Lego Rock Raiders

dětská > nezařazeno
15.11.1999 PC
17.08.2000 PS1
Data Design Interactive
Bylo nebylo, jedna vesmírná těžební loď se dostala do velkých problémů, nazývejme je například černá díra. Kvůli nim se ocitla na planetě mimo známý vesmír, planetě s ne zrovna přátelskými bytostmi, ale se zdrojem nerostných surovin poskytujících naději na exodus z této planety.

Lego Rock Raiders je strategickou hrou od studia Data Design Interactive vydanou pro PC a herní konzole PS one. Zaměřením se jedná o strategii budovatelskou s důrazem na těžbu nerostných surovin, neměla by ovšem chybět ani akce. Hra obsahuje 16 misí kampaně pro jednoho hráče, pro dohrání hry ovšem není potřeba všechny splnit. Jedná se pravděpodobně o první LEGO hru, která byla, alespoň v případě PC verze, příznivěji přijata herní kritikou.

První a jediná lego hra, kterou jsem kdy hrála, ale jako malá jsem ji nikdy nedohrála až do konce, protože je strašně dlouhá a mise ke konci už příliš těžké (pár dní po napsání komentáře jsem našla staré savy a konečně jsem se dostala až na konec!).

Nicméně je to hra pěkná a zábavná, i když už nejste malé dítě. Body skóruje především originalita a grafika. Příběh je jednoduchý, stejně tak hratelnost - sbíráte rudu a krystaly, rozbíjíte kamenné stěny, plníte úkoly, stavíte budovy, staráte se o své pracovníky, bráníte se proti příšerám... - to vše na rozličných mapách (s lávou, s vodou, s ledem, s neustálými závaly kamení...).

Určitě se jedná o jednu z těch povedenějších lego her.

Pro: lego, originalita, grafika, hratelnost, dabing

Proti: obtížnost, možná lehce monotónní