@Korbitch (03.03.2020 11:15): kvalita stinu je dobre videt na stinech vegetace - napr. travy

kvalita shaderu je videt na ruznych vecech, napr. hned na zacatku hry, kdyz vylezes z rodneho domku, tak se podivej na okap z ruznejch smeru
Jsem doma s koronavirem a po dlouhé době jsem si pustil KCD. Asi mi začíná kolabovat komp, protože jsem musel stáhnout detaily, aby hra aspoň rochu šlapala, i tak nic moc. Ono ani předtím to nebyla sláva, ale teď je to fakt chabé. Co by za tím mohlo stát, přecpaný disk? Mám klasiku, žádný SSD.
Jinak novinkou dnes byl zápas v turnaji beze zbraně :-) Štít jsme měli oba, jen v pravici ani jeden nic nedržel, musel to být krátký meč nebo tesák, protože v dalším kole jsme měli kladiva, ta už byla vidět. Byl jsem z toho tak zmatený, že to kolo jsem prohrál, podle pohybu rukavice se nedalo řídit :-)
@Korbitch (03.03.2020 11:15): nevim co všecho shader settings dělá, ale mám dojem že jedna z věcí co ovlivňuje je POM - parallax occlusion mapping - zplastičnění některých povrchů (např. bahnitá země nebo tak). Ale víc detailů by ti asi musel říct někdo z Warhorse.
@ntz (03.03.2020 10:17): Já tam právě vůbec nevidím rozdíl. Ať dám low nebo ultra, tak se nestane nic, čeho bych si měl všimnout. Stíny se stáhnout trochu, ale zůstávají krásně ostrý. Shadery vůbec nevim, co bych měl pozorovat.
@Korbitch (03.03.2020 09:58): psal jsem o moc nize, ja mam v podstate blbej pocitac na KC:D (gfx 1050) a zrovna kvalita shaderu a kvalita stinu je hodne videt ... takze ja mam obe jmenovane na High a na stredni mam jine veci .. delal jsem na to velike zkoumani ..
@Korbitch (03.03.2020 09:58): Volumetrické stíny, například.

Jinak si taky lze všimnout jak stíny neodpovídají k ráno a večeru pozici sluníčka, nejspíš kvůli tomu protože by dlouhé stíny extrémně žrali šťávu.
Vysvětlí mi někdo, co přesně měním kvalitou shaderů? Tohle je zrovna velký žrout, tak bych chtěl vědět, co přesně tenhle efekt do hry přináší. Paradox je, že všechno mám na ultra vysoké, ale shadery a stíny musely jít na střední, protože žerou jak ruchadlo. Nejspíš to brzdí procesor.
@Paul (02.03.2020 21:28): presne tak ... me to vzdycky pripomene fallout NV jak kdyz mas DLCs jak dostanes hned od zacatku ten DLC mastros (samozrejme ve 100% kondici a samozrejme uplnej icebreaker stuff hned od zacatku), me se to nelibi jen z principu ... verim tomu, ze jsou hezky ... i ty mapicky ... ale kdyz o tom premyslym, tak poklady mi v hyperrealisticke KC:D skoro pripadaj jako kdyby tam jine DLC melo pridavalo draky, ten napad s tou vesnici se mi taky nelibi ... tlaci Jindru do farmeni a vubec nechapu, proc by mel mit nejakou pozici za sve mrzke ciny a nizkou inulost
@ntz (02.03.2020 20:50): Ty Treasures of the Past jsou docela hezký, prostě malovaná mapa a hledání pokladů, ale ty doporučuju dělat až ke konci ať neboří balanc. A není za co.
@ntz (02.03.2020 20:39): Jasně že jdou hrát všechna i po dohrání. Ale prostě odemykají se dřív v rámci dosažení některých příběhových questů tam, kde to dává smysl, a je zábavnější je hrát během hry, kdy Jindra není nutně ještě vymaxovanej veterán. From Ashes jsou vyloženě dělaný na hraní během, je tam potřeba spousta prachů a tak to dává motivaci vybíjet bandity a kumány a je radost vidět jak se ta vesnička postupně obnovuje během hry. Band of Bastards jsem hrál normálně jako delší sidequest během hry a přišlo mi to super. Woman's Lot má dvě části, hraní za Terezu je možný kdykoliv (já si to dal až někde za polovinou hry, kdy už jsem s ní chodil), pomoc Johance jsem taky dal když se mi ten quest odemkl.
@Paul (01.03.2020 18:54): muzu se jeste zeptat na tohle ? ja mam KC:D rozehrany (a preruseny kdyz jsem se dostal poprvy do tabora kumanu na vyzvedach, quest `doupe zmiji' aka `nest of vipers' - takze < 50% main questu)

prave ze to z DLC nehraju neb jsem roayal edition upgrade dokoupil az tedka nedavno, co se tyce DLCs tak z toho moc nechapu ze se to ma hrat pri havni hre, tohle jsou DLCs:

* Treasures of the Past
tohle s vubec nehraju, fuj, nesnasim, nechci zadny tajny poschovavany zbroje, blbost na Ntou

* From the Ashes
neznam, popis ani myslenka se mi nelibi, nebudu to instalovat/hrat, proste nebudu !!

