Knytt Underground

18.12.2012
19.12.2013
25.12.2013

Je to již takřka pět set let, co lidé opustili planetu, kterou po mnoha válkách takřka zničili. Svět se proměnil v neidentifikovatelnou pustinu a zbylé obyvatelstvo skládající se z prapodivných tvorečků, malinkatých skřítků a rozverných víl se přesunulo do tajuplných podzemních tunelů, čekajících na prozkoumání.

Zatím nejrozsáhlejší pokračování, původně freewarové, série Knytt, přináší na chlup stejnou hratelnost, jako jeho předchůdci. Prozkoumávání stovek různorodých obrazovek v otevřeném světě, hledání předmětů a hlavně cesty, která nemusí mít jasný cíl. Může jím být jak nalezení vašich kořenů, tak i samotného smyslu života nebo i banální záchrana vašeho světa.

V roli němé slečny/skřítka Mi se na takovou cestu vydáte. V průběhu tří kapitol, z nichž první dvě spíše fungují jako takový úvod před obrovskou závěrečnou částí, získáte spoustu nových schopností, jako je například proměna v gumovou kuličku či v létající a vznášející se paprsek. Vše bude zapotřebí k nalezení šesti zvonků, na které musí Mi zazvonit před údajným koncem světa.

Hra se drží zavedeného minimalistického zpracování, které tentokrát těží hlavně z kontrastu temného podzemí s barevným světem na pozadí. Nechybí ani dynamicky měnící se hudba, díky které se ze hry opět stává takřka relaxační záležitost, kterou podtrhují i humorné dialogy mnoha postav zdejšího světa.