@marwel (26.07.2023 18:59): já filmový zahradníky viděl, jednička mi přišla super, dvojka cca první půlka super, pak to šlo do melodramatickýho cringe bullshitu. A po dohrání hry, která mi přijde order of magnitude lepší než oba filmy nemám na trojku chuť, ale časem se dokopu :)
Ale jako jo, tohle je pro mě ta definitivní verze Guardianů. Už teď se těším až si to někdy zopáknu, zkusím jiná rozhodnutí a tak.
@Paul (26.07.2023 17:28): To jo no. :) Take jsem tu pozdeji zminoval, jak mi vadi, ze ty postavy neustale kecaj, jak je to otravne. To se postupem casu take zmenilo. Je tam naprosto fantasticka ta zmena dynamiky ve skupine, jak si zacinaji postupne duverovat apod. Pak jsem hltal kazde slovo. Proste top scenar nejen na pomery her. Take to ma ale sva negativa. Napriklad se kvuli tomu nikdy nepodivam na filmove Strazce galaxie - ty postavy ve filmech jsou mi strasne cizi a je pro me neprijmne se podivat i jen na trailer. :) Ale blbec s pistolema je to porad, jen naprosto fantasticky. :D
Brilantni scenar, skvely pribeh, skvele postavy, skvely audiovizual a nic moc gameplay (byt nakonec jsem si ho docela oblibil). Hodnotit nebudu, prestal jsem kvuli tomu vecnemu vnitrnimu srovanvani - jak muzu hodnotit tohle tak kdyz tamto jsem hodnotil onak, apod. Ale vzhledem k tomu, ze velmi pochybuji o tom, ze se jen tak dockam hry s takhle dobrym scenarem a zpracovanim je to za neoficialnich 10/10. Bylo to proste super a i kdyz jsem to solidne natahoval (temer tri mesice hrani), tak mi je smutno, ze uz to skoncilo.
To srovnani s ME neni tak uplne vedle. Tedy predevsim srovnani s Andromedou, ktera na kryti uz prilis nesazi a take si tam vetsinou poletujete a strilite nepratele ze vzduchu. Rozdil ale je, ze v ME stale musite mirit sami, tady ne. K tomu si pripoctete dlouhe cooldowny skillu a zjisite, ze naprostou vetsinu casu proste jen poletujete, uhybate nepratelum a drzite tlacitko pro strelbu. Je to dost nablble, ale kdyz jsem to hral posledne, tak jsem se u toho i docela bavil (vetsinou ty souboje skoci pomerne rychle, takze to zase tolik nesere). Ten scenar to tak pro me dokaze docela nest. Hlavne me zajima, co bude dal. To se mi u her uz casto nestava.
Btw níže celkem dost lidí kritizovalo gameplay, aniž by nakonec hodnotili. Doporučuji to ještě zvážit a případně i napsat komentář. Škoda ochudit další hráče o ono širší názorové spektrum, kterým jinak DH vyniká.
@Jab (20.08.2022 01:11): No, nelámu. Jen mám jinej názor. Mě to přišlo podobný dost. I když je to lineárnější a nemá to ten character development. Vibe je podobná a core gameplay je prostě koridorová střílečka. Ale jo, krytí tu není, je to víc o mobilitě.
@Paul (20.08.2022 00:10): Mně tedy přijde úplně jiné. Existence misí a "základny" z toho nedělá epickou space operu. Mluvíš jen o gameplay při misích, ten je navíc taky jiný. V ME víceméně postrádal "hledání". V posledku ti z toho zbydou tak souboje, které se tady odehrávají ve spešl arénach jako v ME 2. Ale neexistuje systém krytí a je to citelně hektickější.

Lámeš to prostě přes koleno.
@Jab (19.08.2022 23:25): jasně, ale ten gameplay mi přijde dost podobnej. Nějaký ty volby a následky jsou tu (narozdíl od batmana) taky. Co chybí je vývoj postav z hlediska skillů..že by tohle bylo pro tebe až tak zásadní?

