No pokud to bude jenom v angličtině s titulky, tak hlavně prosím lepší dabing než ten co vyšel k původní Mafii. Ten byl kompletně bez emocí, horší než audiokniha. :D
Vypadá to dost dobře, i když grafika taky není všechno. Pokud se vyvarují některých chyb originálu, tak si to rád zahraju. Jen příběh se asi žel moc přepisovat nebude, určitě ne k lepšímu.

@jones1240 (13.05.2020 16:38): Nah, k tomu není třeba remake. Ona by tady Mafie vyhrála i anketu o nejlepší elektronický soundtrack. Protože zlaté české ručičky nebo něco takového.

@Walome (13.05.2020 18:12): Počkej, jak licence na ksichty - to má M1 nějaké licencované herce obličejů nebo co?
Tyvole remake jedničky ? Nedávno jsem měl choutky si to po cca 15 letech znova zahrát, pokud to opravdu bude v enginu 3 tak teda masakr ...
Předpokládám, že po vydání 3 makali jenom na tomhle ( upřímně v to i doufám ) ... Screeny vypadají parádně.
@rikuhahl (13.05.2020 18:01): No vzhledem k tomu že tam mají napsané rozšíření příběhu, hratelnosti a záběru... To asi nebude stačit.
Navíc na stránkách dvojky je napsané, že jejím zakoupením se zpřístupní Vitova kožená bunda a auto do Definitve edition jedničky a trojky. Takže buď tam budou jenom šatníky garáže nebo vyloženě obchody a spol na které dabing jaksi chybí.
@Fritol (13.05.2020 18:06): aha, tak to jo. No, asi by mi to žíly netrhalo, protože poprvé jsem to taky hrál v angličtině bez titulků :)

Tak bez českejch titulků by ten remake byl celkem pěknej výsměch :)
Nemůžu tomu uvěřit. Fakt plnohodnotnej remake první Mafie co ze screenů vypadá nádherně. To jsem fakt nečekal že by Take2 někdy udělali. Wow.
Běda jestli nebude závod těžkej :)

