Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

DECK13 Interactive

Rok vzniku:
2002
Země původu:
Německo
Oficiální stránky:
http://deck13.com/com/index.html
Studio DECK13 Interactive vzniklo roku 2002 v německém Frankfurtu přeměnou ze studia Triggerlab. Její zakladatelé již měli v oboru videoher zkušenosti ze studia Artex Software.

V roce 2005 byla vydána adventura Ankh, která byla remakem hry Ankh: The Tales of Mystery od Artex Software. Ankh se hodně prodávala a vyhrála i mnoho cen a to hlavně v Německu.

O rok později (2006) bylo vydáno pokračování s názvem Ankh: Heart of Osiris a o další rok později (2007) byla vydána adventura Jack Keane, která byla jak svou grafikou, tak hratelností velice podobná sérii Ankh.

V roce 2009 bylo vydáno RPG s názvem Venetica, která vznikla jak pro PC, tak i pro XBOX 360. Zatím poslední hrou z dílny adventurních specialistů je akční Blood Knights (2013) a nyní studio pracuje na epickém RPG Lords of the Fallen

V současné době má Deck13 pod svou správou studio Cranberry Production se sídlem v Hamburgu (od roku 2013 už studio nese nový název DECK13 Hamburg).

Nejlépe hodnocené hry