@ad142 (28.05.2017 12:41): Díky, pěkná recenze, bohužel to skutečně plně vystihuje sousloví promarněný potenciál (délka, málo nepřátel, zbraní, nutnost projít hru 2x kvůli lore atd).
Tak rýchly report po vydaní včerajšieho 1,1, GB patchu: Tvorcovia konečne pridali aj nejaké možnosti graf. nastavenia, dovtedy sa nedalo nastaviť dokopy nič. Na min. detailoch to šlapalo, ale vyzeralo hrozne, na high padalo 30 fps hore- dole. Teraz medium v pohode, na high sa fps drží stabilne. Nechápem, prečo to nepridali hneď pri vydaní, kedže hru vyvíjali dva roky. Teraz sa to za tých pár dní od vydania zrazu dalo? Zbytočne si tak len urobili zlú reklamu, keďže typicky na Steame znudené detičky po pár minútach sekaného hrania nahádzali zlé recenzie. Teraz sa plynulosť hrania zlepšila, aj na high detail.

K hrateľnosti: Keď ste videli trailer, tak ste videli v dvoch minútach všetko podstatné z hry. Hra je krátka až priveľa. Príbeh nemohol byť jednoduchší: Idete z bohu A do bodu B. Tot vsjo.
O lore neviete absolútne nič, keďže kázajúcim kňazom nič nerozumiete. Len idete bezmyšlienkovite dopredu. To, že mám ísť na nejaké miesto, kde sa dá tento svet opustiť, viem len z popisu hry od autorov a z traileru, nie priamo z hry...hmmm. Texty na stenách a domorodý jazyk sa totiž odkrýva postupne tak, že čítate jednotlivé písmená, ktoré musíte postupne nachádzať. Už som na konci hry a stále poriadne neviem ešte čítať vety (chýba mi asi 6 písmen). To je dosť jednoduchá finta, aby ste boli prinútení si zahrať hru znovu, keďže potom budete textom rozumieť. Level dizajn vyzerá vďaka rôznym rozľahlým chrámom dosť premakaný, ale klame telom, kedže je vlastne jednoduchý a je to čistý, zamaskovaný tunel. Párkrát som mal pocit, hmm "Dark Souls dizajn", ale to boli len malé záblesky...:) Humanoidných nepriateľov sú asi tri- štyri druhy (akýsi zombíci, pár verzií kňazov, plamenometčík). Potom pár zákerných rastlín (aj Half Life cucačky), nejakí "akože psi" atď. Dojmy zatiaľ rozporuplné, hrateľnosť by asi aj nudila, keby hra bola dlhšia... švihnem si opakované hranie, aby som pochopil svet (tvorcovia ma prinútili..:). Chcem byť proste milosrdný, lebo tá snaha je za tým vidieť, uvidíme... Bližšie info v komente do konca týždňa.

@Mitisko (21.05.2017 17:05): Hodnotenie a koment budú v blízkej dobe určite, keďže musím na tú hru tak či tak napísať čoskoro recenziu.

Zatiaľ svet vyzerá spracovaný dobre, ale po technickej stránke to má svoje limity. Sú tu len dve možnosti nastavenia grafiky, nízka a vysoká kvalita, pritom na tej nízkej sú textúry ako z hry na PlayStation 2 a na vysokej sa výrazne prepadá FPS. Žiadna stredná možnosť neexistuje a je sľubovaná až v ďalších patchoch. Dizajn sveta zatiaľ vyzerá slušne a premyslene, ale o príbehu ešte nič moc neviem.
Já si počkám na krabičku. Je na tom znát kus práce a rozhodně autory chci podpořit.
Tie nízke hodnotenia na Steame sú údajne najmä vďaka rôznym technickým problémom a bugom. Každopádne už tú hru vlastním aj ja, takže to skúsim večer rozohrať a potom sem hodím report z prvotných dojmov...
Na tohle jsem se dost těšil ... ale hodnocení na Steamu je skutečně odstrašující.

Snad nezklame Get Even.