Notyvole, vlezu na twitter a tam na mě vybafne docela brutální názor Honzy Modráka (neobsahuje příběhový spoilery, jen dojmy, ale dám to raději do spoileru:

Remake Mafie mě zklamal. Změny v příběhu osobně považuju za necitlivé, zbytečné a převážně k horšímu. Nechápu je. Ač ty odlišnosti nejsou nijak radikální, došlo tu ke kreativnímu znásilnění originálu a takhle bez respektu by se k remakům přistupovat podle mě prostě nemělo.

Celkově nová Mafia určitě není špatná hra, má řadu pozitiv a rozhodně stojí za zahrání (zejména v anglickém znění). Ale označit toto za "definitivní" verzi a ještě s "rozšířeným příběhem", to bych si opravdu nedovolil.
Hm, takže obří mission marker dělanej jak pro 6letý děcka vypnout nejde. Počkám na mod. :)
@Dunemaster (12.09.2020 09:59): U remaku se nemusí vše od znovu nadesignovat (příběh, scénář, gameplay prvky, level design aj.). Engine na to mají, spoustu věcí (mechanik, animací, možná i modelů) si převzali z Mafie 3, vývojáři s tím taky už mají zkušenosti a nemusí ani cpát tolik do marketingu, značka Mafia je celkem světoznámá. Možná díky Mafii 3 mají i licence na různé značky aut, zbraní, hudbu apod. (jen můj odhad). Ne, že by to bylo bez práce, ale tak třetinu práce to usnadní, proto je i ta cena celkem opodstatněná. Asi mají dobře spočítané, že 60€ by nejspíš tolik hráčů do remaku neinvestovalo.
Ta predobjednavka za 1000, to je cena za kterou se to bude prodavat, nebo je to zvyhodnene?
@Fritol (10.09.2020 07:16): Jenže já právě americkou trilogii nerada... Ale to tu raději nebudeme rozebírat, prostě Tommy na zeď! Jen ještě musím sehnat M2 plakát k RDR2 a Tsushimě, co mám na koleji :D
@Fritol (09.09.2020 17:59): U steelbooků je problém, že jsou prostě k Trilogy, ale ten slovenský obal je fajn. Já bych jinak šla do litografie, nahradila bych tím na zdi zarámovaného Connora Kenwaye, kterého tam mám prostě jen proto, že se objevil jeho obrázek :D Ale ty rámečky jsou pěkné, tyhle obrazy byly hodně oblíbené třeba k TLOU2. No, já tohle ale řešit nemusím, jdu do PC verze, takže Steam čeká,
@Fritol (09.09.2020 18:09): Mozna bych ti je dal i k ty samostatny Mafii, jen to moc nebude sedet, jak rikam, jsou k Mafii 3. Spis z toho duvodu to chem davat hlavne k ty trilogii kde ta trojka je. Klidne mi par dnu pred vydanim napis, pokud bys o to stal.
Máte už někdo udělanou předobjednávku? Popřípadě plánujete? Zajímalo by mě, ve kterém obchodě si ji uděláte. Projíždím to a nemůžu narazit na žádný zajímavý dárek. Samé voloviny, tady shitty triko které bych nosil leda na spaní, tady zase zbytečná nálepka kterou bych mohl hodit leda do kotla, Originalky dávaj plastový kelímek, taky zbytečnost. No a další obchody jsou zbytečně drahé a zajímavá je akorát nabídka CZC, kde dávaji zbytečnou litografii v ramečku, nicméně taky O2 TV s HBO na dva měsíce, ale nemám satelit tho :D

Zatím se mi nejvíc zamlouvá Supergamer s custom obalem, který je fakt hezký a taky sirkama, což je blbost, ale aspoň je to užitečné, popřípadě za to nějaký pitomec na Aukru vysolí kilčo. Nějaké zajímavější tipy?
Tak teď jsem si znovu pustil gameplay z preview verze a budky tam nevypadaj vůbec dřevěně, spíš jak kdyby byly z betonu. Ani nevím, jestli půjdou vůbec rozbít.
Mohli by být ty slíbené nedokončené závody.

myslím že jsem dokonce někde četl, že jsou v plánu ale nejsem si jistej, asi jen má fantazie.

Klidně i místo volné jízdy, ta byla o ničem, neb se tam nedalo nic dělat. To město bylo mrtvé.
Nevíte jestli to bude mít třeba i nějakou tu "rychlou jízdu"? Nějaké to volné hraní, kde bude třeba možný i co-op?