V čase keď som Mafiu hral prvý krát mi taktiež prišla dosť ťažká, narozdiel od takej dvojky ktorá až na poslednú misiu nepredstavovala žiadnu výraznejšiu výzvu. A autoheal je fajn, hráč si nemusí za každú cenu strážiť ukazovateľ zdravia a loadovať :)
Jinak autohealing může být řešen dobře (jak píšeš v HR), ale pokud by ho například měl i Far Cry, tak by ta hra imho ztratila polovinu zábavnosti (což se ukazuje u Crysis). Takže bych byl raději za klasické lékarničky ve všech fps titulech.

Matthias: Lehčí je např v tom, že je lineární, za úkoly tě vedou šipky, nemusíš přemýšlet, jdeš, kosíš... Záleží na žánru, platformě, bla bla kdesi cosi... Nechce se mi to vypisovat. Každý ví, proč jsou dnešní hry takové, jaké jsou.

Drolin: No a? Právě že tam se mi to celkem líbí. A systém doplňování HP funguje ještě trošku jinak. Zahrajte si něco novějšího a nedělejte konzervy na zaseknuté gramofonové desce ;) Jasně, jsou i hry, kde je to opravdu k ničemu (Mafia II), ale zase záleží...
Jo, obnovující se zdraví je pěkná pitomst. Hráč pak nemůže zažít situace kdy zbýva pár bodů života, lékárnička nikde a konec levelu také v nedohlednu.

Say: Nehraješ náhodou nyní HR? :)
aha... no ok... i tak se říká, že dnešní hry jsou prej mnohem lehčí než ty starší, ale nevím, jakej prvek je na vině...

nicméně když tvrdím, že Mafia mi přišla místy trochu moc těžká (až už jsem neměl pocit výzvy, ale útrpné nudy), tak to není založeno na nějakým zhýčkání dnešními hrami, jak by si někdo mohl myslet...
Matthias: "úlety jako je obnovující se health"
Jestli to není zase jen fráze, tak si ji obhaj. Protože honění se za lékárničkami dokáže zabít hratelnost na bod mrazu. A ne, nejsem hráč nejnovějších her a dokonce ani vyznavačem FPS.

Závod byl při hře s volantem velmi zábavný, hrál jsem ho dost často jen tak, půlce startovního pole jsem nadělil i jedno kolo, druhému pak desítky vteřin. Fyzika jízdy s volantem mi přišla daleko zdařilejší jak u většiny ryze závodních her.
nevím jak hráči "dneska", já dnešní hry holt nehraju, jen z doslechu vím, že mají takový úlety jako je obnovující se health atd...

hraju spíše starší hry... nicméně si dovolím tvrdit, že mafia je fakt imho těžká :)
j.calling.2bad: Ona není těžká, ale jsou situace, kdy člověk neví, co po něm autoři vlastně chtějí. A tak na to přichází stylem QS a QL. Nechtěj vědět, jak jsem v takových situacích nadával.
Mafia JE místy těžká, o tom se snad ani nedá přít. Pro nováčka v tomto žánru bude až pekelně těžká. Já sám jsem s ní měl dost problémů (letiště, hotel, střechy, závěr) při prvním hraní.
AiMLEzZz: S tím příběhem máš pravdu, když ho kolem mě všichni vychvalovali, tak jsem měl jednu chvíli nutkání o dírách ve scénáři napsat knihu :-)
Světe světe! Jenom upozorňuji na své zásadní překopání komentáře, takže kdyby to někoho zajímalo, tak prosím.
Rikam, je to pravda, vyzkousejte ten muj navod. Akorat musite najit tu spravnou pepeho restauraci ;) :D
Je to kec. (A jestli někdo chce tvrdit něco jinýho, tak ať nahraje video a pošle link.) :-)
No já nevim, ale někdo z Mafia týmu tenkrát přiznal, že to byl děsnej kec. Resp. že si to vymyslel nějakej fanda. Tvůrci Mafia pak vypustili fake fotku z kasína s HUDem na druhý straně obrazovky, ale někdo to přehodil a prohlašoval, že našel tajný kasíno.
Tak to tam pak možná nějak dodělali patchem nebo nevim, ale původně to byl prej kec.
To ne, musis si dat nocni jizdu, presne o pulnoci vystrilet pred pepeho restauraci celej zasobnik tommy gunu a otevrou se tajny dvere ;) :D
taky jsem s tím bojoval. dočetl jsem se, že je to problém s rychlými PC. FPS je až moc vysoké a ty "střepiny" z auta padají moc rychle... ale jestli to spouští/odstraňuje patch netuším. vysral jsem se na to. fakt je, že na starém kompu mi to se stejnou verzí nedělalo...
krakonoš: Kdysi jsem tohle kolo dal bez větších problémů, ale posledně mi to dělalo přesně to samé. Začalo to vybuchovat ještě dřív, než jsem se stihnul pořádně rozjet. Zřejmě jde o bug (možná ho paradoxně způsobil až patch).
ahoj všichni, chtěl bych se zeptat, jestli někdo neví, jak se dá odvézt v extrémní jízdě to bílý auto, který po pár metrech začne vybuchovat, zkoušim to rychle i pomalu, ale fakt to nejde a už mě to s... za radu předem díky
"Užíval jsem si příběh i grafiku, ale až po tom, co mi GTAčka zkazili náhled na sandbox styl hry."

