Upřímně, po tom modýlkovi z andromedy je to příjemná změna, ikdyž mi ten starej placeholder Henry z prototypu taky sednul víc. Ale neodsuzovat před zahráním..

@Garret (30.01.2018 07:16): :D
@90210 (30.01.2018 00:19): Mně připadá fajn, takový správný looser. Žádný superhrdina, ale "obyčejný" syn kováře.
Moje osobní zkušenost je, že příliš časté a příliš pečlivé sledování youtube videí před vydáním hry je na prd. Sleduji diskuzi o KC:D ale v poslední době tady kde kdo řeší kde co...
Tak jsem se podival jeste na par dalsich videi a ten hlavni hrdina Henry je hrozna drzka a totalne postrada charisma. Vubec nevim co to ma znamenat, vypada jak random panak z Fify 2001, vcetne toho ucesu.
@Tarhiel (29.01.2018 12:42): V kampani na Kickstarteri toho vtedy ako odmeny za vyzbieranú sumu sľúbili dosť. Hrateľnú ženskú postavu, psieho spoločníka, rytierske turnaje. Som zvedavý, čo sa z toho nakoniec do hry skutočne aj dostalo.
Hm moje video sbírá dislajky jak amatérský slovenský raper. Nečekal jsem nic jiného :D
@Paul (29.01.2018 11:49): Asi to spravím podobne. Nainštalujem hneď po vydaní, rozohrám a uvidím, ako sa to vyvinie. Buď ma to chytí a poriadne sa do toho zaberiem, alebo si počkám.
Mimochodom, neviete niekto, ako to bude s prípadným ďalším obsahom do hry? Viem, že je tam predobjednávkové DLC, ktoré dostanú aj backeri, ale plánuje sa aj niečo ďalšie?
@Gordon (29.01.2018 11:24): To mě tam chybět nebude, to je celkem výjimečný useknout někomu pracku (či nedejbože nohu) mečem nebo sekerou přes kroužkovou zbroj a ještě k tomu přes gambeson/prošívanici (i když ty samotný asi i stačí).
V reálném životě zanechávaly středověké chladné zbraně spíš hrozivé a hrubé rány a tříštivá traumata než nějaké úseky a řezy.
@Bragi (29.01.2018 11:11): takhle to mám s Elexem, mám na něj velkou chuť, ale stále čekám kdy oznámí že už nedělají patche. S KCD to bude dilema, určitě to hned nainstaluju a pár hodin zahraju, ale jinak bych si taky raději ještě počkal na doopečování.
Ten Level jsem si kvůli tomu rozhovoru taky koupil, líbí se mi jak říká věci na férovku. Např. že by ve hře chtěl nějaký další věci, ale prostě neví jak lidi donutit aby je udělali :)
@Gordon (29.01.2018 11:24): Je to možné. Ale všetko zrejme záleží na úspechu, či neúspechu hry.

@Walome (29.01.2018 11:14): Vávra je takisto maximalista, čo je na jednej strane naprosto v poriadku. Aj vďaka tomu tvorí to, čo tvorí. A naráža pritom na technické limity. A možno práve tie limity ho nakoniec udržali v určitom rámci a umožnili mu jeho činnosť dokončiť. Neviem si predstaviť, ako by to vyzeralo, keby neboli žiadne. Pravdepodobne by sme sa tejto hry tak skoro nedočkali.
Ale niečo podobné ma napadlo pri hraní https://www.databaze-her.cz/hrani Mafie 2. Ako by asi vyzerala, keby mal dosť času a prostriedkov dostať do nej to, čo tam chcel mať?
@Bragi (29.01.2018 11:11): určitě, ale tak her bez fyziky je hodně a her s fyzikou minimum. Byl bych zvědavý jak by dopadla hra s Vávrovým perfekcionismem, kdyby neměl žádné technické (nebo vlastní) limity. Ale jak tam sám píše, podobné ústupky jsou součástí u každého vývoje hry.
@Walome (29.01.2018 10:46): To zrejme myslíš rozhovor v poslednom čísle Levelu. Hej, ten som čítal. A osobne mi vôbec nebude vadiť neprítomnosť dokonalej fyziky oblečenia či usekávanie končatín. Povedal by som, že pri tejto hre bude ťažisko toho, čo je pre mňa dôležité a čo od RPG ako takého očakávam, niekde celkom inde.

