Královna jezer

Lake Queen

07.12.2007

freeware

Královna Jezer vás provede celou řadou lokací zpracovaných většinou do temných barev a budících spíše strach než dobrou náladu. Budete se muset vyhýbat bezedným studnám, narazíte na nebezpečná lávová pole, plést pod nohy se vám budou velice nepříjemní hlodavci a čas od času se objeví i lidští nepřátelé a odporní pavouci. Vaší základní zbraní bude těžký ostrý meč, který máte neustále při sobě připraven k útoku. Při tom všem musíte ještě sebrat dostatek koncentrace a bedlivě se věnovat okolnímu prostředí, které nabízí celou řadu předmětů a herních prvků potřebných k postupu ve hře.

Hra vypráví příběh prince, který byl svým otcem vyhnán a ten se toulá nehostinnou krajinou a hledá smrt. Cesta ho zavede až do krajiny jezer. Příběh hry je ponurý, čemuž odpovídá i grafické zpracování.

Tento titul se zúčastnil Becherovky Game 2007, kde vyhrál na plné čáře nejen svou kategorii, ale stal se i absolutním králem soutěže, takže by si ji měl vyzkoušet každý správný příznivec freeware tvorby. Vývojáři se již zúčastnili Becherovka Game v roce 2006. Jejich Okulděje III tehdy skončilo na druhém místě.

btw: skús ten popisok trochu editovať a zmazať tie "názorové prvky" ako " hezky udělané menu, které může konkurovat i komerčním hrám" akože 1. who cares? 2.wtf? 3.to akože menu niečo znamená? :D
+ "skutečně dobře napsaným příběhem"+"stojí zato si ho přečíst." = čisto subjektívna vec,čo môže byť v komentári, nie v popisku.

Královnu jezer jsem objevil díky hře Legie, která je vytvořena stejným vývojářským týmem s názvem Sudokop. Když byla totiž Legie přidána na DH, hned jsem si ji stáhnul a spustil, ale jelikož se mi neskutečně sekala, podíval jsem se na její oficiální stránky, kde jsem v diskuzi našel místo pomoci odkaz na právě komentovanou hru.

Převtělil jsem se zde do role slepého prince, který již nemá pro co žít, a tak se jen tak brouzdá po světě a musím uznat, že místy jsem se v temném prostředí, ve kterém celá hra probíhá, vcelku i bál. Po každé lokaci, kterých je celkem šest, jsem si přečetl princův příběh, jenž vždy navazoval na předchozí část a protože byl podán tajuplnou formou, do hry neskutečně zapadal. Na zážitku z hraní se u mě podepsala i působivá hudba, kterou jsem si poslechl i po dokončení hry. Občas se mi stalo, že jsem nevěděl jak dál, a tak nezbylo nic jiného, než se podívat do návodu (samozřejmě až v těch nejbezradnějších situacích), ale naštěstí to nebylo tak často.

Určitě jsem velmi rád za náhodu, která mě ke hře přivedla, protože nevím, jestli bych si jinak tento mix adventury a arkády vůbec někdy zahrál, což by byla veliká škoda.

Pro: tajemný příběh, působivá hudba, hratelnost

Proti: občas nevíte jak dál