Bursoft - Za posledních 5 let jsem se steamem neměl prakticky žádný problémy, rozhodně ne ty co popisuješ. Rychlý je tak že nevím v čem by mohl být rychlejší? Spouští se za 10 vteřin a jinak nikdy na nic nečekám. Tak nevím.
Náhodou poslední dobou mi Steam běží celkem v klidu (tedy až na včerejší drobné výpadky), to ta starší verze mi vámi vypsané chyby dělala každou chvíli. Ale zpomalené to je, to je fakt.
Pravdou je, že Steam jako aplikace je neuvěřitelně špatný kus kódu. Dost připomíná takové Windows 95, které sice taky sloužily svému účelu, ale jinak byly šité horkou zrezavělou jehlou. A pro člověka, který Steam nevyužívá kvůli jeho službám (tedy je mu vnucen při instalaci nějaké hry), to může oprávněně štvát.
Paul: Až se Steam aspoň čtyřnásobně zrychlí, přestane bugovat takovým způsobem, že mi bude říkat, že stáhl hru, i když ji ještě nestáhl, až se budou hry po vypnutí opravdu vypínat (rozumněj, mazat z jedoucích procesů) a plno dalších věcí, na který jsem za ten rok nepoužívání zapoměl, tak ano, nebudu s ním mít problém...
Přes steam proto, že to spoustě lidí nejen nevadí, ale dokonce to i vítají.A jako day one ochrana to taky funguje. Osobně teda stokrát raději steam, než kombinaci kterou 2K používali dřív - GFWL clusterfuck + securom. Fallout NV taky poběží přes steamworks místo GFWL + securomu.
Bursoft: panebože to jsou takový hovada, to snad neni pravda. Proč přes Steam? Stejně se to dá obejít stejně snadno jako normální crack, tak co???
Jinak jako já se steamem problém nemám, pořád mě nepřestává fascinovat, ale u Mafie mi to vadí.

Mě kniha bavila právě proto, že byla taková komplexní, ale okleštění filmu jedině prospělo, s tím souhlasím. Už tak je to moc dlouhý.
Flowerpot: Z filmu jsou vystříhané příběhy s tím zpěvákem (Johnny nějakýpříjmení), které mi vyloženě kazily atmosféru té knihy, páč byly nudné až to bolelo a vůbec mi k hlavní dějové lince neseděly.

Edit: No jinak, vypadá, že k M2 bude Steam nutnost
http://bonusweb.idnes.cz/zurnal/pc/pc-ve ... bw-zurnal-pc_osk.idn

Což by mě asi trochu štvalo, páč Steam je naprosto debilní aplikace, nedávno jsem se o tom znovu přesvědčil.
Bursoft: Uh? Môžem sa spýtať, čím je film lepší než kniha, keď ide vlastne o úplne doslovnú adaptáciu, ktorá pochopiteľne postráda hĺbku a komplexnosť originálu?
Tak Godfather the Game, o tom radši nebudem mluvit, to je hodně špatný.
A někdo to musí napsat...
"Filmy Kmotr jsou kromě jedničky otřesné, nudné a natahované."
Tohle je na facepalm, regulérně. Snad i dvojitej.
misadlouhy: Vždyť to tam je: Mafia 2: Languages: English, French, German, Italian, Spanish a původní Mafia totéž: Languages: English, French, German, Italian, Spanish
Tak je špatný kecání a dobrý kecání, takže jim do toho třeba kecat mohli, a přitom to mohlo bejt ku prospěchu. Ten Jack Scalici kterej toho na hře dělal docela dost nevypadá úplně neschopně.
marwel: Po tom, co se z IS stalo 2K Czech jsem měl obavy, jak moc jim do toho buou kecat.
Thellwin: Copak jsi ocekaval neco jineho?