@Tarhiel (29.01.2018 10:37): No, tento mesiac sú to už presne 4 roky od spustenia kampane na Kickstarteri. Tak si hovorím, že keď som to už vydržal tak dlho, pár mesiacov navyše by nemal byť problém.
Na druhej strane ako backer by som to mal mať dostupné hneď v deň vydania. Takže je dosť pravdepodobné, že mi to pekné predsavzatie nevydrží a naklušem k PC okamžite po návrate z práce. :)
@Bragi (28.01.2018 21:36): Dik, vypada to pekne. Hezka SVGA grafika, pobavil vyber jmena hl.hrdiny, pribeh bude doufam lepsi, nez se zda. Trochu to pripomina Daggerfall s lepsi grafikou. Snad mi na to moje pentium bude stacit.
@Paul (28.01.2018 23:13): No já hrál taky Dishonored 2 původně na PS4 a taky jsem neměl problém, ale nemůžu si pomoc, člověk si to prostě tak neužije ...
Doufám, že je to prozatím na obyč PS4 hratelné, nechce se mi zase čachrovat a changovat 4 za PRočko, ale stejně mi nic jiného asi nezbude :D
@kuler91 (28.01.2018 23:09): jasně že ovladač. Tohle hrát na monitoru místo televize by byl zločin :) Když jsem schopnej s gamepadem dohrát Dishonored, tak KCD dělat problém nemůže. V betě fungoval naprosto v klidu.
Geforce Now by snad mohlo být solidně použitelný, co jsem četl dojmy tak je dobrý, ale osobně zatím rozhodně preferuji lokální hardware, nulová latence a možnost modů a customizace.
@Paul (28.01.2018 20:50): jak to budeš smažit ovladač nebo km? Já si to KC na gamepadu furt nedokážu představit. O víkendu jsem dospěl k názoru, ze letos si na PC zahraju asi jen KC, takže to šlo z domu a já si říkám, že nové PC/Notebook už na hry asi nekoupím. Jsem zvedavej na geforce now, pokud by to bylo ok, tak si pár tisíc ročně na těch pár her klidne zaplatím, hezký pracovní laptop by byl. ( sorry za oftopic)
@Paul (28.01.2018 21:07): Každý, komu sa nepozdáva predstava, že zahraničná spoločnosť analyzuje, archivuje a predáva kompletný personalizovaný zoznam navštívených odkazov tretím stranám. ;-)
Mně se zdá, že lidi furt řeší mimiku, českej dabing, že to nemá HDR a podobný věci a zapomínají na to, že to není studio s prakticky neomezeným rozpočtem typu Rockstar nebo Bethesda. Od začátku oznámení té hry před lety čekám revoluční gameplay, nečekám revoluční technologie. Až to bude venku, třeba si budem mlaskat, třeba ne, ale kraviny z videí bych neřešil. :D

@Walome (28.01.2018 19:55): Podle videa mi přijde, že ses tak těšil, až ses přetěšil. :)
@Walome (28.01.2018 20:38): nebuď mimoň :) Cutscény jsou v KCD udělaný dle ukázek skvěle, mimiku maj normální. V normálních dialozích je to trochu slabší, ale nic co by nějak zásadně rušilo, v tom posledním videu už to bylo vcelku ok, Fallout 4 ani Andromeda na tom líp nebyly. K tomu CZ dabingu, je snad jasný že by ho chtěli, ale přesně jak píše montana, ekonomicky je to v momentě kdy se neví jestli hra bude úspěšná, sebevražda. Pokud úspěšná bude, což doufám, tak by jí snad mohli dodělat, ale rozhodně nic nečekám a ani za toho nebudu nikoho pranýřovat když nebude. Navíc v češtině by stejně nebyl Brian Blessed.

A k pohodlí u televize na křesle sis mohl připojit PC k TV, není nic lepšího. Tohle píšu vleže zatímco mi na pozadí běží Amnesia :)

@90210 (28.01.2018 20:37): checkni poslední gameplay, je to pěkný overview:
@Walome (28.01.2018 19:55): Tak jsem na to kouknul. Vavra mi teda byl vzdycky ukradenej a jediny co jsem od nej kdy cetl bylo Developer`s Diary ve Score na Mafii, coz bylo fajn a to uz myslim asi neprekonal. Popravde ani nevim, kdy ta hra ma vyjit, je to uz skoro jako Duke Nukem Forever, tak snad to narozdil od Dukea uspeje. Na poslednim traileru, ktery jsem videl, coz bylo nekdy pred 5-ti lety, to totiz vypadalo vyborne a stredovek mam rad. Jestli to bude mit ceskej dabing je mi obecne burt, ale nez srackoidni levnej dabing ala Witcher, to at se soustredi na poradnej anglickej, aby to nedopadlo jako Original War nebo Poser smrti.

Takze ty ted hrajes televizni hry, jo?;0)
Koho zajímá názor člověka, který se na Kingdom Come těšil ještě v době, kdy se o hře nevědělo zhola nic (natož název), může si zpříjemnit neděli večer tímto videem!
@Gordon (28.01.2018 18:42): Tady máš vyjádření Comgadu:
"Kolem českého dabingu ke Kingdom Come: Deliverance proběhlo množství jednání, do kterého se zapojily všechny zainteresované strany, včetně Comgadu. Počet dialogů v této hře je však natolik vysoký (přes 4 tisíce stránek textu), že jsme se navzdory věškeré snaze nedokázali dostat na rozumné náklady českého dabingu. Pro všechny platformy (PC/PS4/X1) však budou v den vydání k dispozici české titulky a my věříme, že si hráči i díky nim hru náležitě užijí."
@Gordon (28.01.2018 18:42): Myslíš,že těsně před vydáním hry bude někdo oficiálně vydávat jakékoliv potencionálně negativní zprávy? Za mně- český dabing není tak důležitý...bral bych ho, ale není to ta zásadní vlastnost, která rozhoduje o koupi. Na hru se neskutečně těším a rozhodně dám vědět jak se mi hraje.