@Paul (25.09.2020 17:14): Mě překvapilo už jen, že s tím vývojáři počítali. Normálně by to jen tak dropli pro srandu, "odvez mě tam", i když tě minimapa vede jinam. Tady tam můžeš zajet, dostaneš docela vtipné rozuzlení a ani nemusíš jet zpátky do bytu. :)
@Garret (25.09.2020 16:55): Za 4 hodiny hraní jsem zatím neviděl bug ani crash... :) Ale teď jsem opakoval celý fair play, chtěl jsem vědět jestli bude nějaká cutscéna když Paulieho odvezu do bordelu místo domů, ale bohužel není.
dobrý no, hned v první ostré misi mi Paulie neprojde dveřmi a já tam na dvorku kopu do aut jak idiot. tohle bude pěkný bugfest...
Závod na druhej pokus (první jsem se vysekal hned v první zatáčce :D) - je mnohem jednodušší, protože stačí hned na začátku zůstat cca 4. místě, všichni ostatní se naskriptovaně vybourají..
Taky jsem měl defaultně odporný screen tearing a divně trhanej framerate. Vyřešilo vypnout vsync ve hře, zapnout v panelu nvidie a u napájení nastavit preferenci max výkonu.
@Paul (25.09.2020 13:19): souhlas, taky jsem spíš čekal, že vyšperkují to, co už tu je a funguje skvěle, ale oni místo toho hru vzali a udělali si jí po svém... trochu škoda, ty detaily dělaly také velké kouzlo, které Mafia 1 má :(
Už mě ta hra začíná vysírat.. zapnul jsem to po včerejšku, kdy to jelo v pohodě.. dnes zničehonic nefunguje borderless window mod, prostě mám ukrojenej kus obrazovky a vidím spodní win lištu. Když hru hodím do fullscreenu, tak se absolutně nechytá adaptive sync, takže tearing jak prase. Vsync je nějak interně locknutej na 60 fps a přijde mi, že je tam dost input lag.. takže bravo, opravit to nejde přes změnu rozlišení..

tak edit pro ostatní, kdyby to někoho potkalo.. stačí trochu smrštit okno v tom nastavení okrajů, zázračně se borderless zpátky roztáhnul na celou obrazovku..
Pár screenů z free ride, s mým oblíbeným autem z dvojky (ani nevím proč ho tam mám, asi protože mám dvojku na steamu taky?)

@BUMTARATA (25.09.2020 12:57): sarkasmy by vám šly, ale mě neironicky mrzí že tyhle "nepodstatný detaily" chybí..je to něco co na českých hrách dost oceňuju (nejen mafie, ale i flashpoint, hidden and dangerous, KCD), ten simulační aspekt. Ale ano, je to detail na kterém hra ani zážitek z ní nestojí.
Čau lidi, nevlastní tu prosím někdo digitálku na PS4 a potvrdil by mi, že i v této verzi lze zvolit český dabing?
Tak po stažení mám konečně svoje první dojmy. Hraní jsem teda utnul po druhém zákazníkovi v misi Uprchlík protože jsem si řekl že si to musím pořádně užít a na opravdové hraní vlítnu až po obědě :) V první řadě to vypadá a běží opravdu fantasticky. 4K 60 FPS bez zaváhání, vizuálně je to tři áčková záležitost. Proti rozpatlané trojce obrovský posun. Neskutečně detailně propracované modely aut i postav a to všech včetně obyčejných chodců. Jízdní model bych zhodnotil jako ideální balanc mezi simulací a arkádou - auta se podle mě řídí opravdu pěkně. S Gunplay ještě samozřejmě osobní zkušenost nemám ale v trojce mě vůbec nijak neurážel ba právě naopak. Líbilo se mi třeba jak celkem pěkně panáci reagují na zásahy a jak se klátí k zemi takže ani tady si myslím nebudu mít problémy. Hromady různých dialogů a to i malých rozhovorů mezi chodci (proslulých hlavně v M2) jsou pak super třešničkou na dortu. Upravený scénář a nové dialogy jsou velký posun vpřed proti originálu. A soudě dle streamů preview verze - věci jako různě rozšířené a upravené mise jsou pak dalšími střípky a dle mého názoru bude tato Mafie ta nejlepší mafiánská hra celé série.
Nevím jak vy, ale mě tam úplně vytáčí to ovládání. Jakože proč nemůžu mlátit a střílet jedním tlačítkem? Na to, že se tam chodí, střílí a jezdí je tam teda hrozně moc tlačítek. A nejdou nabindovat boční tlačítka na myši.

Jinak mě zklamalo ježdění. I na simulaci to není ani trochu podobný jedničce nebo dvojce. Je to příliš arkádový a moc mě to nebaví narozdíl od hardcore simulačního režimu ve dvojce nebo těžkopádné jedničky.

