Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Shogun: Total War

77
46 hodnocení Platformy
Žánr:
strategie > tahová strategie *
strategie > real-time strategie
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
13.06.2000 PC
Vývojáři:
The Creative Assembly
Prvotní díl strategické série Total War se zaměřuje na feudální Japonsko. Zvolíte si jeden z osmi možných soupeřících klanů (každý s odlišným zázemím) a vaším úkolem není nic jiného, než sjednotit pod svojí nadvládou Japonsko rozdrobené na provincie a získat pro svůj rod Šógunát. Unikátní na tomto kousku je fakt, že po vzoru japonské mentality přistupuje k válce samotné nejen jako k netriviálnímu problému, ale přímo jako k umění.

Hru začínáte nad mapou země, která zároveň slouží jako strategický interface, ve kterém stavíte města, cvičíte armádu, vysíláte diplomaty, špiony a vrahy do nepřátelských provincií a v neposlední řadě pohybujete svými armádami. To celé zobrazené ve stylovém designu deskové hry.
Při střetu dvou armád můžete nechat vygenerovat výsledek bitvy, ale ve většině situací se stejně vžijete do role generála a půjdete vše řídit osobně. Samotná bitva se odehrává v reálném čase (s možností měnit rychlost). Vzhledem k velkému počtu vojáků svoje jednotky ovládáte "skupinově", snažíte se využívat terénních výhod, chytat nepřítele do pastí, musíte si dávat pozor na vliv počasí, morálku a další faktory. Zde skutečně nevede k cíli označení armády a hromadný útok.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.