@Ferdish (03.04.2024 18:20): Ale tak nemusíte z mé holky dělat úplného dementa, dík. :-) Souhlasím s ní a to jsem zkušený hráč, neasi. Principy designu počítačových LEGO her jsou dle mě značně vadné a působí až jako oxymoron. Na jednu stranu debilita typu rozflákej všechno, i to krásné, a na druhou stranu neintuitivní adventura typu hádej co měl designér na mysli. Snažil jsem se vcítit do té věkové cílovky, ale pak jsem si vzpomněl, že jsem tohle nesnášel vždycky. U jiných titulů jako byl LOTR nebo Jurassic Park jsou dle mého názoru mnohem viditelnější kvality, které tyto hry mají, spočívající především v duchaplném humoru, ale i tam je neustále bolestně zřetelná tato šablona.

Jsem asi největším odpůrcem minimapy na celé databázi, ale zrovna v těchto hrách je zásadně potřeba, zvlášť když člověk přepíná se skupinou postav, které není možné zadávat jakékoliv primitivní příkazy typu teď následuj, teď stůj. 70% času jsem vrčel jako vrrk. :-)
@leebigh (27.07.2018 13:27): Co si pamatuju, tak se muselo kostky hlavne "zacvaknout do sebe", ne je na sebe jen polozit. Potom uz to drzelo solidne a nebyl to kdovijaky problem. A samozrejme hrat na gamepadu, na klavesnici a mysi je to tragedie.
@leebigh (27.07.2018 13:27): Aha, já to beru tak celkově podle těch her, takže možná jsem u Harryho problém měl a už zapomněl, ale celkově u jiných her jsem to neměl, tak to beru, že to není ani tady. Přesvědčovat o opaku radši nebudu :-)
@Starletka (27.07.2018 08:13): Zvláštní, jak máme na tuto hru tak podobný názor:) Čím to asi bude? Možná tím, že TT nejsou schopni po více než dekádě udělat pořádný PC port. Paradoxně první tří hry od EA takový problém neměly, Ty se nám libí.
@Starletka (27.07.2018 08:13): Chápu, že ti to nevyhovuje. Ale s tím skládáním asi něco děláš blbě, protože jak něc postavíš, tak by se to nemělo už nikdy rozpadnout. Teda alespoň v drtivé většině případů a já si nějak u tohohle nepamatuji problémy.

Ale mě hlavně štval ten stereotyp, že je to furt o tom samém.
@CrocoRay (26.07.2018 22:59): Asi se na to vykašlu, protože teď potřebuju něco odreagovacího a na tohle fakt nemám nervy. Úplně nejhorší je takové to skládání kostiček na sebe, aby člověk mohl někam vylézt, které se jednak skládá fakt blbě a jednak se rozpadne když se toho člověk jen letmo dotkne.
@Ferdish (26.07.2018 23:12): Jednička myslím ano. Na tu jsem zapomněl. Indiana přišel nějaký ten rok po tom a pak se to začalo hrnout. Ale Indiana mi přišel takový zábavnější veselejší, tak asi proto jsem ho zmínil jako prvního.
@Starletka (26.07.2018 18:48): Ukládání checkpointů je možné až v novějších LEGO hrách. Bohužel musíš dohrát misi komplet. Ve free play, pokud si plníš chybějící cihličky a podobně, po sesbírání potřebných věcí můžeš ukončit dříve a uloží se dosažený progres.
Musíš se zorientovat v tom základním hubu, tady konkrétně v Bradavicích, což někdy chvíli trvá.
Je fakt, že LEGO Harry Potter možná zpočátku působí trochu nekonzistentním dojmem, protože se mezi příběhem skáče mezi výukou a vlastními misemi.
Teď jsem dohrál LEGO Clone Wars a musím říci, že jsem v základně vcelku bloudil až do konce.
Ovládání je všude úplně stejné, tam jsem nikdy neměl problém.

