@Richmond (17.10.2021 09:38): Jo, těch podpásovek v této hře je dost, trochu do sráží hru dolů. ale atmosféra to zase pozvedává nahoru. Kdysi jsem měl tenhle díl na prvním místě v sérii, ale pak jej přeskočil čtvrtý a hlavně šestý díl. V célé sérii ale pořád u mě pátý King's Quest zaujímá skvělé třetí místo.

Zajímavé je, jak adventura vždycky roste, když člověk na ty zapeklitosti přichází sám, jsou těžké, ale pořád nějak logické. Naopak, když jsou tam podpásovky nebo něco moc překombinované, tak každé vynucené kouknutí do návodu vlastně ubere hře body, jakoby tam najednou vzniklo prázdné místečko.
Dohráno. Nebýt některých zjevnách chyb (asi největší je trigger animačky, na kterou musím zareagovat předmětem, který nemám v tu chvíli, načež se trigger už nikdy nespustí), dal bych 85-90. Pohádková atmosféra na mě fungovala a mile mě překvapilo, jak dokázali autoři měnit prostředí i grafický styl (od rozjasněné domoviny až po ponurý zámek).
@Ringo (20.05.2021 20:53): Je mi jasné, že je mé hodnocení trochu kontroverzní, ale podle mě u druhé trilogie nejvíc záleží na tom, kdo na kterém dílu vyrůstal. A u mě to byla šestka, kterou mám v letopisech zapsanou zlatým písmem. Celá druhá trilogie jsou skvělé adventury, jen prostě 4 a 6 se mi líbily víc.
@Londo Mollari (komentář): Pro mě je teda King´s Quest 5 tak trochu modlou. Byla to jedna z prvních VGA her, které jsem viděl u kamaráda na počítači někdy v roce 1991a od té doby jsem toužil po počítači a hrách, což se mi záhy potom splnilo. Celé to na mě působilo monstrózně. Od intra se zmizením hradu, přes první krůčky lesem, rozhovorem se sovou, následně městem, pouští s jeskyní, zasněženými horami....jednoznačně patří pro mě k těm oblíbeným dílům a určitě jej řadím vysoko nad KQ 1, 2, 3, Šanci to překonat jednou možná bude mít díl 4, který u mě na dohrání čeká už třetí dekádu, stejně jako úžasný VGAčkový šestý díl, který vypadá ještě úchvatněji a tak nějak vnitřně tuším, že by to mohl být nej King´s Quest vůbec.

Jinak KQ 5 v sobě skrývá několik pohádek najednou. Něco ve stylu Zlatovlásky a pomáhání zvířátkům, Alibabu a 40 loupežníků, je tu něco jako pták Noh....mně se fakt hodně líbilo. Každičká obrazovka dýchala specifickou atmosférou.
Jo na čárky se hned pustím jsem to moc nekontroloval, jinak když hraješ po sobě remaky tak to neotráví jelikož ty jsou opravdu po příběhové stránce skvělé a výpravné. Samozřejmě u originálních dílů to chápu, ale na stranu druhou je podle mě dobré to hrát pohromadě poněvadž ten děj na sebe docela navazuje co se týče například syna krále Grahama.

A ani to že je to na jedno brdo mi nevadí tam jde spíše asi o to že jsem po těch remacích takový trochu rozmazlený :D
@jones1240 (komentář): on je problem, ze KQuesty jedou vsechny podle stejne sablony a namet je skoro stejny, takze hrat to takhle po sobe moc nedoporucuju, protoze te to muze dost snadno otravit. Jo a jestli si opravis carky, dam ti plus.
Zatím to s tou sovou není takový děs, naštěstí na hráče sama reaguje jen minimálně (je možné se s ní tedy pustit do hovoru, ale nutné to není) a nelítá s postavou do všech lokací.
Jinak si však pátý díl užívám zatím asi nejvíce, má moc fajn atmosféru.
@Richmond (09.04.2016 23:12): A tak já se to se skřípěním zubů pokusím nějak skousnout, ale je to děs mno, nedivím se ti:). Kdyby šla nějak zahlušit... zbytek dabingu je totiž přitom docela fajn.
@Richmond (09.04.2016 20:24): Yop, je tam pouze ta s dabingem a ačkoliv dabing preferuji, v tomhle případě bych klidně udělal výjimku. Byť tedy ostatní postavy a vypravěč nejsou nadabovány vůbec špatně, ale ta pitomá sova je s lehkostí všechny přebije.
Sakryš, něco tomu chybělo. Grafika sice super, ale vše ostatní jako kdybych už někde viděl... aha, v předchozích dílech! A bylo to nějaké moc krátké. A ten dabing občas otřesný, zvlášt u té debilní otravné sovy.
V téhle hře jsem chcípnul za 10 minut víckrát jak za celou hru v Crysis 2 :D
Ja jsem ted zabrednutej prave ve ctyrce (zatim tezce vydolovanych 52 bodu) a tam je ten posun v grafice oproti trojce taky vyraznej :)