Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Diskuze

@Sixor (11.07.2024 07:22): tipuju buď ten prosinec (např. 10.12), nebo únor (a mohl by to bejt zase 13týho, ať je to hezky poetický). Ale imho by odklad nebyl nutně kvůli nestíhání, ale spíš snaze vyhnutí se ostatním AAA věcem co se tenhle rok chystaj (a že jich je). Jedničce to datum vydání (kdy kolem ní nic velkýho nevycházelo) dost pomohlo.
@rikuhahl (04.07.2024 23:29): Taky mě to překvapilo, ale pokud by hra měla vyjít třeba v Prosinci, jak se očekává, bude snad času dost a myslím si že teď jde o dabingy "nadstandartní", třeba anglický už bude pravděpodobně hotov
@rikuhahl (04.07.2024 23:29): Tak dabing nemá na vývoj žádný vliv. Naopak se hodí, že je hra hotová, protože se ví, že se nebude muset v budoucnu nic donahrávat. Chybky se budou chytat další 2 roky po vydání :D
Tak to mu přeju, je fajn vidět, že účast ve fan projektu se může vyplatit. V tom předchozím dabingu mi sedělo víc lidí, třeba si role zopakují :)
No vida, tak dabing Jindry ve dvojce nakonec dělá opět Richard Wágner. Super, chtěl jsem si před dvojkou dát jedničku v češtině, ale nesoulad hlasů by mě štval.
@Garret (10.06.2024 20:35): jo je krásně čistá. Level to má skoro taky tak, akorát tam museli dát ten nápis hry. Score obálka se mi líbí ten artwork (resp. screenshot) ale toho textu...škoda mluvit :)
KCD komunita je prostě super. Člověk se na redditu pochlubí menší KCD sbírkou časáků a sběratelek, a hned se najde random redditor z německa co se nabídne že mi pošle i jejich gamestar. No a fakt že jo :) 
Německy sice neumim, ale google lens umí, takže pohoda :)
@Gordon (09.06.2024 23:26): tak během tý show ten trailer vidělo přes mega lidí určitě. Co koukám na čísla trailerů ostatních her z těch shows tak na tom nejsou většinou nijak extra líp.
Nepochybuju že KCD2 bude mít ještě výrazně lepší nástup než jednička.
No, trailer venku přes den a ještě nemá ani půl mega shlédnutí... Ale zase neuvěřitelně nízké číslo disliků (pod sto)
Vydavatel docela doufá, že ho tahle hra vytáhne z průseru. řekl bych že budoucnost studia je dost nejisté po téhle hře.
Jak tak sleduju vsechny ty konference a predvadecky, tak mi prijde, ze kcd nebude mi temer zadnou konkurenci. Jestli to neposerou technickou strankou, verim, ze jde o hru roku (mozna po Elden Ring dlc). Coz je pro me az sokantni.
Blogové blitky jsou asi tak stejně relevantní jako názory frustrátů na sociálních sítích. Nejvtipnější mi na tom přijde, že to Vávrovi opět stálo za nekonečný rant, ve kterém izolovaný názor nějakého nevzdělaného komouše vydává za obecnou rovinu uvažování, a po kterém ho jeho armáda patolízalů plácá po zádech. Jeho klasický ufňukaný strawman. V životě jsem neslyšel o žádném jiném levičákovi, který by jakýkoliv "Vávrův" titul odmítal na základě toho, že jde o masivní komerční produkt, spíše mu takoví resentimentálně nepřejí úspěch.
Dobrej rozhovor s Frývaldským 
Mimo jiné už dělají preprodukci dalšího projektu.

