nie z nejakých Bioware cirkusov, každý z nich zmýšľa normálnejšie než čo sa dá rozkódovať v tých myšlienkových kotrmelcoch, ktoré tu predvádzaš, tak by som byť tebou tou kategóriou normálnosti moc nešermoval. ;)
@Gordon (05.07.2017 15:21): Hmm, me by spis vyhovovalo kdyby tam byli vsichni normalni, na ty Bioware cirkusy jsem uz starej a staromodni. A asi nejvic by me vyhovovalo kdyby si to romancovani a sexualni zazemi odpustily uplne, je to dost otrava celkove. Stacil by bordel a prostitutky :)
@Gordon (05.07.2017 14:51): tak jestli to je tak ze Jaal se nastavi na zacatku hry podle toho za jakou postavu hraje hrac a vlastne tim je bud na chlapy nebo zensky a jeho bisexualita je jen takzvane ,,systemova,, tak asi ok. Ale i tak ..se me to nelibi.
neco vam snad zase neni jasne? Takze zenska co by byla nejakou dobu byla s muzskym a zjistila ze je i na chlapy by byla nadsena? Nebo jsem uz tak starej ze takovyhle veci jsou dneska normalni a uz se zo neresi a ja jen zaspal dobu? Jestli jo tak to pak sorry :)
Mám nutkání se vysmát podruhé za jeden týden. Tahle poznámka k tomu snad postačí. lol
@Shoggot (04.07.2017 22:30): to jo, ale s pocitem ze je i na chlapy..coz nepusobi moc optimisticky v pripade hetero zalozeny zensky/hracky. Chapu ze je mimozemstan a realita tim jde do kopru, ale pocitove, vztazene k realu, pro zenu ktera chce mit deti i rodinu bisexualni chlap neni moc zajimava volba a kdyz mu ve hre venovala 100 hodin aby s nim tam vztah mela a blbym patchem mu zmeni sexualitu tak je to podle me, k nasrani.
@Auri (04.07.2017 17:45): jj, jeste nedavno byl Jaal solidni heterosexual. Clovek by neveril ze ve hrach diky patchum budou menit sexualni orientace. Myslim ze lidem co ho sbalily jako zenska tahle kravovina musela pekne zvednout zluc. Me by to teda nasralo.
@Auri (komentář): když on Gil je prostě vedlejší postava (něco jako Cortes ve trojce), takže tam toho člověk nemůže čekat tolik jako u regulérního parťáka. Ale v plánu je v některém příštím updatu rozšířit možnosti u Jaala ;)
@Charllize (03.07.2017 21:06): Aby nedošlo k mýlce, drahý kocoure. Já měl hru dohranou na 55% v době napsání komentáře. Co bylo potom jsem zahalil tajemstvím, aby jsem ti dal případnou munici k písemnýmu dloubnutí, ale dá se předpokládat, že vzhledem k mé "gonna catch them all" povaze se ono číslo mohlo výrazně navýšit v průběhu několika dní po dohrání, že? :D.
Sedmdesatky se sesli na pokec. Jeden to nedohral, druhej udelal 55% z cely hry a tretiho to se*e z principu protoze je proste uz takovej. Nic ve zlym kluci, ale nepoznate dobrou hru ani kdyby vam ji prinesli na zlatym podnosu predem zastrelenou:)

PS: to zas bude kecu:)
Tančící Shepard je beztak přes všechny trapný momenty vždy na prvním místě...
@SilentWolf (03.07.2017 11:57): Tak to dopadá, když se celý scénář a zápletka předělává rok před vydáním. Docela by mě zajímalo, kdyby udělali nějakou satiristickou prupovídku třeba ve stylu Mass Effect. Bioware writeři komedii psát umí. Citadela je zdárným příkladem sebereflexe a sebeparodie.
A ke vsemu treba zapletka kdy museli po ztroskotani na planete provdat Listera tem chlupacum nebo Rimmer ktery stvoril Rimmerosvět tim ze plynul jinak cas jsou daleko lepsi napady nez zapletka Andromedy ktera je proste takove pobihani po planetach a strileni/aktivovani veci.
Porad cekam kdy Queeg prevezme iniciativu misto SAMu a nenecha delat cleny posadky takove chujarny co delaji. :-D snazili se holt tlacit na pilu s humorem vic nez vyladit cokoliv jineho. A je to horsi nez humor v DMC, kde si bratri v cutscene slovne porovnavali bimbasy.

@Marcusss (03.07.2017 10:51): A když ukážou dobře vypadající Anthem, tak se ME fans cítí ukřivdění, protože Bioware na úkor Anthemu zahubili Mass Effect, což dává smysl, že ano. *FACEPALM* na druhé straně mince jsou pochybovači a trollové, kteří si zase EA/Bioware pletou s Ubisoftem.

Za propad Andromedy mohl hlavně špatný marketing a to blbé rozhodnutí origin early acessu, které před vydáním vytvořilo spíš posměšné memes než cokoliv pozitivního. A co se uchytí na internetu, zůstane na internetu, chytrá masa se toho čapne a už je krocan v troubě. Čísla recenzí jdou dolů a EA v tom tím pádem nevidí budoucnost. Několik měsíců před vydáním byli dojmy "mock recenze" recenzentů mnojem pozitivnější, ale nátlak všeobecné negativity a fakt, že hra vyšla brzy po hrách jako Horizon nebo Zelda tomu číslu, které EA počítalo kolem 80+ pro potenciální rozšiřování hry a značky obecně se nedosáhlo.

Bethesda je bethesda. Vzpomínám si, jak hodně lidí nadávalo na animace v debutovým traileru na Fallout 4 a celkem oprávněně. To ovšem zakrylo hromadné stádo ovcí svými protiargumenty "na animacích nesejde? Důležitá je hratelnost" Andromeda se také hraje dobře lépe než kterákoliv Bioware/Bethesda hra. Bioware ovšem nemá tu ochranou vestu v podobě hordy fanoušků. Bioware krom toho svého věrného jádra má kolem sebe skupiny, které jim neustále šlapou na ocas. SJW a Anti SJW počínaje Mass Effect raněnými trotly konče.