Ale samozřejmě (ne)hraj si co chceš :)
@Jab (19.08.2022 15:27): gameplay je koridorová střílečka ne úplně nepodobná mass effectu..se divím že nejsi schopen to hrát. Ty koridory kam mě GotG zatáhlo patří mezi nejzajímavější co jsem ve hrách kdy viděl, vizuální design je spičkovej. A scénář dost možná nejlepší mrvelovka, počítám i filmy..
Chjo. Tohle prostě není můj žánr. Gameplay mě zase ubíjí a postavy a svět (byť bohužel jeden velký koridor) to nezachrání.
Já včera Guardians dohrál podruhé a ujistil se, že opravdu jde o jednu z nejlepších co jsem kdy hrál, takže zvyšuji hodnocení z devadesáti. Překvapilo mě kolik změn tam bylo při jiných volbách. Akce mě bavila, ale dialogy, příběh a emocionální momenty jsou to, co si budu pamatovat mnohem víc. Plus soundtrack samozřejmě! Hlavně skladby od Star Lord, Ale určitě to není hra pro každého. Já věděl že ji budu mít rád už když jsem poslouchal to album u Petera v pokojíčku. Tvůrci mají asi stejný vkus jako já. Přitom filmy mě tolik nenadchly, resp. jednička ještě dobrá, ale dvojka se mi až na pár vtipů vůbec nelíbila.
@AuroN (05.07.2022 01:21): Mam to rozehrane. Ten scenar je super, ale pro me osobne je ho tam prilis. Ty postavy neustale kecaj a kecaj a kecaj... Po case to zacne byt trochu otrava. Si pak tak hledim sveho a najedou mi tam vyskoci dialogova volba abych reagoval na neco, o cem zrovna postavy mluvi a ja nemam vubec tuseni o co jde, protoze jsem je neposlouchal. :) Gameplay je pak vylozeny prumer.
Hele lidi, nemám teď moc čas psát dlouhé komentáře, kde bych to všechno detailně popisoval, ale i tak bych chtěl doporučit všem, aby do tohohle počinu investovali. Je to fakt super single-playerovka s příběhem, kterej bych klidně srovnal s filmovou tvorbou (s trochou logických úprav). Jděte do toho, nebudete litovat. :) Já vím, je to tady takovej hloupej apel, ale je mi líto vývojářů, protože jde vidět, že do toho dali, co mohli. Takové počiny by se měly podporovat.
@Paul (02.07.2022 23:53): Tu directorku si pamatuju z TGA. Sympatická ženština a očividně skvělá ve své práci. Radost zjistit, že bude pracovat na novém ME. Guardiani tak krapet i působili, takže to dává smysl :)
Naprosto skvělej rozhovor s narrative directorkou (která teď přestoupila do Bioware a bude asi psát Mass Effect) a lead writerem (kterej byl povýšen na narrative directora). Ten interviewer tak dobře popisuje momenty ve hře že mám hned chuť si jí dát znovu.
@Fritol (11.01.2022 10:03): To je jak s Panem prstenu, takový námět na pěkne rpg a nikdo to nevyužil a nacpali to do akce, adventury a strategie. MMO a ps2 Third Age nepočítám.
Z těch Guardians by šel udělat takový veselý ME, je to na to jak dělané.
@Charllize (11.01.2022 09:52): Nevěřil bych, že to řeknu, neb lineární příběhovky jsou nadevše, ale tady by se mnohem víc hodila forma částečně otevřeného RPG s pauzovacím soubojákem. Něco ve stylu Bioware her. Lokace mají totiž navržené pěkně, ale nějaký prostor hráč dostane minimálně a když už ho dostane, tak je to vlastně k ničemu, neb to nemá vedlejšáky apod a mluvit s NPC nemá moc cenu. Stejně tak se mi nelíbí, že souboje jsou většinou jen hordy základních panáků, což teda vzhledem k chudosti toho soubojáku chápu, ale ocenil bych víc schopností a víc RPG pojetí s taktizováním. Tzn radši silné a inteligentní nepřátele v menším množství.

Ale zas jako jsem rád, že to má úspěch a Eidos nezavřou snad. A taky že to má kladné přijetí oproti té jejich Avengers hovadině. Snad se z toho Squeenix poučí (haha). No Deus Ex bych raději tho.
Inu jsem v 9. kapitole a.... nějak nechápu, z čeho jsou všichni tak nadšení. :D Jakože nehraje se to špatně, rozhodně je fajn, že v dnešní době open worldů, metroidvanii a game as a service blbin vznikla taková lineární AAA akce, ale přijde mi to po všech směrech průměrné.

Ten souboják mě moc nebaví, jakkoliv je teda fajn, že to není jen prostá cover-based střílečka a partě lze zadávat rozkazy, případně je využívat pro interakci s prostředím. Možná bych uvítal víc schopností a hlavně možnost pauzy? Mimo souboje je to teda spíš poslouchání hlášek, které jsou občas fakt vtipné, to je asi nejlepší věc spolu se soundtrackem. Puzzly jsou primitivní, "plošinkování" o ničem, ale nijak zvlášť mi to nevadí teda, tak budiž.

No a příběh mě zatím nebere, což je spíš moje chyba, protože tyhle superhero věci moc neprožívám nikdy, ale třeba Spiderman mě po téhle stránce chytl víc teda. A pokud mají má rozhodnutí vliv na jeho vývoj, tak asi cool, ale víckrát to stejně hrát nebudu, tak je to asi jedno.

