Pěkně, pěkné...takže já mám laskavě předvídat, že když 7C řekne něco o Jade Empire, tak se diskuze přesune semka (a mě se nic neřekne :-x)

(a to teda zase jo, zamotal jsi klubíčko!)

Nj, měla bych to dohrát, že ... zase jsem navnaděná.

(a používala jsem také schopnost legendary strike! A nějakého skákajicího tygra. Ta moje hrdinka, to vždy pro jistotu vždy název útoku dokonce i vykřikla!)

Say :-D ty fanoušku Asie, já hrála za tu modrou slečnu, která má indeed povedený kostým ;-) Že ty hraješ taky za ní :) Nehrát za ženské charaktery je dosti nevyzrálé, pak se nedivte, že jste z Marsu :-P
Já nejsem ten, komu se to pomotalo :-) (leda jsem bylo trochu OT). 7c se bavil o JE, tak jsem mu přece oponoval a navázal vlastní dojmy.

... ale jsem rád, že mi nic tak důležitého, jako jsou specializace, v JE neuniklo.
To je teda quest...já myslela, že se vyjádříš tam!

To abych tady slídila všude jako... :-D

A nepomotalo se Ti to to trošičku? Já myslela, že hovoříš o tom ,že hraješ ME :-) (máme to nějaké zmetiené :-D)
No, každý svého herního zážitku strůjcem (a ničitelem), jen bys možná měl vzít na vědomí, že ve hře jsou i předrenderovaná videa s hlavní postavou.
MCZ: Protože mi ty postavy připadnou nemožné. A za ženský charakter moc nehraju. Zřejmě si zprovozním toho dědu (mistra), ten vypadá normálně.
Say: proč by si někdo vybíral model vlastní postavy stejný, jako má nějaký ne/důležitý charakter ve hře? Zvlášť při prvním hraní.

Suzana: jaké specializace jsi měla namysli? Jako různé druhy útoků? Tam mám hlavně tyč a legendary strike, ale popravdě to nijak nehrotím (a hlavně až tak radikálně se ty dovednosti nezvyšují, což je možná trochu škoda).

Jinak zatím je to opravdu hezká hra :-).
Say - to sa samozrejme nevylucuje, ale velka vacsina Jade Empire je zalozena na cinskej kulture/filozofii. Ale stale je to fiktivny svet, takze je mozne, ze si pozicali aj inde :) (ale katany som tam teda nevidel, alebo si aspon nepamatam)
Zkus. V každém obchodě je to za 200. RPG je to slušné. Ty bitky jsou pravda trochu nezvyklé, ale mortal combat to není. A pak pokročilejší styly jsou velmi kuul a velmi fun. Ať už magické (oheň, země, led, kameny) tak morfovací(bojovat jako šíleně se smějící, hořící koňské kostlivé tělo) či zbraňové (dvě šavle, mušketa). A ty základní jsou taky docela fajn, hlavně leaping tiger - naroustou wolveríní clawy.
Až po naprosté ujetosti typu Drunken Master (viděl někdo ten kungfu film s Jackiem?) - aneb je efektivní (a efektní) bojovat pod vlivem vína :-D

A příběh je více než dobrý. S klidným svědomím můžu říct, že v té hře je jeden z nejlépe udělaných zvratů v herní historii.