K dabingu: to by nešlo “jen” překopírovat starej dabing?
Já bych to s tím dabingem tak černě neviděl zatím. 2K ho určitě nezaplatí, ale nedivil bych se, kdyby do toho šel český vydavatel. Třeba i pomocí Hithitu. Jasně, u KCD se to nestalo, ale remake Mafie má podstatně větší prodejní potenciál.
@Bursoft (13.05.2020 16:46): Dávalo by to smysl, protože kompletní remake by si zasloužil samostatné vydání. Ta první část traileru ale určitou naději přiživuje... Na druhou stranu, záběr z originálu by byl ke zbytku traileru poněkud nepatřičný.
Tak to je bomba :)) Ale neumím si to představit, předělat první Mafii do dnešní podoby znamená udělat kompletně celou hru prakticky od nuly.
@Red (23.04.2020 13:04): Tak noire filmy majú svoje klišé, ale jednovrstvové určte nie sú, strieda sa tam rada emócii a charakterových čŕt a je tam ten vývoj tragického hrdinu. Keby tam žiaden vývoj nebol, tak ako je to u hl. postavy La Noire, potom by boli jednovrstvové.
@Red (23.04.2020 00:18): Vidíš v tom niečo, čo tam nie je a nikdy nebolo. A evidentne pozeráš málo filmov, minimálne z detektívneho žánra a žánra film noire, ktorý paradoxne La Noire, napriek tomu, že ho má v názve, nedokáže vôbec obsiahnuť a všetky jeho tropes ignoruje povrchnoou postavou, ktorá sa ani vzhľadom na záverečné udalosti hry, nijak nevyvíja. Pozri si La Confidential, ktorý sa neúspešne LA Noire snaží vykrádať. Prípadne Black Dahliu od De Palmy. Tak či onak, to už patrí do diskusie k hre LA nie-moc-Noire.
@S4TW (23.04.2020 00:39): Tak nás 70-tkárov je tak málo, že by ste sa okamžite spojili proti spoločnému nepriateľovi a umlátili by ste nás routermi.
Tak radšej takticky ustúpime necháme, nech sa vymlátite medzi sebou....
Tady zase všichni sežraly to Šalomounovo a Charlieee má pravdu, tohle je snad poprvé, co se 90-ky přou se 100-vkami... :-)))
@Red (23.04.2020 00:18): To, že ťa to subjektívne oslovilo viac, pretože ti to prišlo tematicky, či v niečom inom, bližšie, je, samozrejme, legitímne. Tiež to tak občas mám, hoci si uvedomujem i scenáristické nedostatky. No to neznamená, že je niečo písané lepšie. O to viac, že strhujúco podaný príbeh Sleeping Dogs si až vtipne zjednodušil, čo je pre mňa asi signál, že v tejto debate nemá zmysel pokračovať :)
@M.a.t.t. (22.04.2020 23:42): No právě při hraní LA Noire jsem si říkal, jaký je vlastně Cole? Má ho Roy svým způsobem rád? Bude si někdy Kelso vážit Cola? Jsou tam vidět i velkohubý kecy rádoby rozhodnýho šéfa, kterej stáhne ocas jak máš problém a i další tví parťáci mají každej svou osobnost. Celou dobu se tam prolínají téma hrdinství versus rozum, kamarádství versus odovědnost, vlastní touha versus dělat co společnost očekává. Oproti tomu jediné drama v Sleeping dogs byl ten tvůj "mladší brácha", viděný v každém druhém béčku.
@Red (22.04.2020 23:06): Vrstvy vidím v jednotlivých postavách, ktoré často nie sú jednorozmernými figúrkami, ale majú vlastnú osobnosť a vzťahy medzi nimi, ktoré chápeš. Hlavný hrdina je celý čas rozpoltený medzi dvoma stranami a scenáru sa to darí adekvátne predávať. To že hra pracuje s klasickou premisou, je, samozrejme, pravda, ale to isté sa dá povedať aj o prvej Mafii, ktorá sa v ničom nevymyká klasickým mafiánskym klišé. Nehovoriac o tom, že toto nie je samo o sebe negatívom, pretože nejde o tému ako takú, ale o jej podanie.

To v čom podľa mňa nevyniká L.A. Noire som popísal nižšie. Mimo slabo prekresleného ústredného protagonistu, ktorého bez problémov strčí do vrecka aj druhá hrateľná postava, ktorá je tam extrémne krátko. je tam toho rozhodne i viac. Jeho vzťah s rodinou je na vedľajšej koľaji, jeho vzťah s Elsou taktiež, no a už spomínaná zaverečná výmena ústrednej postavy za novú, ktorá sa pritom dovtedy v rámci hlavnej zápletky vôbec nevyskytovala nie je žiadnym búraním klišé, ale menším scenáristickým faux pas. Aby sme sa rozumeli, L.A. Noire má natoľko unikátnu atmosféru, že mám tu hru v zásade rád a samotná narácia je pomerne zaujímavá. No príbeh ako taký svojou výstavbou nemá čím ohromiť.
@M.a.t.t. (22.04.2020 20:44): Já hrál obě hry o těhle Vánocích podruhé. LA Noire nabídl opravdu postavy, které se vymykají i filmovým klišé a vážný příběh a vztahy mezi nimi, nic podobně působivého jsem nikde neviděl. Sleeping dogs je naproti tomu klasický policajt v přestrojení na hraně se zákonem, nevím kde vidíš ty vrstvy. Obojí jsou to výborný hry, kde bych chtěl vidět duchovní pokračování.

@Tulareanus (22.04.2020 21:15): Dík za zajímavý gameplay, nicméně realističnost je vždycky v nějakým poměru, v tomto kontextu je mafia opravdu realistická vůči konkurenci. Až začne lidi bavit nestřílet ze zbraně a nemlátit lidi, tak možná přijde něco realističtějšího.