Jo a ty pasáže, kde se ovládá loď, jsou vyloženě nuda. Naštěstí to tam zatím bylo asi třikrát jen.

Už to teda dohraju, ale čekal jsem trochu víc od hry s 82 open a 89 na DH.
@Ria Kon (04.12.2021 18:01): nepřekvapilo, protože jsem si o tom něco přečetl před rozehráním..a ikdyž absenci jakýhokoliv filleru kvituji, tak..mě ta hra tak bavila, že by mi nějaký (kvalitní) vedlejšáky vůbec nevadily :)
Taky vás překvapilo, že se tahle hra skládá prakticky jen z hlavní příběhové linky? Docela shocking... pozitivní shocking :)
Tady byl lead writer člověk co psal mmočko Secret World. Co si vzpomínám tak to byla taky velmi dobře napsaná hra? Tak to dává smysl.
Kam se hrabou filmy. Eidos Montreal umí i z blbý marvelovky udělat něco fantastickýho.
@Korbitch (10.11.2021 05:25): Hmm, na požadavky jsem nekoukal, to je pravda. Na druhou stranu co se dívám na podobné hry co vyšly za poslední dobu, tak jsem ještě pořád nad minimálními požadavky. Ale uznávám, že už by to chtělo upgrade. Z komentáře jsem tu větu smazal :)
@SimonEndt (08.11.2021 21:59): jojo, Labyrint Smrti byl super. Ale já mám rád všechny ty oldschool fighting fantasy gamebooky :) Tohle na poličce mě taky hned navnadilo, "eidos montreal knows what's up".
@Paul (08.11.2021 21:05): Taky jsem chvíli jen poslouchal songy :) a Labyrint smrti mě naprosto uchvátil, taky ho mám v knihovničce. Už jen tyhle dva prvky a věděl jsem, že mě ta hra musí bavit :)
Hmm, prvních dvacet minut jsem strávil posloucháním těch parádních 80s vypalováků kapely Star-Lord a kocháním se Quillovo pokojíkem :)

@SimonEndt (31.10.2021 16:47): já FC6 dohrál...ale je fakt, že jsem se do toho ke konci musel trochu nutit, bylo to už příliš velký. Ale jako celek se mi to líbilo, ikdyž GOTY bych tomu nedal ani zdaleka.
@SimonEndt (31.10.2021 16:47): Forza se urcite bude umistovat vysoko a vyhraje vsechno v kategorii simulatoru. Vanguard urcite ne. Uz si ani nepamatuji, kdy se nejake COD umistilo nejak vysoko. Halo prekvapit muze, ale zpatky ho podrzi to, ze nevyjde cele. No bude to docela zajimave. Mozna bych videl jeste nejake pekne umisteni Tales of Arise a ten Deathloop se tam take objevi, ale nic z toho vylozene nevoni GOTY.
@marwel (31.10.2021 16:33): Hitman 3 mi přišel slabší vůči předchůdcům, resp. nepřinesl nic nového. Jinak souhlasím, letos jsou nejlepší hry asi RE Village a Ratchet n Clank. Za mě ještě Guardians of Galaxy a klidně bych tam přihodil i Kena a Returnal. Ještě má vyjít Forza Horizon 5 a CoD: Vanguard (ačkoliv u toho neočekávám převrat). A samozřejmě Halo Infinite, ten by mohl překvapit. Jen se obávám, že jak hlasují masy lidí, tak to dají své oblíbené hře, takže bych se nedivil, kdyby se umístil i Far Cry 6 apod., ačkoliv já osobně neznám nikoho, kdo by to dohrál. I já jsem to vzdal.
@Paul (31.10.2021 12:42): Já rozhodně koupě nelituji :) Spíš mě jen mrzí, že k tomu nevyjdou žádná DLC. Alespoň je tam New Game+, který má smysl, jelikož rozhodnutí ve hře ovlivňují děj. Se Zingem můžu souhlasit. V pěti bodovém hodnocení bych to viděl na 5/5, v desítkovém 9/10 a ve stovkovém těch 85. Když vydají větší patch na opravu bugů a optimalizaci, tak klidně i 90.

@marwel (31.10.2021 15:47): Jsem zvědavej jestli se Kena objeví alespoň na seznamu Gaming Awards. Hádám, že spíš ne, protože ačkoliv je to taky skvělá hra, tak mi přišlo, že neměla tak velký dosah (možná vinou marketingu?).
Pět lidí rozehráno, zatím ohodnotil jen Simon..co jsem četl tak je to velmi dobrý, sice mě irituje že dělali tohle místo dokončování jensen trilogie, ale zahrál bych to.