@Starletka (26.07.2018 22:08): Aha :-D Došlo mi to hned v první vteřině. Takže s tímto sériově vyráběným LEGO stylem her máš přece jenom úplně první zkušenost. Ono to časem přejde do krve, ale záleží na tom, či tě to baví jako odreagovačka nebo už se na to vykašleš. Možná bylo lepší začít těmi Indiana Jones apod., protože tohle už je komplikovanější a staví na už zaběhlých principech.
@Starletka (26.07.2018 19:54): Rock Raiders jsem zase já nehrál. Ale třeba takový Indiana Jones, Batmani nebo Piráti z Karibiku mi přijdou všichni na stejném principu. Hlavně tedy piráti, kde furt měníš jednu postavičku za jinou. Indiana je takový o jedné postavě a co umí, to umí.

Ale v čem vidíš mezi těmi hrami v hratelnosti největší rozdíly? Docela by mě to zajímalo, protože pro mě jsou ty LEGO hry všechny stejné a moc tam rozdíly nevidím, ale třeba to jen vnímám jinak. City Undercover mi přišel jiný v tom, že to bylo takové GTA a mělo to dva režimy a mise byla též myslím rozděleny na ten "starý" typ a pak něco novějšího, kde byly trochu na jiném principu sbírání bodů nebo tak nějak.
@Starletka (26.07.2018 18:48): Já už si to tak moc nepamatuji, ale LEGO hry mi přišly všechny stejné až na ten díl City Undercover. Ale v zásadě jde o to všechno rozflákat a něco postavit, přičemž každá postava má své speciální schopnosti. Záseky jsem měl jen u prvních dílů, kde jsem neznal principy, ale LEGO her jsem dohrál hodně. Jen mě už nějak časem omrzely a nehraji je už. I když nějakou bych si možná časem ze srandy dal.

