Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Jack Keane 2: The Fire Within

07.11.2012
72
5 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Pred piatimi rokmi bol prekvapujúci hit Jack Keane spoluzodpovedný za nemeckú renesanciu adventúr. Ak by mal niekedy Indiana Jones a Guybrush Threepwood dieťa, tak by z toho určite vyšiel niekto ako Jack Keane. V roku 2007 dokázalo DECK13 Interactive (Ankh, Ankh: Heart of Osiris, Ankh: Battle of the Gods , Venetica) s klasickou grafickou advetúrou Jack Keane zabodovať s prevažne vysokými hodnoteniami ako u kritikov tak aj hráčov.

Niekoľko rokov po jeho dobrodružstve s Dr. T sa vracia smolou prenasledovaný, ale nenapraviteľný hrdina Jack Keane späť, aby v sprievode tvrdej texaskej krásky Amandy zažil dobrodružstvo svojho života a samozrejme opäť spoznáva, že nie všetko je také jednoduché, ako si to Jack predstavuje.

Shanghai, 1899 - tajomné mesto v srdci Číny je ozajstné lákadlo pre dobrodruhov všetkého druhu. Aj Jacka Keana priviedol chýr o legendárnom poklade do Šanghajského väzenia, v ktorom je uväznený záhadný šaman, strážca pokladu. Bohužiaľ, náš hrdina zabudol, že je jednoduchšie dostať sa do väzenia ako von...

A to je len začiatok Jackovho najnovšieho, šialeného dobrodružstva: za tajnými pokladmi, s hnusnými darebákmi v pätách, s dvoma neskutočne krásnymi ženami a množstvom drzého humoru. Je taktiež o roztomilom hľadačovi pokladov, ktorý kedy precestoval sedem morí na jeho bláznivej ˝Tour de Force˝ okolo zemegule. Pri tom nestretáva iba starých, ale aj veľa nových známych, ako elegantnú lady Eve a geniálneho inžiniera Carla.

Postava sa ovláda pomocou kláves WSAD s možnosťou prepnúť na tradičný point & click štýl.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 50
Druhý díl Jacka Keana jsem před léty nesehnal, takže jsem si ho zahrál poprvé. No a oproti jedničce to byl pořádný sešup dolů. Mělo mě varovat to, že tu hru tady skoro nikdo nehodnotil, na internetu je jediná recenze a snad poprvé jsem k nějaké hře nenašel jediný návod, dokonce ani v angličtině!

Nebudu příliš pitvat grafiku, protože mám jiný monitor s mizerným podsvícením, nicméně grafika je opět ve 3D, karikovaná, podivně hranatá a řekl bych místy (Šanghaj, Hamburg) ještě ošklivější, než v prvním díle. Technická stránka je plná chyb a kiksů - hra občas přeskočí animaci, dialog, občas jsou místo titulků tři tečka nebo chybí úplně. Rozhovory jsou na některých místech utlumené, jindy je přeřvává hudba.

A s technickými problémy můžu plynule přejít i do hratelnosti. Zobrazování aktivních míst zobrazí jen to, co hra uzná za vhodné a když to hra uzná za vhodné. Ovládání občas přestane reagovat na určitý objekt, takže na něj nekliknete ani nic nepoužijete. V takové chvíli mě pomáhalo povyskočit si, případně zkusit něco zkombinovat v inventáři. Ano povyskočit si... tvůrci totiž měli pocit, že klasicky ovládaná adventura by asi nikoho nebavila a přišli s "vylepšením". Namísto myší ovládáte Jacka pomocí WASD a mezerníkem skáčete. Funguje to tak, že to 3D prostředí má různé neviditelné stěny, takže někam se nedostanete, něco krkolomně obcházíte a v jedné chvíli Jack pochodoval na místě asi krok před Amandou, zaseklý o neviditelnou stěnu, když jsem s ní potřeboval mluvit. No a skákání je učiněná katastrofa, Jack si prostě skáče kam chce bez ohledu na to kam se pokusíte natočit, takže jsem skákal jak dement po obrazovce sem a tam a u většiny skoků jsem přemýšlel jestli tam teda jde nebo nejde doskočit.