A KCD2, oznámený před měsícem, už má na steamu víc wishlistů než Avowed od Obsidianu, oznámený před čtyřmi lety. Pěkné :)
Kamarád dělá historické štíty a jeden jeho známý vyrábí pro KCD II cca 1000 mečů. Prý kvůli videím do bitev.
Nevím jestli to myslel zcela vážně (ale znělo to tak), Martin Klíma řekl v rozhovoru v Re-play že lidé kteří v kickstarteru jedničky backli na úrovni Duke a výše (a měli tam tedy jako odměnu i act 2 a act 3) tak dostanou KCD2 v rámci toho kickstarteru. To bych spíš nečekal, vzhledem k tomu že na tu aktovou strukturu se vykašlali brzy po kickstarteru a první hra je rozsáhlejší než co měly mít ty tři akty (kde tehdy cílili na 70 hodin herní dobu). Každopádně pokud to tak bude, tak cool. I když já ten klíč tedy nedostanu, měl jsem přesně jednu úroveň pod dukem :)
Ale stejně budu brát sběratelku.
@Paul (11.05.2024 13:04): Tiež dúfam, že dvojka by pri vydaní mohla byť v oveľa lepšom stave, lebo vývojári už poznajú nástroje na tvorbu a po prvej hre na tom engine už vedia, na čo si dať pozor.
@Paul (11.05.2024 13:04): "Jde dohrát, ale zítra to nemusí platit."  - Jestli tohle z titulku opravdu řekl, tak to může být v jakemkoliv stavu. Cyberpunk se taky chvástal, že už jde dohrát, a jak to dopadlo.
By mě nepřekvapilo kdyby už teď byla ta hra v lepším stavu než KCD1 při vydání, vzhledem k tomu že Frývaldský zrovna řekl že se schválně rozhodli ji představit až v momentě kdy je ready na odeslání k certifikaci. Předpokládám že 6 měsíců extra na ladění a optimalizaci snad bude stačit.
@Gordon (11.05.2024 12:39): Tak nějaký konkrétní cíl mít jistě musí, otázkou pouze je, zda v případě nedodržení bude hra ve stavu způsobilém vydání, anebo zda jej bude třeba odložit. S oznámením takhle blízko vydání ale snad mají jasnou představu o tom, co je realistické.
Zaslechl jsem od vrabce na střeše, že Warhorse má jako deadline 1. listopadu. Tak snad nejsem moc velká k**da, když to tady propálím.
Hm, doterazky jsem si myslel, že time-skip bude mezi Troskama a Kuttenbergem, ale trochu se mi tam rýsuje nenulová šance, že bude až o něco pozdějš. Respektive 0:33 a v 2:07 jsou imo to samý místo, ale to zábradlí na hradebním ochozu tam asi nevyrostlo přes noc. (Samozřejmě by to prostě mohlo být někde jinde - ale zase tak odlišný mi ty scény nepřijdou, nebo je to nějakej menší timeskip.)
No já jsem každopádně zvědavej na mapu kolem Trosek. Co jsem si myslel, že by mohla být Kost, je nejspíš pevnost v Suchdole, a ten zbytek lokací, co se daj nějak rozpoznat, není bůhvíjak rozházenej... v podstatě ten wide záběr na Trosky by teoreticky mohla být i půlka mapy, což by za mě bylo celkem zklamání.
@Paul (25.04.2024 11:24): On Vávra „odjakživa“ říkal, že by nad tím musel mít kontrolu, že to nechce nikomu hodit a čekat na výsledek. Když daboval Hanuše, byl vlastně i dost zděšen, jak je za hra přeložená do češtiny, když to viděl.

Na druhou stranu Vávra na přelomu 2001 a 2002 seděl u českého dabingu Mafie a po letech tvrdil, že ne, že s tím nemá nic společného a že se mu to nelíbí :D
@kristmeister (25.04.2024 10:05): Ano, moje oblíbená pasáž, kterou jsem musela jednoduše dát i do videa o dabingu KCD1 – https://youtu.be/1Of_CNukMU4?si=bVZsPhVLyVX8Bwv9 – 1:27), protože se to tím tak moc pěkné uzavřelo :)) Od té doby má Láďa Hrádek přezdívku „týpek, co to režíroval“.

Každopádně nepochybuju o tom, že Warhorse, respektive Vávra je ten, kdo do toho může a vlastně má právo a povinnost do toho mluvit nejvíce.

Co se týče Oldřicha Hajlicha, je zajímavé, kolik lidí ho přede mnou zmiňuje nebo se mě na něj ptá. Já sama ho měla vytipovaného už v roce 2017, dlouhé roky jeho jméno dokonce figurovalo k návrhu obsazení na Dabingforu. Takže mně by se zamlouval i nyní po těch dlouhých letech, řekla bych :))
@Brasikona (24.04.2024 22:29): Nevím sice, jak moc do toho může Warhorse mluvit, ale Vávra kdysi u Agraeluse na streamu říkal, že kdyby někdy KCD mělo být dabing, tak by si vybral stejného režiséra, který dělal dabing na remake Mafie, což by za mě bylo super. Nicméně, koho by sis vybrala na Jindru z těch nějakých známějších jmen? Mě by se celkem líbil Olda Hajlich :)
Čistě pro zajímavost, česky dabovaný trailer z alternativní reality, nebo tak ne... Zkrátka neoficiálně ozvučená krátká verze traileru. Aneb když se nudím, dělám všechno možné. Trailery jsem do češtiny předělávala už dřív, ale nikdy ne kompletně, vždycky jsem měla aspoň ty repliky. A hudbu, ruchy... No, už to raději dělat nebudu :))

https://youtu.be/3uUp4ofKgcQ?si=cPvdEL0GT5gcHnf-

A pro úplnost přikládám i sem shodou okolností první konkrétnější informace o českém dabingu KCD2, které se mi podařilo zjistit: https://www.vortex.cz/cesky-dabing-kingd ... bude-mit-jine-hlasy/