Ale checkpointy jsou fakt tak daleko? Ale tam nejde myslím úplně zemřít, takže bych řekl, že hra se ukládá jako vždy až po misi.
Hráli jsme všichni stejnou hru? Mě to přijde strašně zmatené. Pořád se motám jak kača v čepici, protože v některých částech naprosto nevím co dělat, ovládání je úplně příšerné a o checkpointech jeden za hodinu radši pomlčím.
@Ferdish (23.08.2016 09:41): Díky moc za motivaci. Nebýt Tebe, tak bych se na to vykašlal.
Nešlo o žádný glitch, ale o moji blbost, problém byl opravdu hned na počátku v obchodě se sovami, kde jsem nedostatečně zametal podlahu.
Takže hotovo :-)
@Ferdish (23.08.2016 09:41): ne, vzdal jsem to. Podle navodu jsem zkontroloval cele bradavice, vse by melo byt hotovo. Ale stale jedna chybi. Kdyz jsi to pripomnel, nekde jeste byly nejake mapy, tak se mozna zkusim mrknout. Kazdopadne diky za rady a pomoc :-)
Našel jsem ještě možný glitch v obchodě se sovami, tak zkusím ještě déle zametat, kostka prý může být neviditelná. Pokud ani tohle nepomůže, hra půjde z disku :-)
@Crash (19.08.2016 14:36): Mne skrátka pripadá zvláštne preložiť tak zaujímavé meno ako Luna, ktoré samo o sebe vypovedá o zasnenosti postavy do češtiny ako Lenka. Možno to z toho pohľadu, ktorý píšeš dáva zmysel, ale mne to proste nesedí. Aj keď uznávam, že ak by bol preložený Harry ako Jindřich, to by som nedával ďaleko viac :)
@M.a.t.t. (19.08.2016 14:23): Tak jedna věc je názor na to, jestli se mi to líbí nebo nelíbí, a jiná věc je to jestli překladatel přeložil jméno bezdůvodně a nebo k tomu měl nějaký důvod a dává to nějaký smysl. Já tam ten důvod vidím a smysl podle mě zůstal zachován a je zpřístupněn i tomu, kdo neumí anglicky, což je hlavní účel překladu.
@M.a.t.t. (19.08.2016 10:56): Luna Lovegood má v originále přezdívku "Loony Lovegood", a Medek to právě vyřešil tím, že jí změnil jméno na Lenka a dostala přezdívku "Lenka Střelenka", význam zůstává podobný a přezdívka působí celkem přirozeně, tak jak by asi v dětském kolektivu dost dobře mohla vzniknout.
@Crash (18.08.2016 15:06): Bohužel poslední plnánované vydání té nové divadelní hry s Harrym Potterem již překládá Petr Eliáš. Tak doufám že udrží kvalitu předchozích překladů.
@Crash (18.08.2016 15:06): U vás však mal preklad bratov Medkových väčšiu vážnosť a univerzálnosť, preto bol použitý jak vo filme tak v knihách. U nás boli knihy a film prekladané nezávislými skupinami. Vidieť to na detailoch napr. krstné meno Lockharta z Tajomnej komnaty bolo v knihe preložené ako Zlatohlav, ale vo filme ostal Gilderoyom. S tým vyvolaním emócií u postáv si dovolím súhasiť iba čiastočne, pretože to bolo aplikované iba u postáv, ktorých meno evokoval dotyčný preklad. Potter je všade Potter, Weasley a Grangerová detto, rovnako ako McGonagallová, Voldemort, Pomfreyová, Quirell, Longbottom a ďalší.
@Ferdish (18.08.2016 10:56): Já překlad bratří Medků považuji právě v tomto za mistrovský kousek, s kterým si vyhráli a řekl bych že ho ještě víc zpřístupnili dětem, kdy právě ta přeložená jména dokážou hned vyvolat nějakou emoci s tou postavou spojenou.
@leebigh (18.08.2016 10:31): Njn, to sú tie prekladateľské úchylky. Na druhú stranu, ja zasa nechápem českých prekladateľov a ich preklady resp. kreativitu u vlastných mien. Dumbledore-Brumbál, Sproutová-Prýtová, Luna lovegoodová - Lenka Láskorádová a pod. Museli húliť nejaký kvalitný matroš :D
@Ferdish (18.08.2016 00:40): Řekl bych že ano, nezaznamenal jsem nic neobvyklého. Ještě se píše o glitchi v místnosti s věžními hodinami, ale tam takynic neobvyklého. Beztak to bude nějaká přehlédnutá blbost...
@Ferdish (17.08.2016 11:14): Tak jsem nad tím strávil ještě nějakou tu hodinku.
Nakonec jsem našel studenta v nesnázích u Hagrida, kdy jsem nestřelil do košíku, a chybějící postavu jsem si špatně zapsal, z čehož plynulo mylné hledání a dojem bugu. Našel jsem ji v sovinci, kde jsem nezkompletoval puzzle s deskami.

Nicméně mi chybí jedna zlatá kostka, ukazatel se objevuje jednak v zakázané části knihovny, kde jde o glitch, a potom ještě v Příčné uličce (Šikmá ve slovenštině) hned na začátku.
Ale projítí celých Bradavic nevedlo k úspěchu. Jestli jsi schopen nějak pomoci, tak mi prosím napiš do PM. Akorát netuším jak, protože která kostka chybí, to opravdu nevím :-)