A ono se to celkově moc jako adventura nehraje. Předmětů máte pár, použitelných míst taky, vždycky máte nějaké malé místečko s pár věcmi k udělání a namísto řešení problémů hledáte kam se dá jít, kam vyskočit a hlavně jak tam Jacka dostat. První půlka je díky tomu opravdu zoufalá, po dlouhé době jsem si mezi hraním dával několikadenní pauzy a nutil se ji vůbec dohrát. S příjezdem do Afriky se to jakžtakž zvedne a to jak graficky, tak i herně - najednou je tu i nějaké to adventuření (vesnička), pár zapeklitých úkolů (chytání opice, sloni) a celkově díky druhé půlce se to u mě nakonec vydrápalo aspoň na těch 50%.

Samotný příběh ujde, ale žádná hitparáda to taky není. Jack, Amanda, fotografka Eva a inženýr Carl pátrají po několika částech amuletu, aby se dostali k pokladu Ukumba a v patách jim je zákeřný profesor Umbati. Části amuletu jsou klišé jak prase, co je Ukumba se dovíte na konci a je to opět klišé jak prase. Umbati není vtipný ani ničím zajímavý a ostatně humoru ve hře razantně ubylo. Zasmál jsem se, ale lehkost jedničky je ta tam. Druhý díl navíc jedničku brakuje ať už vrtáním se v Jackově minulosti a odhalováním toho, co už bylo odhaleno, finále je opět na vzducholodi. Cesty do podvědomí byla fajn, učení se pohybů a následné souboje tak nějak neutrální. Jak super nápad hodnotím možnost vybírat se komu ve hře budete dávat přednost - zda Amandě nebo Evě. Nu výběr to byl vskutku těžký :) jelikož Amanda byla hezčí, sympatičtější a navíc z předchozího dílu, zatímco Eva se chovala jako rozmazlená, nafintěná, hádavá kráva. Místy mě ale lezly na nervy obě dvě, ostatně v jedné lokaci jsem si musel vypnout zvuk - zatímco já řešil jak opravit auto, dámy si na pozadí vyměňovaly nekonečný proud jedovatostí.

Tak co s Jackem Keanem 2? Grafika průměrná, ovládání a technická stránka příšerné, pár slušných nápadů, špetka humoru a průměrný příběh. Za mě 50% a to jsem ještě hodný.
+10
  • PC 70
Jack Keane se vrací a to v novém pokračování které nám slibovalo filmovější pojetí a také větší porci humoru. No a jak to vlastně dopadlo, na to se právě podíváme.

Celý příběh začíná poměrně akčně a výpravně jako tomu bylo u dílu minulého, akorát teď místo Big Benu začínáme v Šanghajské věznici, kde Jack sdílí celu se šamanem který mu sdělil že má nalézt pradávný poklad. Jackovi předá jednu část amuletu která mu má pomoci poklad najít. Takže Jack je na stopě pokladu který v nesprávných rukou znamená zkázu pro lidstvo (ano zase originální) a v patách má zákeřného Profesora Umbatiho.

Příběh je tedy klasické dobrodružné klišé které navíc ještě táhne ke dnu veliké opakování věcí z minulého dílu jako např: chytré opice,nebo masožravé rostliny. Bohužel to podruhé není ani moc zábavné. Musím ale přiznat že Gorilla jako kuchař na lodi mě pobavila. Bohužel má příběh ještě v sobě dost děr kdy zase rozebírají Jackovy strachy a podobné věci které se vyřešily v minulém díle a tady se zase o kolo nich trochu točí příběh.

Z postav z minula se nám tu vrací jen Amanda která je pořád velice sympatická. K naší dvojce se ale přidala dvojce nových postav a to německý inženýr Carl který žije trošičku ve svém světě a chce furt všechno vynalézat zkoumat atd. No a pak tu máme Eve pro mě ne moc sympatickou fotografku: Je to fiflena a má pořád nějaké otravné kecy, plus k její otravné povaze i její obličej je na první pohled nesympatický. Na druhou stranu ale její přítomnost vytváří někdy komické chvilky když se s Amandou hádá či s ní soupeří.