Jo a žádné japonsko ani samurajové tam nejsou. Tohle je čína. Spíše očekávej Opičího Krále.
Pokuď od JE nic nečekáš tak tě může bavit. Je to stejná kvalitativní třída jako Lionheart, Pool of Radiance či Greyhawk. RPG prvky tu jsou minimální a ani je nepostřehneš a příběh také nic moc. Mnohem lepší volba je Arcanum.
O téhle hře uvažuju, ale bojím se... BioWare považuji za profíky mezi programátory a vývojáře her, ME1 a 2 úspěšně a s nadšením dohráno, KOTORy však s menším nadšením, ale přece, jenže... O východní kulturu (zejména Japonsko a samuraje) se celkem zajímám, ale ty ultra combo fight ukázky mě nějak nendachly. Taková konzolová Mortal combat řezačka mi to příjde. A oblíbený žánr RPG od toho moc nečekám. Fakt nevím.
Neboj, Mass Effect je jiný... Je totiž horší. Jinak tě asi zklamu, protože v lecčems si jsou tyhle hry dost podobné. Méně rýpání se v postavě a více příběhu.
No, rozhovory určitě úplné terno nejsou, nicméně NPC jsou celkem slušné. Malé děvčátko s uhnízděným démonem byl třebas fajn nápad. Nevím jak to podat. Možná jen, že Jade Empire je takové stylové béčko v občas áčkových kulisách? :-)
Dobře se mi to hrálo a dost mě to bavilo. Nicméně ten pocit, že hraji poněkolikáté to samé, se lehce vkrádal. Další takovou hru od Bioware bych asi nesnesl. Pročež doufám, že Mass Effect je alespoň trochu jiný.
Tak samozřejmě - je to Bioware, z pijavice také slzu nevymáčknete.
Falllout sem dity dialogum a moznostem v nich miloval, v Jade Empire sem je uplne nesnasel
Já každou hru co koupím cvičně nainstaluju abych otestoval jestli nemám vadný médium, přestože se k samotný hře nedostanu další kdoví jak dlouho : ). Teď jsem nainstaloval kolem 15ti her z nichž budu hrát dvě..
Hru jsem si taky koupil, cca před 3 týdny, ale když slyším jaká mě čeka instalace :-( ale co, to teď nebudu řešit, jak se znám, ke hře se dostanu nejdřive tak za 2 roky :-)
Jo, instalace je vazne umorna, k tomu ma to DVD, jako jediny v cele historii co mam pc, zvlastni schopnost seknout PC pri jeho zpusteni, pokud ho necham v mechanice
Tak hra je doma, první postřehy - je normální, že se instaluje snad půl hodiny? každý rozbalení těch zvukovejch rarů takovou dobu......že to zabírá 7 giga jsem taky nečekal teda : ).Jinak začátek takovej normální, akorát mi moc nesedí jak je kamera daleko od postavy, dá se přiblížit? plus by mi tam víc seděl alternativní kamerovej systém, kdy otáčením myši bych otáčel kameru kolem postavy, a ne postavu samotnou (tak jako je to v Hitman 4 versus Hitman 2).To tam asi nijak nastavit nejde co?
LiberX: Dovolím si citovat příspevek sevencreature ze Sigilu:
"...ta nádherná a těžká plechová krabička s tím super vylisovaným a namalovaným obrázkem vepředu a vzadu, s texturou příjemnou na dotyk."

A k tomu je v ní ještě moc hezká knížečka s ilustracemi: The Art of Jade Empire :-P
Jab: Nezapomeň, že do hodnocení jsem započítával i krabičku .-) A zmiňoval jsem doufám období herního sucha.

Komentář se mi nechce z těch kusých poznámek slepovat - uvažoval jsem o tom, ale JE nestojí ani za tu malou námahu :)
MTM: Ještě na Sigilu tomu dával 70% a prý celkem fajn hra. :-)
Třetí slovo mělo být "hra", nešlo mi o neumělé vykrádání Ztráty třídní knihy.
Paul: Nudná, nezáživná, předvídatelný krmný produkt Bioware, která od KotORu vydává snad všechny hry podle jedné šablony. Grafika je vyloženě hnusná, dialogy namluvené americkou angličtinou, děj a questy zcela předvídatelné, souboje mizerně zpracované, vývoj postavy nezábavný. Dlouhé, nudné, stokrát čtené texty (které jdou naštěstí rychle odklikat, takže je není nutné číst - ale i tak to zdržuje).

