Lost Civilization

adventura > hidden object
06.11.2013 PC
Lost Civilization je prvotina českého studia Icarus Games, které založil Petr Vochozka poté, co opustil 2K Czech. Jedná se o remake adventury Ni.Bi.Ru: Posel bohů (která je zase remakem hry Posel Bohů), ačkoliv je hra na rozdíl od Ni.Bi.Ru žánrově hidden object adventurou. Lost Civilization obsahuje přes 120 animovaných scén a přibližně 30 postav, s kterými je možná interakce.

Archeologa Michaela unesou v Praze, kde učinil jistý objev. Hráč se ujímá jeho snoubenky, která se vydala jej hledat. Ukazuje se, že Michaelovi únosci se nezastaví před ničím, aby získali to, co chtějí. Naše hrdinka při svém pátrání odhalí věci, které by si nedokázala představit ani v nejhorším snu a osud světa se nyní ocitá v jejích rukou.

Mam za sebou jak Posla bohu, tak Nibiru. Hidden object hry mi nejsou cizi, dohral jsem jich dost a hral jeste vic. Musim rict, ze Lost Civilization patri spis k tem horsim zastupcum zanru. Vpodstate me napada jen jedine pozitivum, ktere tato hra oproti svym starsim bratrickum ma: kulickove puzzle v chramu je mozne konecne preskocit.

Remake si bere od svych predchudcu predevsim scenar, ale dle libosti meni jmena protagonistu. Vic k tomu nemam co rict. Co se tyce HO scen, zde se autori pokouseli o urcitou pestrost v tom, co a jak hledate, ale treba udelat HO scenu ze stolu a deseti zasuvek, ktere musite postupne otvirat, to byl docela opruz.

Nakonec bych se zminil o technickych problemech - moje steam verze se racila spustit vzdy jen ob jeden pokus, nerada videla, ze chci odkliknout vanity plate a intro a ke vsemu se mi podarilo v jednom momente zatuhnout na detailu prodavace hotdogu bez moznosti vyrez zrusit - nakonec jsem musel hru natvrdo vypnout a znovu zapnout, abych mohl hrat dal.