* The Amorous Adventures of Bold Sir Hans Capon
dle popisu se mi zda ze tahle jedine serie questu se da strihnout v ramci main questu v KC:D

* Band of Bastards
tohle je imho designove aby to bylo na konci hlavni inie po vyreseni main questu

* A Woman's Lot
dtto, tohle je odbihani k jine postave - samozrejme me to laka velmi moc

^^ takze shrnuto, pokud se nepletu, tak jedine DLC ktere se da strihnout v ramci hlavni linie je wohoo quest pro pana Ptacka

mam pravdu nebo ne ?
@ntz (02.03.2020 11:31): ted jsi me nasra... a ja si to budu muset zase vybit na hre, fakt super!!! Ne, zase tak horky to nebylo, jen jsem urval ruku jedne postave v THe Wolf Among Us
Nevadí. Všechno kradený jde mlynářovi. Za ty peníze už pak kupuju regulérně "poctivě" :-D Pokud mě chytí, nahrát hru. Před každou výpravou si to poctivě ve mlýně ukládám. Včera jsem v noci u chalupy vyloženě brknul o psa. To musel být rekord na 100m :-D
@ntz (02.03.2020 07:55): Že nekradne.

To ja napr. keď som zozadu priškrtil pocestného okoloidúceho aby som si zvyšoval Skill, tak som mu vždy zobral iba čistý cash, lebo ten nemá status červenej packy narozdiel od predmetov.
@Korbitch (02.03.2020 04:48): :D, sak jo ... ja kdyz jsem to hral a v prckovi v nesnazich se mi objevila cervena packa na necem, co jsem lootnul v lese z mrtvoly, tak jsem dostal skoro hysterickej zachvat a vsechno zase vyhodil
@Korbitch (01.03.2020 18:14): Nemůžeš jak vůl vstoupit do zápasnického turnaje a čekat že vyhraješ, je to jako kdybys dnes vyzval boxera na souboj bez jakékoli přípravy, by ti taky dal pár ran a už bys ležel.
@Paul (01.03.2020 18:16): Zatím se rozkoukávám v tom světě. Jsou chvíle, kdy se cítím neskutečně euforicky kvůli atmosféře a tomu množství detailů. Pak tu jsou ty negativní emoce, kdy s tím mám chuť seknout. Naštěstí mě to víc baví než sere :-)
@mazar1234 (01.03.2020 17:48): Je mi jasný, že narazím ještě na pár věcí, kdy pojede obočí nahoru. Ale vzhledem k tomu, že jsem to chtěl jen zkusit a ono mě to začalo mrtě bavit, si nestěžuju. Zvlášť, když to je zadarmo. Hodně budu muset zatnout zuby s bojem. Zatím jsem sundal jen lapky, na borce na turnaji nemám šanci. A taky potřebuju sehnat vlastního koně.
Nečekal jsem, že by ta hra dokázala nějak víc zaujmout, ale rád jsem se spletl. Zatím jsem docela spokojenej, až teda na to, že když dám save přes sejvovici, tak ten save není fyzicky k načtení, ale můžu dát jen ten, který uložila hra. A taky jsem moc nepochopil když jedu z Talmberka na koni, proč je po 500m cutscéna, jak běžím ke Skalici pěšky a následně po cut scéně tam kůň není a běžím tam po svých - přetíženej.
@Tarhiel (27.02.2020 08:23): Ve starém GOLDsource enginu máš taky limit na 256 entit na mapu, ovšem tato hodnota jde "lehce" upravit samotnou úpravou enginu. Fakt to není limit enginu, jako spíš limit dnešního hardware, kdy ten limit je v enginu nastaven spíše jen jako pojistka.
@AlieN (27.02.2020 07:53): No veď áno, a KCD na ňom beží.
Čo iného by to bolo? Určite by sa umelo nelimitovali, teda keby to ten engine zvládol, tých NPC by tam narvali viac.

On to aj píše, že ak by interakcia s nimi bola obmedzená/žiadna, mohli ich dať viac, ale to by ničilo imersiu.
@Paul (26.02.2020 18:07): Dobre on, pekne sa rozpísal :)
Niektoré dôvody som predpokladal, ale nevedel som, že slávny Cryengine má taký hnusný limit - len 50 interakcie schopných NPC v hráčovej blízkosti.
@AlieN (19.02.2020 21:01): ...a nebo je naopak ostatní dokáží narozdíl od tebe docenit ;)
H&D2 mám taky takovej dlouhodobej rest, možná bych to mohl narvat tenhle rok do výzvy, hmm. Her na LS3D enginu není nikdy dost.
@ntz (19.02.2020 20:25): Nah, já nehrál ani jedničku, ani třeba Vietcong. Resp nehrál - zkusil jsem je, nebavily mně, a rychle upadly do zapomnění. Bohužel třeba Mafia 2 jsem dohrál, a tu se mi doteď zapomenout nepodařilo :(
Ty Vávrovy hry jsou tu zbytečně přeceňované.
@AlieN (19.02.2020 15:46): pokud jsi hd2 nehral, tak zaslouzis nejakej trest .... mely by tady nejt nejaky ikonky co kdo provedl, ze by byly nejak v obrazku nicku ... jedna z nich by byla urcite `nehral hd2' .. to je naprosto jedinecna hra
@Phoenix (19.02.2020 17:53): No, pro mé hraní (v době kdy bylo KCD opečované a dokonale stabilní) to dopadlo výborně. Sice jak psal AlieN jsem později ve hře mohl vařit sejvovic tuny, takže už to omezení padlo, ale prvních pár desítek hodin jsem hrál hezky opatrně a rozmýšlel co dělat a bylo to super.