Jet Kave Adventure

17.09.2020
15.01.2021
22.02.2024

Jet Kave Adventure je 2,5D plošinovka inspirovaná především sérií Donkey Kong Country. Hráče zavede do doby pravěké a představí Kavea, jeskynního muže, který byl vyhoštěn ze své tlupy. Během potulování divočinou Kave narazí na havarovanou mimozemskou loď. Kvůli opravě lodi začne pilot těžit krystaly z místní sopky, následkem čehož se však vulkán probouzí a hrozí, že zalije lávou tropický ostrov, na němž Kave žije. S pomocí nalezeného jetpacku, který propůjčí nemotornému pravěkému muži schopnost létat, se Kave vydává na dobrodružnou cestu za záchranou svého ostrova.

Hra se skládá z 36 úrovní, v nichž je třeba svou postavu dostat přes různé překážky a nástrahy až do cíle, přičemž krom tradičního skákání máte k dispozici jetpack, umožňující po omezenou dobu poletovat nebo se ve vzduchu vymrštit do určitého směru. V cestě vám budou stát i různá místní zvířena, dinosauři či mimozemští roboti, jež lze likvidovat kostěným kyjem nebo prakem, a nechybí ani závěreční bossové a útěkové pasáže. Za získané collectibly, porůznu poschovávané napříč levely, je možné si pořizovat upgrady v podobě například větší zásoby zdraví nebo vylepšení pro vaše zbraně či jetpack.

• Switch 75
Velice příjemná hra. Parádní grafická stylizace s dobrým level designem. Plot hry je, že neandrtálec najde mimozemský jetpack, což je skvělá herní mechanika. Kromě krátkého vznášení nebo prodloužení skoku s ním můžete i dělat takové vystřelení na krátkou vzdálenost. Je to hezky osvěživé oproti jiným plošinovkám, kde jenom běháte a skáčete. Místy mě otravovaly pasáže, kde před něčím utíkáte a nemůže se zastavit. Trochu se ve mě probudilo PTSD z časových levelů v Rayman Legends. Jinak je hra, ale nenáročná a nepředstavuje nějak extra výzvu. Ale pokud chcete relaxační plošinovku s příjemným pravěkým prostředím, tak to zkuste.

Pro: Grafická stylizace, level design, pohyby s jetpackem, prostředí, relaxační

Proti: Na někoho až moc jednoduché, utíkací levely, kratší délka hry, boss fighty jsou všechny na stejné brdo