V tom má problém hodně lidí. Třeba můj pantáta, ten si hrozně stěžoval, že v Mafii nejde "nic" dělat. Ale mně přijde lepší tahle lineární cesta, protože pak to neztrácí na dynamice... což gta pro mě ztrácí. A dodnes mi spíš sedí tenhle lineární styl, který se naštěstí držel i ve dvojce, ačkoli ta ukázala, že jen linéární cesta k dobré hře nestačí.
Stíny blbnou snad každýmu - jakmile jsem si koupil lepší grafárnu, začaly blikat. Blikaj i mejm dvěma kámošům a blikaj v každým druhým videu na youtube :) S těmi artefakty jsem se nesetkal, to je asi horší záležitost :(
Neřešil jste někdy někdo problém s grafikou u Mafie? Koupil jsme si ntb a Mafie chodí sice i na integrované grafice (HD3000), ale blbnou mi stíny, ve hře jsou divné artefakty hlavně při střelbě. Zrátka je to tak špatné že to ani nechci hrát. Bohužel na dedikované grafice se to nerozjede a to i když to v ovladačích vynutim. Mafie zřejmě vidí jenom tu integrovanou.
hehe, Nebo by měl navštívit očaře :D Ale zkus mu dát Wolfsteina. Asi se bude rozplývat :)
Přesně - nejvíc mě nasral, když jsem mu to změnil a on "hm, vypadá to trochu líp" ... by si toho ani nevšim, kdybych mu to neřek. Mně osobně prudí jedno bliknutí textury a ona je v cajku :)
Prosimtě já prodal kámošovi svou starou grafárnu a on, že mu pak padá mafie. Tak jsem mu nastavil nejvyšší rozlišení (hrál na 800x600) a na nejvyšší detaily a už to jelo. Dvojku hrál stejně příšerně a bylo mu úplně jedno, že má radar přes celou obrazovku a rozkostičkovanej obraz - takovejm lidem je fakt zbytečný prodávat lepší grafárnu :)
...zakaznik nezadaval pri prvnim spusteni rozliseni a pri startu hry se mu to pak jeblo do bileho okna. heh. well, problem solved.
Nejrychlejší a nejlepší podle mě bylo to auto, které se získalo zachráněním borky před tou příšerou, ale nejvíce se mi líbily ty Cadilacy, či co to bylo - třeba ten červený na konci hry :-)

JJ, ten neviditelnej byl nějakej zabugovanej, to si pamatuju. Taky si vzpomínám, že jsem měl vždycky velký problémy s tím autem, co z něho něco vypadává a vybuchuje. Ale stejně je nejlepší auto Mutagen (dáme závod s policajtama do kopce?), který se dá získat docela snadno, tak co. :-)
Pivo: no to vůbec, v tomhle jsme lamy, ale ani jeden z nás ji nedokončil. Vlastně ji dokončil jen můj táta, chyběl mu jen neviditelný muž a to kvůli bugu (nevystoupil z nadzemky).
Walome: Dejte někdy "Extrémní jízda night", ne? Sice jen 19 úkolů, ale dát to na jeden tah, bych asi neměl nervy. Zvláště u těch úkolů - tvůj náklaďák nesmí zpomalit pod 40 mílí za hodinu a další ptákoviny :-)
Tak som dohral Mafiu. Len ešte dokončiť Extrémnu jazdu.
Pivo: ačívmenty měly bejt, ale zapomněli jsme na ně :)
Statistiky si vedeme jen nepřímo, ale vždycky ty údaje někde najdem ;)
Tradice začala někdy před... asi pěti lety, kdy jsme hráli s kámošem každej u sebe doma a psali jsme si v jaký misi jsme - to jsem skončil v 6 ráno v 15ý misi, on to zatáhl ještě dřív - z toho ten název "mafia night" - teď jsme chytřejší a hrajem to přes den :)
Taky gratuluju. No drsná soutěž nebo tradice, či jak to nazvat a statistiky si vždycky rád přečtu. Doufám, že si je někde značíte, abyste se pak mohli podívat, kdo byl který ročník první, kdo poslední, kdo kolikrát ve hře zdechnul a v jaké misi apod. Případně domluvit i nějaké menší ceny a udělat si tam nějaké ačívmenty za něco :-D