@leebigh (16.08.2016 21:43): Měl jsem na mysli Lego Marvel Super Heroes. Ano, podobný problém jsem měl s pirátama z karibiku, ikdyž mě ta hra bavila, tak jsem se nemohl donutit se do toho zcela ponořit, jelikož jsem viděl pouze první dva filmy.
@pajmič (16.08.2016 21:32): Myslíš LEGO Movie ? Ten odkaz se zobrazuje špatně. Harryho od EA jsem nikdy nehrál, tak nemůžu posuzovat.
Já ty LEGO hry hraji zhruba chronologicky, před pár dny jsem zkusmo spustil LEGO Star Wars III: The Clone Wars a oproti Harrymu poněkud studená sprcha, chaotické prostředí a zmatečné souboje, nevím pořádně co se po mě chce. No uvidíme až se do toho pořádně zaberu, ale dám si chvili od Lega pauzu,
Ono taky záleží i na tom, jak to které licencované univerzum hráč má nastudováno a jaký má k němu vztah. Ty Klonové války jsem nikdy neviděl, takže možná je to i tím.
Výborný zážitek, doposud nejlepší LEGO hra co jsem hrál. Poněkud ale zkalen nemožností docílit 100% výsledku - jen 98.5%.
Zdá se mi, že vinou není moje neschopnost, ale glitche ve hře. Chybí mi 1 postava (Voldemorta nepočítám), jeden Student v nesnázích a 2 kostky.
Chybějící postavu mám v dané lokaci už objevenou, ale nepočítá se mi do získaných postav. Chybí mi jedna kostka, kterou mi ukazatel v dané lokaci neustále ukazuje, ale úkol jsem již splnil. A studenta nemůžu najít ani s návodem. Co už... Ale na hodnocení to nic nemění :-).
Teoreticky ano, zalezi na tom, jestli budou v GB prodavat take EU verzi nebo ne.
čeština by měla jít případně zapnout editací registru. To za předpokladu že ji hra v sobě má.
No jeste tam pak muzes stavet vlastni urovne, ale nejak jsem to nezkoumal, takze ti nereknu, jak to funguje. Ale jinak uz asi opravdu konec :)
Tak to je škoda - v lego Star Wars každá odemčená postava začala chodit po oné kantýně. Takže po 100% definitivní konec?
Jen za ne muzes hrat (nektere maji pripadne "vlastnosti", ktere potrebujes pro ziskani erbu atp). Po pricne mi chodilo porad stejne postav.
CG .. jak je t s odemčenenými lego postavičkami .. chodí normálně všechny po příčné ulici, nebo jen slouží jako výběr k hraní?
Pote, co jsem zjistil, kolik je ve hre k prozkoumani i po dohrani pribehu, ktery sam o sobe zabere peknych par hodin, musim jeste zvysit hodnoceni :)
No hele, muzu to zkusit, ale bude to asi offline save, protoze mam dojem, ze savy na online profil jsou svazany s uctem, takze ty by ti nefungovaly, a z offline savu achievementy pochopitelne dostat nemuzes. (Jo a taky to nebude driv nez nekdy za mesic nebo tak.)
Až po úrovni, ale myslím, že i po úsecích v úrovni (až budeš v Bradavicích). Což zas taková doba není, možná jen ten začátek je delší - ona celkově první díl je hodně na ono rozkoukávání, kde se toho moc neděje - 3 a 4 díl jsou nejlepší. Jinak mohl by si mi po dohrání ty základní části poslat save? Mě se stal takový nepříjemný bug, kde se mi prostě jedna mise "přeskočila", byť jsem ji hrál, ale do celkovýho zápočtu se nezapsala a já, jako hráč, co chtěl hru dohrát na 100% jsem zklamán.

Jinak hraji taky na X360 ovladaci a co se týče ovládání, není si na co stěžovat.
Poridil jsem X360 ovladac k PC a k tomu tuhle gamesku a zatim fakt parada, velmi prijemne prekvapeni :) Jen bych mel takovej dotaz, uklada se to nejak rozumne nebo jsou checkpointy od sebe vzdalene stejne jako ten vyukovej zacatek v Deravym kotliku, Pricne ulici a u Gringottu? Tzn ze clovek musi projit celou urovni a ulozi se to az potom (vzhledem k tomu, ze jsem hrac zvidavy a snazim se kouzlit a carovat uplne na vsechno, mi ten vyukovej zacatek trval tak 45 min).
Pokud to někdo hraje a dohraje, mohl by mi poslat save(pouze dokončení příběhové linie, nikoliv free-play)? Cesta je "C:\Users\Uživatelské jméno\AppData\Roaming\WB Games\LEGO® Harry Potter™\SavedGames\Slot1".
Ktera jejich Lego hra nebyla vynikajici? :)
Skoda ze namet je pro me nudnej, jinak bych z deckama zahral :)
Vynikající lego hra. Milovníci Harry Pottera si příjdou na své, zvlášť ti, kteří baštili první dva herní díly.