Královnu jezer jsem objevil díky hře Legie, která je vytvořena stejným vývojářským týmem s názvem Sudokop. Když byla totiž Legie přidána na DH, hned jsem si ji stáhnul a spustil, ale jelikož se mi neskutečně sekala, podíval jsem se na její oficiální stránky, kde jsem v diskuzi našel místo pomoci odkaz na právě komentovanou hru.

Převtělil jsem se zde do role slepého prince, který již nemá pro co žít, a tak se jen tak brouzdá po světě a musím uznat, že místy jsem se v temném prostředí, ve kterém celá hra probíhá, vcelku i bál. Po každé lokaci, kterých je celkem šest, jsem si přečetl princův příběh, jenž vždy navazoval na předchozí část a protože byl podán tajuplnou formou, do hry neskutečně zapadal. Na zážitku z hraní se u mě podepsala i působivá hudba, kterou jsem si poslechl i po dokončení hry. Občas se mi stalo, že jsem nevěděl jak dál, a tak nezbylo nic jiného, než se podívat do návodu (samozřejmě až v těch nejbezradnějších situacích), ale naštěstí to nebylo tak často.

Určitě jsem velmi rád za náhodu, která mě ke hře přivedla, protože nevím, jestli bych si jinak tento mix adventury a arkády vůbec někdy zahrál, což by byla veliká škoda.

Pro: tajemný příběh, působivá hudba, hratelnost

Proti: občas nevíte jak dál