Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Manifold Garden

18.10.2019
18.08.2020
10.11.2020
20.05.2021
72
6 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Manifold Garden je 3D puzzle hra od Williama Chyra, který na hře pracoval přes dlouhých sedm let a která je inspirována hlavolamy nizozemského matematika M. C. Eschera, který si rád pohrával s paradoxy geometrie a perspektivy.

Hlavním hratelnostním prvkem je fakt, že ve hře můžete měnit gravitaci v tom smyslu, že můžete určit, kde je podlaha a kde je strop pomocí otočení celé úrovně. Dalším zajímavým prvkem je, že se můžete propadnout celou úrovní a vyskočit v její úplně odlišné části. Budou to právě tyto elementy, které budete muset využít k vyřešení hádanek, které na vás čekají v každém levelu. Náplň hádanek se navíc rychle mění, vždy by však mělo být s úvodem do úrovně jasně, CO je třeba udělat. Méně je pak už jasné JAK to udělat...

Hře nechybí specifická grafická stylizace. Hned po vydání se Manifold Garden dostala kladného přijetí a byla navržena na několik ocenění. Časopis New Yorker ji dokonce vyhlásil za jednu z nejlepších her roku 2019. Titul vyšel ve stejný den exkluzivně pro Epic Games Store a pro Apple Arcade (v rámci první várky her pro tuto službu). Je možné ho tedy hrát i na zařízeních se systémy Mac, iOS, tvOS a iPadOS.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.