@Brasikona (22.03.2023 15:37): Já to furt tak nějak neberu jako hru :-D Je to spíš takovej Second Life. Přístup dám si jednu misi a půjdu spát tady absolutně nefunguje. Kingdom Come se nehraje, do toho se ponoříš a ono ho žiješ.

Ale možná to bude celkově mým RPG panictvím. Je fakt, že ta premisa, že každá ptákovina má vlastních 10 charakteristik vyjádřených konkrétním číslem a můžu je mezi sebou libovolně srovnávat mi přijde vcelku ujetá, nepříliš zábavná a zcela odstřižená od reality.
@Sasakr (22.03.2023 13:17): Ale to neznamená, že nemůžeš být vytuněnej :D Ostatně proto tam i je ta možnost to takto elegantně obejít :D
Ale uznávám, že první hraní bylo nejlepší, protože když člověk neví, co a jak, opravdu je vesnické dřevo a nic neumí... To mi v dalších průchodech chybělo, když už jsem zkoušela, jak všechny ve hře co nejvíc nakopat a oškubat :D
@Sasakr (22.03.2023 01:42): Vykašlat se na ně jde. Pokud jsi vytuněnej, dokážeš uhlíře i pak Zrzka přesvědčit, že ses o ně postaral. Ale obávám se, že ve tvém případě by se ti vysmáli, že na to rozhodně nemáš. Ale dá se to. A Zrzka můžeš najít vlastně i úplnou náhodou, to se mi povedlo při prvním hraní, ale bylo to fakt velké štěstí. Poté už jsem samozřejmě věděla, kam zamířit, tak to těžké nebylo...
@Sasakr (22.03.2023 01:42): Na ukladání máš přece sejvovici...
Pří střílení je mířítko schválně vypnuté, protože by pak nemělo cenu používat nic jiného, než luk, to mířítko je kvůli sbírání předmětů apod.
No jinak já jsem včera rezignoval na hraní ve 1440p, ta RX580 na to prostě není. Těch 45 - 50 FPS se sice dá (s VRR), ale není to ono. Škoda, že hra nemá resolution scale, třeba 85 % z 1440p vy mohl být dobrý kompromis s nějaký sharpeningem.

Takže jsem to dropnul na 1080p a v podstatě to nepadá pod 60, obvykle tak 75 a jsou tam menší stuttery. A to prostě vypadá o dost lépe. A zapnul jsem na 50 % sharpening přímo v televizi a jsem z toho mile překvapen. Je to tak trochu level FSR 1, ale rozhodně lepší, než 1080p bez ničeho. A ještě jsem si přidal pár detailů, takže mám vše na Ultra krom stínů (střední) a shaderů (vysoké).

Tak si kladu otázku, co brání monitorům a televizím, aby měli FSR 1 přímo v sobě. Nic mě nenapadá.
Tak teď si ze mě to kcd dělá už vyloženě prdel. Mám Warhorse Jendu, perk závodní kůň. Rychlost jsem měl na 72. Jedu, jedu...a říkám si, tvl ten kůň nějak netáhne. Rychlost 42? What? Restart hry. Nic. Jedu do Mrchojed, kupuju jinýho koně. Dám na něj výstroj, rychlost 66. Ok, jdu koupit zpátky Jendu. Navleču na něj výstroj, rychlost 42. Jako WTF už do prdele?!!

EDIT: No tvl, mě se to celý nějak pojebalo. Lehký zámky vylamoval už automaticky a teď je zase musím páčit.... No, hezký.
Heh, díky za rady. Aniž bych to tu četl, tak jsem:
- Přes cheat engine udělal quick save těsně před fightem, ať tam furt nejezdím jak trotl.
- Všiml jsem si takový skály kousek vedle. Tak jsem je vyprovokoval, vyskákal na ní a jak jsem čekal, oni bezradně přešlapovali pod ní. A tak každému stačilo pouhých asi 8 šípů do těla (protože hlava se trefit nedá. Nechápu, že tam celou hru smrdí uprostřed zbytečnej bod, aby pak u lukostřelby zmizel), aby lehli. Vyřešeno.
- Pak mi to bylo trapný, tak jsem načetl zpět ten save, a napadlo mě počkat, až budou chrápat. Jednoho jsem omráčil, druhýho to vzbudilo. Tvl já nějakou mačetu v ruce a místo toho, abych ho totálně rozsekal, dal mi dobrou čočku. Ale lehnul Než jsem ho domydlil, ten druhej vstal a stál tam jak tydýt. Nijak na mě nereagoval. Tak jsem mu dal dva šípy do hlavy z přímé blízkosti.

Ani jeden z těch scénářů mi nepřijde ideální :-D Vykašlat se na ně imho nejde. Bez nich nic nevylámu z uhlířů a nenajdu tudíž Zrzka.

Nechápu tu mechaniku přepadení při fast travelu. Dám boj, zavolám koně, sednu na něj a mažu do pryč. Úplně zbytečný zdržení.
@Sasakr (22.03.2023 00:25):  Přesně vim, jakej fight máš na mysli, taky jsem tu na to nadával, a to jsem na to šel jakože chytře, voser to byl i tak. Co jsem udělal bylo, že jsem jednoho přiškrtil ve spánku a druhej se mi pak musel bránit jen v pyžamu, ale i tak pozlobil. Myslim, že i můžeš požádat o pomoc Bernarda. Nebo se na ně možná můžeš úplně vykašlat, jak píše Gordon…

A jestli ti můžu ještě poradit, tak až dojde řeč na Přibyslavice, tak se do toho moc nehrň, spíš udělej pár vedlejšáků, nebo si to předtím aspoň ulož, abys pak třeba nebyl překvapenej, jako já, že na to ještě asi úplně nemáš. A taky je pak dobrý navštívit párkrát Bernarda a naučit se pár bojovejch technik, to hodně věcí usnadní.
Meh, tak dneska to balím s hořkým pocitem. Za dvě hodiny jsem de facto zvládl navštívit dvoje uhlíře, a to je všechno. Hledám ty dva týpky, co hledají Zrzka. V tom lese se ale náhodně spawnuje nějaká bitka, kterou když spatřím, tak i když se od ní držím dál, stejně mě tajemná síla shodí z koně a pak už je to insta death. Skvělý. No a když se mi povede tomu nějak vyhnout a najdu ty dva, tak jsou v přesile a dají mi takovou čočku, že x pokusů nestačilo.

