Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Jet Set Willy

1986
1998
12.02.2011
23.08.2012
04.12.2012
90
2 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Pokračování Manic Miner z roku 1983. V předchozí hře nalezl horník Willy velké bohatství a nyní si za něj koupil sídlo. Některé části sídla zůstaly neprozkoumány, ovšem nyní má Willy příležitost to napravit, protože aby ho jeho domovnice Maria nechala jít spát, musí uklidit celý dům po večírku, který pořádal.

Ve hře je celkem 60 obrazovek, které na rozdíl od Manic Miner hráč nemusí prozkoumávat jednu po druhé, ale může se vydat kam chce. Cestou naráží na různé příšery, pohybující se po určitých cestách, překonává nástrahy v podobě bodců či břitev a sbírá předměty. Willy při kontaktu s nepřítelem, pastí nebo pádem z vysoké výšky ztrácí život a je vrácen zpět na začátek obrazovky do bodu, ve kterém na obrazovku vešel. To může způsobit patovou situaci, kdy je hráč vrácen do bodu, ve kterém padá z výšky, ztrácí tak život a je tak nutné hru restartovat.

Hra také vyšla pro platformy BBC Micro, Commodore 16, Dragon 32/64, Acorn Electron, Memotech MTX, MSX, Tatung Einstein a také se dočkala vydání ve své původní verzi pro iPad a iPhone roku 2011 a v roce 2012 pro Windows Phone.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.