Klady - hmm... Není to tak hrozné, aby to člověk nedokázal dohrát, mapy jsou vesměs malé a utíká to docela svižně. Nepřátelům jdou sekat hlavy a vypadá to docela efektně. Krabička od speciální edice je prima :) Když nemáš co hrát, tak tím nic nezkazíš, obzvláště pokud nic exta nečekáš.
Paul: Příběh je slušný, začátek se sice vleče jako polomrtvý třínohý osel, ale pomalu se pak rozjíždí a po chvíli už má ty správné obrátky. Jen teda mě osobně moc nezaujal, mám sice rád asijské mytologie, ale tohle šlo nějak mimo mě (každopádně jsem se celkem dobře bavil).
Je ten pcpark důvěryhodnej? Tady o něm slyším poprvý..

Jsem původně chtěl jít do tý xzouňácký cdprojekt verze, ale to jsem si nevšiml že je v češtině, o kterou zájem nemám : /.

Že je to podobný KOTORu je jasný, Mass Effect je to samý, že...
Ale má to aspoň slušnej příběh a nějaký C&C ?
Paul: Podle mě je Jade Empire hodně fajn hra. Největší vadou na kráse je, jak moc se to podobá KotOR. Nicméně jinak řemeslně dobře odvedená práce. Byť člověk by u Bioware čekal, že přijdou už i s něčím novým.
Anglický jazyk mi neprijde jako plus :D navic cesky jsou jen titulky, takze se neni treba bat odflaklyho dabingu :D
LiberX: Přidaná hodnota (krabička, angličtina - myslím, že u CDP verze není -) mi za těch 150,- stála.
Nechcete sem raději místo těch plků hodit pořádnej komentář? : )

Uvažuju že bych si to koupil, tak by se nějaký názory hodily.
Pcha, Jade Empire má hezčí krabičku než Fable. Hmm, mohl bych se zase trochu recyklovat...
Stejne ukecana?! Vo Fable boli nejake dialogy?! (a to som tu hru presiel) ;)). Ale ak by som mal nieco pisat, napisem to co napisal Jab.
LiberX: Fable nepřišel ani s pohledem třetí osoby, ani s dialogy a už vůbec ne s do-gooders a villains. Ani nemluvě o tom, že tenhle rozdíl je v Jade Empire malinko méně černo-bílý.
Jade Empire je systémem (když si odmyslíme souboje) nejpodobnější jiné hře od Bioware - KotOR.
Fable mi přijde jaksi více "hračkoidní", méně vážný, lehce infantilnější, s menším důrazem na příběh atp. Jade Empire se má sklony tvářit více jako seriózní RPG (samozřejmě ne každého o tom zvládla hra přesvědčit).
A pak obě hry vyšly cca podobně (+/- půlrok) čili o kopii nemůže být ani řeč (nemluvě o tom, že stále nechápu, v čem by to měla být kopie).
Dyt je to kopir uplne ve vsem
1)temer totozny system boju
2)postava se profiluje bud k dobru, nebo zlu a podle toho se vyvíjí a reaguje na nej okolí
3)stejne ukecana, akorad ve fable mi ty dialogy nepripadaly tak dlouhy a obcas nekonecny
4)pohled treti osoby

nerikam, ze tu nejsou odlisnosti, me to proste pripada jeko nepovedeny fable s lepsim ukladanim :D
Já osobně jsem používal jeden od každého druhu a úplně mi to stačilo... a na konci jsem už používal jen Nefritového golema :)
LiberX: Zrovna v Jade Empire jsem na jiný styl během hry přesídlil několikrát. A použitelných stylů je také o dost více. Rep. nechápu logiku stížnosti na použití dvou stylů, do kterých stále cpeš body. Tak cpi body do jiných a budeš je také využívat. Žádný problém...
Btw stále jsem ještě nepochopil, v čem je Jade Empire kopie Fable. :-o
Fallout je taky RPG :X , tohle ne mix RPG a Mortal Combat, bohuzel ta mlatici cast tu je dost chuda, na co mi je 50 stylu, kdyz mi staci do konce hry 2, ktery budu vylepsovat od zacatku.
Tahle hra mi přijde jako nepovedená kopie Fable, navrch má jedině v tom, že si hru můžu uložit (mimo boje) kdykoliv.