Ja tedy Mafii 2 vzdy veril. Nepochybuji o tom, ze dvojka prvni dil bez problemu prekona.:)
Walome: Pravdou je, že první Kmotr je první Kmotr (imho je film lepší jak knížka), dvojka mi přišla nejslabší, ale trojka mi až tak nevadila. Nejhorší scéna je ta v opeře (ta je opravdu pekelně dlouhá a pitomá), ale ten konec na schodech mě dostává, stejně jako vzpomínky na Michaelův život atd. a nakonec jeho "nudná" smrt. Má to něco do sebe.
Tak Mafia je konečně na steamu - při předobjednání dvojky máte zdarma jedničku. Paradoxně se zatím jednička nedá samostatně koupit, to bude asi později.
Bursoft: Ano, hra Godfather je hodně dobrý vtip. Ale přiznávám, bavilo mě plnit úkoly, o kterých jsem v knize jen četl, že je "někdo" udělal. Ale jinak to byla velmi slabá hra.

Filmy Kmotr jsou kromě jedničky otřesné, nudné a natahované. Zejména trojka je nejapný žert, který nejen absolutně nesouvisí s atmosférou jedničky, ale je tam zcela překopán i charakter Ala (skloňuje se to vůbec? :-) ) Pacina a to je chyba, které by se měly vyvarovat i tvůrkyně telenovel, natož profi scénárista...

Ale tak kniha je kniha, to je jasný.
Tolister: Mafia je jedna z těch her, který hodnotím spíš pocitově než že bych bral různé aspekty hry a hodnotil je. Každopádně když nad tím takhle zapřemýšlím, tak asi něco kolem 25-30... Každopádně víc si na Mafii cením její naprosto výjimečnou atmosféru 30. let, technické zpracování, dobře zvolený soundtrack, znovuhratelnost...
Bursoft: Takže kolik procent z tvého stoprocentního hodnocení je za příběh?
Padrino: Hold se Kmotrovi vzdává jen když je to udělaný dobře. Typickým příkladem, jak nevzdat Kmotrovi hold je paradoxně Godfather The Game.

Walome: Já taky nechci říkat, že Mafia je špatná, to vůbec ne. Jenom chci říct, že 100% ode mě nemá kvůli příběhu. Samozřejmě že jako celek funguje dobře, jenom je tam prostě hodně odkazů na filmy. A čím jsem starší a čím víc filmů jsem viděl, tím mně Mafia prostě přijde okoukanější.

No jinak myslím existuje nějaké pokračování Kmotra, ale nenapsal ho Puzo a hlavně to není sequel k původnímu Kmotrovi, ale příběhy, co se odehrávají během příběhu původního Kmotra. Nicméně Godfather: Part II je opravdu jenom film, stejně jako třetí díl. A podle Puzovi knihy je pouze první díl.
No u těch herních příběhů snad stačí. aby to nebylo o hrdinovi, který zachrání svět před zlem a podobné klišé. Stačí příběhy na úrovni Mafie, Max Payne (více dvojka ale i jednička má samozřejmě z příběhu co nabídnout).
Bursoft: A není to i knížka? Sice ne od Puza, ale myslím, že existuje.
Neboj, já nehodlám nějak hájit originalitu příběhu v Mafii, ale ať se podíváš na jakoukoliv gangsterku, tak příběh je pokaždý stejný nebo má podobné rysy. Na tom není nic špatného, jen to tak je.

A já bych byl taky rád, abych mohl hry a knihy hodnotit stejným měřítkem, ale to bohužel nejde. Z her se stále více stávají komerční sračky s jednoduchou story, hlavně, že se to prodá. Mezi nejprodávanější hry patří stokrát omílané Call of Duty nebo GTA a to je smutný. A když jednou někoho napadne udělat originální hru, tak to skončí ve skupině "nejlepší hry, které hrálo minimum lidí" jako Beyond Good and Evil nebo Giants... bohužel.