Chci si užít příběh a běhání po lese, tohle mě nebaví. Zkoušel jste někdo tenhle noob mód? https://www.nexusmods.com/kingdomcomedeliverance/mods/811?tab=description
Tak já jsem z té hry fakt blázen. V DLC Kunovi harcíři noční útok na statek. Asi tak dohromady 16 chlapů, louče a tak....Sekanice, frame drop někam na 45. Útok na Vraník. Skoro tatáž situace. Noc, louče, hořící tábor, ale asi tak dvojnásobek npc a částic ve scéně. Čistých 60, ani škobrtnutí. Nechápu...
Tak mi tam skočila nekonečná loading screen. Už jsem měl strach, že budu muset absolvovat celé lovení zajíců znova. Naštěstí byl save krátce před záchranou Ptáčka. Uf. Nechápu, že tam jsou po takových letech od vydání furt takový bugy.
@Gordon (18.03.2023 23:57): Ne, není to grafický mód. Krom vyšších FPS a stabilnějších frametimes, případně nápisu Vulcan místo DXxx v overlay Afterburneru nepoznáš rozdíl. Občas může být nějaký bug v grafice, ale je to dost výjimečné.
@Korbitch (18.03.2023 16:15): Jednoduše, prdneš dll soubor tam, kde je exáč s hrou a DX instrukce se převedou na Vulcan. Ano, dá se to využít v jiných hrách, v mnoha je to prakticky nezbytné. Největší průser jsou DX9 hry, které nejsou stavěné na vysoká FPS. A specialitou je takové GTA 4, které bez DXVK nejde plynule hrát ani na nejlepší HW planety dodnes. U DX10 hry jsem to zatím nezkoušel, protože těch je pět a půl. A u DX11 to má taky šanci odstranit CPU bottleneck, jako právě tady v Kingdom Come.

Ve zkratce se to vyplatí asi vyzkoušet kdykoliv, když jsou problémy s výkonem, a to nejen stran samotných FPS, tak i stability frametimes.
"Šílenče, málem jsi nás zabil" :-D Dobrej easter egg. Stíny se sami opravily, jediná věc je blikající kouř nad kotlíky. Právě jsem strávil skoro hodinu kochačkou v přírodě. To se mi naposledy stalo v Armě 2. Ta mi taky na svou dobu přišla neskutečně fotorealistická.
Tvl ono to DXVK funguje. Jen je potřeba vypnout MSI AB/RTSS. Hned to naskočilo a najednou můžu běhat po Ratajích a žádný stutter. Neskutečný. Ta věc je boží. Znefunkčnilo to teda AutoHDR a v noci poblikávají stíny. Ale přes den paráda. Ty stíny snad půjdou nějak opravit.

A CPU usage klesl ze 70 % asi na 15 % :-D
Cítím se jako krysa, když jsem okradl mrtvé sousedy po vypálení Skalice.
@Sasakr (06.03.2023 22:20): záseky jsou ve videu kvůli shadowplay/ryzenu, při hraní nejsou (a u videa by nebyly kdybych nahrával capture kartou). U toho prvního videa jsem to vysvětloval v description.
@Paul (06.03.2023 21:47): Ono těžko to soudit z videa, ale přijde mi, že tam ty záseky máš taky. Hodil by se frametime graf.

Nevadí mi obecně nižší framerate, 40 FPS s VRR není zas takový průser. Průser jsou rozkolísané frametimes.
@Sasakr (06.03.2023 21:23): Prvně jsem to hrál na Ryzen 1600x a Titan V. Teď to jedu na Ryzen 5800x s rtx 3070 a jakmile je nějaká větší mela v noci s loučemi, tak mi to taky solidně blbne. Preset velmi vysoký, jen stíny jsou na střed, protože ty zasíraj výkon jako kráva. HD textury mám zapnutý v rozlišení 2560x1080. Holt je to Cryengine. Mě vrtá hlavou, jak je možný, že mám nádherně vymodelovaný město, kde mi chodí po návsi 20 npc a mám 100fps a pak přijde bitka 10 na 10 v noci a padá to klidně až na 40.
Mám za sebou pár hodin. A bugů je tam tedy požehnaně. A hlavně mám furt problémy s výkonem. Prostě mi procesor nenakrmí grafiku. S jakýma procesorama jste to kdo hráli a jak vám to šlapalo? U takovýhle kochací hry jsem alergickej na výkyvy ve frametimes a ty tam bohužel furt jsou. Asi by nebyl problém se praštit přes kapsu a vzít 5700x, ale zase aby to něco vyřešilo.

Jinak ty souboje jsou teda wtf. To má být jako tahové? Nebo proč je to tak neresponzivní?
Hra je nyní ve slevě 75%, čili za nějakých 180 Kč při dnešním kurzu. Hned jsem si to koupil konečně :)