A teď mi řekněte jeden jedinej důvod, proč bych sakra jel po silnici až k hranici, ale nestřihl to někde do pouště a znovu neřekl Danielovi, ať provrtá do zdi díru, abychom bezpečně prošli. No nic, za blbost se platí. Čau za 15 let.
@adam.kulhanek (11.02.2024 10:08): Rozdělil jsem to, zapomněl jsem na to, že oproti Steamu je zde možno text členit. Jinak, nemyslím si, že komentář obsahuje spoilery. Myslím si, že člověk, který hru ještě nehrál, nemůže chápat některé narážky. Ale ještě to jednou projedu, díky za připomenutí. :-)
@Hater (komentář): Komentář je to zajímavý, ale líp by se četl, kdyby byl rozčleněn na odstavce. Plus povídání o pokročilejší části příběhu či závěru by bylo vhodné dát do spoileru. Komentáře totiž čtou i lidi, kteří hru ještě nehráli a tímto jim vyzradíš část děje.
@M.a.t.t. (19.09.2020 20:56): Zlomenej člověk, kvůli tý scéně v lese u táboráku? To mi nepřišlo. Spíš to byla kombinace katarze, smutku, radosti i úlevy. Že Daniel nikoho nezabije je super, ale to předem nelze dost dobře vědět, to riziko tam bylo enormní.
@Paul (19.09.2020 20:34): A to je na tom práve super, že každý si môže určiť aký koniec mu najviac vyhovuje. :) To, že sa Daniel so Seanom nikdy reálne neuvidia, je dosť možné, ale bral som to tak, že som ho počas spoločnej cesty ku hraniciam naučil, čo sa dalo, odovzdal mu dostatok skúseností a ďalej je už len na ňom ako to využije. Vážne je Sean po tom, čo vyjde z väzenia slobodný? Ja som v ňom videl zlomeného človeka a tá cena mi príde privysoká. To, že Daniela aj po rokoch monitoruje vláda je síce fakt, ale hoci nie som naivný, nebolo naznačené, že by to pre neho muselo byť až tak zlé. Plus Sean si za to, čo spravil zaslúžil svoj vlastný šťastný koniec. A inak, Daniel v Parting Ways na konci nikoho nezabije - ak má vysokú morálku, čo v tomto konci má, tak iba odsotí policajtov a autá z cesty.

@TRIAn29 (19.09.2020 20:45): No vidíš, ale niekde si asi musel spraviť chybu, pretože ak by mal Daniel naozaj vysokú morálku, z auta by vyskočil a Sean by sa do Mexika dostal sám. Holt, výchova je ťažká :D.
@M.a.t.t. (19.09.2020 20:12): Právě že jsem se snažil být morální (tam, kde to šlo). Můj přístup byl takový, dbát pravidel, ale ne za každou cenu (tj. za cenu života nebo něčeho, kdy by výsledek za to nestál). Dokonce si pamatuju, že mi přišlo, že Daniela občas až sekýruju co se morálky týče (tohle dělej, tohle nedělej, tamto bys neměl). Jinými slovy, byl jsem pro to, ty speciální schopnosti použít v situaci, kdy je někdo ohrožen na životě nebo kde jiná možnost není (většinou jsem se snažil ty možnosti vyčerpat a ty schopnosti nechat až jako poslední možnost). Alespoň takhle si to pamatuju. Třebas, pro vloupačku jsem nebyl, stejně tak jsem většinou odmítnul možnost něco řešit Danielovýma schopnostma, pokud nešlo.. o život :)

Jedinou výjimkou byl ten konec, tam se přiznám, že šla bezpečnost "ostatních" před cílem, který jsme si stanovili, stranou.
@M.a.t.t. (19.09.2020 20:12): ten tvůj konec je na papíře hezkej, ale když jsem tam viděl že i po šesti letech má Daniel na noze náramek, tak bych řekl, že z toho dost vyplývá, že Daniel asi nikdy nebude svobodnej, vláda ví čeho je schopen a bude ho navždy monitorovat a s Seanem se už neuvidí. Odsedět si vězení není přijemný, ale celou dobu co tam Sean je, tak ho může rodina i přátelé navštěvovat, po propuštění je mu 31 a je svobodnej, nikdo po něm ani po Danielovi nejde a může žít i v US. Plus mě osobně tedy přišlo v ten moment rozhodnutí dost nemorální potenciálně zabít X lidí jen kvůli vague možnosti přežívat v Mexiku. A díkybohu byl Daniel vychován podobně morálně, protože ten konec kdy vezme situaci do vlastních rukou a Sean je zastřelen je fakt moc nepříjemnej.
@TRIAn29 (19.09.2020 20:02): Očividne si brata príliš neučil morálke :) Nie je to však vyložene zlý koniec, a veľa hráčom sa páči - chápem aj prečo. Osobne mi však príde najlepší Parting Ways, kde sa Sean usadí v Mexiku s Cassidy a Daniel vyrastá so starými rodičmi. So záverom, ktorý mal Paul som sa vôbec nestotožňoval, nakoľko som sa počas priechodu hrou snažil všetko riešiť v prvom rade po dobrom a nevidel som logiku v tom, aby som si šiel odsedieť trest za niečo, nad čím som ani poriadne nemal kontrolu.

PS: Keby si to vzdal, dostaneš vzhľadom k nižšej morálke najhorší koniec, kde Sean zomrie a z Daniela vyrastie grázel :).
@Paul (18.09.2020 23:22): Já se rozhodl do toho jít a výsledek byl ten, že se oba bráchové dostali přes hranici a nikdo z nich nakonec v té klíčové scéně neprotestoval. Naplnili tak původní záměr společně upláchnout a uchytit se tam, kde si původně předsevzali. Za mě fajn konec :) btw: tuším, že kdybych to vzdal, tak by Daniel protestoval a nakonec se dostal přes hranici sám.
@TRIAn29 (komentář): jaký jsi měl závěr?

se v autě rozhodl vzdát, Daniel to akceptoval, vyrůstal u prarodičů zatímco Sean si odseděl 15 let.

Sice by se výhrady našly (občas ty situace a dráma působily až příliš..na sílu, nuceně), ale jako celek moc příjemnej zážitek, bratry jsem si oblíbil jak holky z jedničky a jejím fandům bych dvojku jednoznačně taky doporučil. Každá kapitola jinde a o něčem jiném, nejvíc se mi líbila asi čtvrtá, hlavně pokec s Karen jí hodně vytáhl.
Teda největší zklamání na celé druhé sérii je, že je tam minimum licencované hudby. OST je sice fajn, ale nic zapamatovatelné. V poslední epizodě dokonce nezazní ani jedna licencovaná skladba. Po jedničce a Before the Storm, které tvoří můj, v podstatě každodenní, playlist dodnes, je to fakt bída.

Aspoň že ve třetí epizodě je pár skvělých kousků. A taky je to i nejzábavnější epizoda ze všech imo.