O Mafii 2 ani nemluvím - už jsem se rozhodl, že si ji nekoupím, dokud ji nesleví na 500 takže já si počkám :)
Já vám nevím, ale co byste u těch gangsterek chtěli za příběhy? Všechno už bylo natočený. :D A Kmotra nikdo nevykrádá, ale vzdává se mu hold. ;-)
Walome: Godfather: Part 2 je film, ne knížka. A já to beru čistě po příběhové stránce, nesrovnávám hru a knížku. Mně prostě furt vadí to že VE HRÁCH to není běžný. Je to příběh jako příběh, scénář, stejnej jako ve filmu. Nevidím důvod, proč jej nesrovnávat. No jinak sám Vávra tehdy potvrdil, že se nechal inspirovat (rozumněj, prostě opsal) od různých gangsterek. A úplně to stejný říkal o Mafii 2. A v Mafii je například odkaz na Godfathera (hotel Corleone).
Bursoft: jako sorry, ale srovnávat děj v knize a děj ve hře? To je pitomost. Na knihu jsou kladeny mnohem vyšší nároky než na hru. PC hrám se mnohem více odpouští klišé apod. A neřekl bych, že Mafie vykrádala Kmotra - ten příběh v Mafii není nijak originální. Ale na hru je dostatečný. A smrt hlavního hrdiny není/nebyla ve hrách tak běžná.
Barney: Skvělé, hlavně ty naskriptované ukázky (vylekaná kočka, kluci házející sněhové koule po okně dívky).
Say: Proč? :)
marwel: To bude ono. Předtím jsem to řešil přes ten bug v zatáčce.
Je pravda, ze kdyz jsem tu hru hral poprve, mel jsem docela problemy a dal jsem ten zavod tak na desaty pokus. Kdyz jsem to dohraval v dobe, kdy tu hru prilozili ke Score, nemel jsem se zavodem problem. Takze mozna, ze je verze ve Score uz opatchovana.
On závod byl později opatchovanej, aby byl snazší (rozdíl je poměrně velký). Ale i v tý první verzi se to celkem dalo, akorát to nebylo na první pokus (ani na druhý či na třetí:-D).
2JohnCZ: Zavod mi prisel taky jednoduchy, ale extremni jizda mi naopak prisla jako strasna nuda. Mafia je dobry priklad hry, ktera bez pribehu nema mnoho co nabidnout. Jizni model je skvely, ale jezdit si 'jen tak' po meste nebo plnit stupidni ukoly bez pribehoveho propojeni proste nema stavu.
Say: Kvůli čemu? Až na jednu chybku, tkeré jsem si letmo všiml je to pěkně napsané...
Tolister: Podívej se třeba na mistra Nolana. Každej by si řekl, že dneska ve filmu nejde už co vymyslet, ale jde. Např. Memento byl dost psycho film, do té doby nevídanej.

Jinak už jsem to psal několikrát. Tommyho smrt je motiv z Godfather: Part 2,kdy se mladý Vito Corleon po letech pomstí jednomu mafiánovi za zradu a vraždu jeho matky. Není to úplně přesně, ale řekl bych, že je to okopírované odsud. Krom toho, tohle bych rozhodně nepovažoval za bůhví jak průlomovej nápad, jestli to nebylo v těchto gangsterkách, tak to bude v desíti jiných filmech, který jsem neviděl...
Bursoft: Ano. Ale těžko jde vymyslet příběh, který ve filmu nebyl. Proto by se příběh z hry měl porovnávat s ostatními herními příběhy a ne s filmovými. Od Mafie 2 taky čekám něco podobného, rozvinutý příběh, ale přecejen z části přebraný z filmů.

Ale mně by zajímalo odkud převzali tvůrci smrt Tommyho, po shlédnutí Goodfellas sem poznal na konci velkou inspiraci v Mafii, ale Henryho nikdo na konci nezastřelil.
Pořád to nechápu, vysvětlete mi v čem je originální? Je to tisíckrát omleté. Obyčejný člověk+náhoda+talent+zrada=konec
Tolister: Jde o to, jak ten příběh porovnáváš. Když to bereš dohromady s filmovým průmyslem, tak ano, je to vykradený a je to klišé. Pokud to bereš čistě jen z oblasti her, tak můžeš říct, že je originální, ale takhle bych to teda rozhodně nebral..
Solidor: Za průměrný bych ho teda nepovažoval. Jednak teda jeho zpracování je velice "filmové". Možná takový příběh byl několikrát ve filmech , ale ve hrách skoro vůbec. Neobsahuje žádné klišé a charaktery nejsou žádní hrdinové - tyhle prvky jsou totiž v mnoha hrách. Takže ano, příběh se může zdát průměrný, ale v oblasti her je to špička.
To jsem opravdu jediný, kdo si myslí, že příběh je u Mafie naprosto průměrný?