Bohužel Profesor Umabti se jako záporák moc nepovedl, jelikož v této humorné hře se bere příliš vážně. Což mi na celkový tón hry nesedí. To nás přivádí k humoru který tu pořád je, a kupodivu je pořád vtipný sice se tu občas objeví nějaké trapné či ohrané fórky, ale většinou jsem se v dialozích či v cut-scénách pobavil.

Nevím čím to je, ale Deck musí mít vždy ve své adventuře kopu chyb a že jich tu taky dost bylo. Grafický kabátek je hezky barevný a sympatický, celkově prostě zapadá do atmosféry hry. Bohužel celou tu atmosféru kazí hromada debilních bugů jako nemožnost jednu chvíli pohybovat s postavou (ovladání se přesunulo na W,S,A,D- klikání na předměty je pomocí myši), místy nedodělané či neúplné animace, někdy zmatená kamera a na závěr se občas dialogy prolínají nebo hlas některé z postav je moc ztlumen apod. Holt Deck zase zvoral technickou stránku a že mě to ani nepřekvapuje.

Jak bylo zmíněno hra měla být více filmovější, akčnější. No povedlo se jí to napůl cesty.Akční sekvence typu osvobození Jacka ze vzducholodě nebo vtipná variace na Donkey Konga jsou přijemné momenty jak zpestřit hru. No jenže tvůrci zašly ještě trochu dál a přinesly souboje...ANO SOUBOJE !!!!!!!! TUTUTUDUUUUUM (vyhružná hudba) No asi jsem to teď s tou výhružností trochu přehnal takže vás hned uklidním že se nemusíte bát že zažijete i v Jackovi Monkey Combat...no i když je to tu trochu podobně laděné.

Dovolil jsem se věnovat jednu část své recenze právě na tuhle mini-hru tak dávejte pozor :D Vždycky před soubojem je Jack nezkušený a každý ho porazí proto také musí vždy obejít nějaké postavy které nabídnou že Jacka naučí obrané a utočné kombo za protislužbu (pokud se vám to zdá jako vata na vyplnění herní doby hádáte správně). Poté jste v puštěni do souboje kde máte vždy kartičky s jménem útoku. Nejdříve na vás protivník vytáhne utočný kombo na které musíte vybrat správnou obranu no a poté musíte zvolit správný útok kterým protivníka zničíte. Animace u soubojů jsou docela humorné a celkově tento soubojový systém není až tak moc obtížný, ale mohly místo něho tvůrci dát nějaké quick-time eventy, no ale to by asi nedosáhly dlouhé herní doby.

Abych neskončil negativně tak nové dobrodružství Jacka nabízí hezké lokace,vtipné momenty a i sympatickou čtyřku postav až na Eve (nevím jak působila na ostatní hráče, ale já jí moc rád neměl) Čím mě ale tvůrci překvapily je takový malý systém rozhodování který spočívá v tom koho budete upřednostňovat..buď Eve nebo vaší přítelkyni Amandu. Tyto rozhodnutí poté mají lehce změnit závěr příběhu.

Dabing se podle mě až na pár vyjímek povedl..sice jsem si na nový hlas Jacka chvíli zvykal, ale poté mi přišel stejně kvalitní jako minulý dabér.

Takže na závěr..pokračování Jacka se povedlo i když je horší a lehčí než minulý díl tak je to pořád docela legrace která se utápí kvůli horší technické stránce.

GOG mi nahlásil nahraných 12 hodin a 10 minut.

PS: Možná přijde i Agent Montgomery !

Pro: Lokace,dobrodružná atmosféra, Jack a sním i zbytek party,lokace,humor,dabing,délka hry,akční vsuvky (nemyslím soubojovou sekvenci), dialogy,grafické zpracování

Proti: Pro někoho souboje a místy lehčí obtížnost,záporák,příběh který je ke všemu ještě místy dost děravý v návaznosti na minulý díl.

+7