Grafika zatím vypadá hezky. Tak snad se aspoň ten příběh nerozjede proti originálu nějak moc.
@Paul (25.09.2020 09:49): Na těžkou cca 6x. Je to dost o tom, že ti závodníci dělají chyby. Jinak na rovinkách, hlavně té cílové je jasně vidět, že ostatní mají rychlejší auta a člověk to musí rvát na krev hlavně v těch zatáčkách, kde zpomalují.
@Paul (25.09.2020 09:49): já fakt nechápu ten závod, jakože já jsem docela marný hráč závodních her (aut), respektive takový čistý průměr, ale se závody u Mafie jsem nikdy neměl problém a vždy jsem to hrál na tu klasickou, původní obtížnost, tam to je fakt jen o té trpělivosti... jako neříkám, těch 5-6 pokusů asi vždy bylo, ale jakmile člověk je první, tak už to je jen o tom, dobře dobržďovat zatáčky.... no, jsem zvědavý, jestli to nemám zkreslené, ale jelikož jsem Mafii hrál naposled minulý rok, tak nevím :D

Každopádně mi Alza napsala, že mám svou hru k vyzvednutí, tak za chvíli jedu a večer se na to podívám :D
@Korbitch (25.09.2020 09:36): teď jsem ten závod dal, na klasickou/simulační. Cca 10 pokusů, není to úplně easy, ale dá se to. Přišlo mi to obtížností možná o kousek snažší než v originálu.
Nevím, jak u vás, ale u mě zatím celkem pozitivní dojmy. Jak píše Paul, berte to jako úplně novou hru. Sice to z původní Mafie vychází, ale společného to má jen název a příběh z větší části. Jinak fakt to drží svkěle. Ve 2560x1080 na plné detaily drží 60, nedropuje to. A mám nastavení na těžkou - jízda, policie na simulace a přijde mi to hrozně easy. Při druhém hraní dám asi klasickou. A teď jdu na závod :-D
Hraju v EN, nechal jsem tam hodinu a tři čtvrtě a dojmy v pohodě. Technicky bez problému, 60 to drží, vypadá to skvěle. Rozhodně to není "Mafia: Definitive Edition", s tímhle názvem ať jdou někam, je to jiná hra inspirovaná Mafií. Oceňuju tu spoustu dialogů při jízdách autem, přestřelky a ježdění má hodně blízko k Mafii 2, což mi nevadí. Najdou se nedostatky. Třeba i taková prkotina typu loading screens, jak původní Mafia měla ty skvělý stylový fotky/artworky před každou misí, zde nic takového. Ale baví mě to moc, jen je fakt potřeba to brát jako novou hru.

Jinak peče budou

Mafia: Definitive Edition has been a labor of love for Hangar 13 and will continue to be even now that the game has launched. We've been paying close attention to your feedback, and we're planning to update the game with additional HUD customization options and some other cool stuff in the coming weeks. Check back for more details soon.
"Vidim, ze porad poslouchas drozkari. Zakazuju ti to"
"Vrat se do herni zony. 10..9..8..7"
Vokecavacky.
Ksichty.

No. Bude to sranda. Du spat.
@Red (25.09.2020 00:09): já to beru jako výlet do realističtěji vypadajícího Lost Heaven. Proto mě ta nadzemka taky mrzí, ale kvůli ní si tedy to město ujít nenechám. Od změn v příběhu už raději nic moc nečekám, ale třeba budu někde i příjemně překvapen.
@Syndrom (24.09.2020 23:41): No neříkám, že je to stěžejní, ale u mě to celkem rozhodlo si hru nepořizovat. Protože v akční věci jsem neměl důvěru a doufal jsem spíš, že oživí město a budu se v něm poflakovat. Ale když tu chybí prvky, kterými se hra lišila od konkurence tak nějak nemám důvěru v celek. Tramvají jsem jezdil rád a sám jsem si říkal, jestli tam neudělají pořádný zastávky a náhodný rozhovory mezi cestujícími. Už v jedničce bavilo jenom jezdit, koukat a střílet náhodně po procházejících, hodně mi to připomínalo moje toulky Prahou:)
Tech 7 na Vortexu jsem si tak tipnul na zacatku mesice. Na Vortexu sou neutralni a hodny. U me to bude celkem urcite 6 a niz, ale o to vic se necham prijemne prekvapit (krome traileru a ukazky Vyletu do prirody zamerne nevim vubec nic - story of my life btw. )

Vypada to na maraton vod patku a voziracka s Vavrou v nedeli. Bude to jak hrani Dooma s Romerem :) Tesim moc u u chrocht
oof... koukám na recku na Zingu a ten přednes tej holky, ale i sloh jako takovej, to je prostě ... au.

No, přijde mi z těch reakcí, co jsem zatím viděl, že se víceméně všechny moje obavy naplnily... tož nevim jak moc si to vlastně chci zahrát. Možná by stálo za to počkat na nějakej mod, co aspoň potweakuje pár věcí...

btw taky jsem v originále párkrát jel nadzemkou.