Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Lords of the Rising Sun

90
1 hodnocení Platformy
Žánr:
strategie > real-time strategie *
akce > 1st person akce
akce > 3rd person akce
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
1989 Amiga
1992 TG16CDi
14.11.2014 PC
Vývojáři:
Cinemaware Corporation, Philips P.O.V. Entertainment Group (CDi verze), Aprinet (TG16 verze), A Wave (TG16 verze)
Oficiální stránky:
http://www.cinemaware.com/portfolioentry/l…
Věčně rozdrobenému Japonsku 12. století mohly vládnout jedině silné osobnosti. Takovou byl váš otec, ale ten je teď mrtev a napříč celou zemí se rozhořívá boj o moc. Nyní se ukáže, zda jste po otci zdědili státnické a stratégské vlohy, zda dokážete porazit a přimět feudální klany k loajalitě. Budete velet svým mužům v lítých bitvách, dobývat hrady a dělat závažná rozhodnutí. Uchazeč o titul šóguna nezná ani bratra a je proto třeba počítat i s tím, že se s vlastním dříve či později utkáte tváří v tvář. Dokážete sjednotit Zemi vycházejícího slunce pod svým praporem?

Minamota, nebo Yoshitsuna? Ať už budete hrát za jakéhokoliv z obou bratrů, budete se svojí armádou téměř neustále na pochodu po celém Japonsku. Když se střetnete s cizí armádou, světová mapa se přepne do zapauzovatelné real-timové bitvy nahlížené z ptačí perspektivy. V případě vítězství se můžete rozhodnout, zda chcete pronásledovat prchajícího generála. Pokud tak učiníte, připravte se na scrolovací, překážkovou jízdu na koni při jeho dohánění. Při dobývání hradů si zase připadáte jako kdybyste hráli Gauntlet (1986). Když vás v paláci překvapí rivalem poslaný ninja, vrhající po vás hvězdice, připravte se na 1st person souboj. Celý gameplay je prokládán řadou výtvarných animovaných sekvencí, které se pouštějí v závislosti na vašich činech.

Tento pro Cinemaware příznačný mix žánrů klade důraz na "filmovost" zážitků ze hry, jenž si po stránce narativu notně vypůjčuje z historických velkofilmů režiséra Akiry Kurosawy, zatímco hratelnost představuje vylepšení konceptu z Defender of the Crown (1986). Samo Lords of the Rising Sun se po letech stalo přímou inspirací tvůrcům prvního Shogun: Total War (2000).


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.