Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Královna jezer

Lake Queen

07.12.2007
70
13 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
freeware
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Královna Jezer vás provede celou řadou lokací zpracovaných většinou do temných barev a budících spíše strach než dobrou náladu. Budete se muset vyhýbat bezedným studnám, narazíte na nebezpečná lávová pole, plést pod nohy se vám budou velice nepříjemní hlodavci a čas od času se objeví i lidští nepřátelé a odporní pavouci. Vaší základní zbraní bude těžký ostrý meč, který máte neustále při sobě připraven k útoku. Při tom všem musíte ještě sebrat dostatek koncentrace a bedlivě se věnovat okolnímu prostředí, které nabízí celou řadu předmětů a herních prvků potřebných k postupu ve hře.

Hra vypráví příběh prince, který byl svým otcem vyhnán a ten se toulá nehostinnou krajinou a hledá smrt. Cesta ho zavede až do krajiny jezer. Příběh hry je ponurý, čemuž odpovídá i grafické zpracování.

Tento titul se zúčastnil Becherovky Game 2007, kde vyhrál na plné čáře nejen svou kategorii, ale stal se i absolutním králem soutěže, takže by si ji měl vyzkoušet každý správný příznivec freeware tvorby. Vývojáři se již zúčastnili Becherovka Game v roce 2006. Jejich Okulděje III tehdy skončilo na druhém místě.


Poslední diskuzní příspěvek

btw: skús ten popisok trochu editovať a zmazať tie "názorové prvky" ako " hezky udělané menu, které může konkurovat i komerčním hrám" akože 1. who cares? 2.wtf? 3.to akože menu niečo znamená? :D
+ "skutečně dobře napsaným příběhem"+"stojí zato si ho přečíst." = čisto subjektívna vec,čo môže byť v komentári, nie v popisku.

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 70
Královnu jezer jsem objevil díky hře Legie, která je vytvořena stejným vývojářským týmem s názvem Sudokop. Když byla totiž Legie přidána na DH, hned jsem si ji stáhnul a spustil, ale jelikož se mi neskutečně sekala, podíval jsem se na její oficiální stránky, kde jsem v diskuzi našel místo pomoci odkaz na právě komentovanou hru.

Převtělil jsem se zde do role slepého prince, který již nemá pro co žít, a tak se jen tak brouzdá po světě a musím uznat, že místy jsem se v temném prostředí, ve kterém celá hra probíhá, vcelku i bál. Po každé lokaci, kterých je celkem šest, jsem si přečetl princův příběh, jenž vždy navazoval na předchozí část a protože byl podán tajuplnou formou, do hry neskutečně zapadal. Na zážitku z hraní se u mě podepsala i působivá hudba, kterou jsem si poslechl i po dokončení hry. Občas se mi stalo, že jsem nevěděl jak dál, a tak nezbylo nic jiného, než se podívat do návodu (samozřejmě až v těch nejbezradnějších situacích), ale naštěstí to nebylo tak často.

Určitě jsem velmi rád za náhodu, která mě ke hře přivedla, protože nevím, jestli bych si jinak tento mix adventury a arkády vůbec někdy zahrál, což by byla veliká škoda.

Pro: tajemný příběh, působivá hudba, hratelnost

Proti: občas nevíte jak dál

+13