Inferno

Inferno: The Odyssey Continues

01.12.1994

Pokračování titulu Epic od britských vývojářů, specializujících se na vesmírné a letecké simulátory. Inferno přímo navazuje na Epic pokračováním v příběhu o konfliktu mezi Raxxony a Terrany.

Začínáte jako jeden z Terranských pilotů, jenž byl přepaden Raxxony a následně operativně přetransformován na jednoho z nich. Rozzuřený událostmi, zabijete zbytky Raxxonů na palubě, aby se vám znovu podařilo získat vaši lidskou podobu. Po této události začíná honba za pomstou rase Raxxonů.

Samotná hra používá vylepšený engine použitý v titulu TFX z roku 1993. Nejpodstatnější je úprava objektů a přidání textur vesmírným plavidlům oproti předchůdci Epic. Změn se dostalo i ozvučení, kdy v CD verzi je Inferno plně namluveno a zvuky jsou ve vyšší kvalitě. Mise jsou více variabilní, a tak není výjimkou boj v uzavřených prostorech či nízký průlet nad planetou. Detaily jako přidání palivových přívěsů a rozdílné typy raket na vesmírné lodi netřeba dodávat.

Zaujimave, moje hodnotenie sa vlastne skoro zhoduje s Drakenovym, inak sa s dobovou kritikou (co sa cisel tyka) trochu mina :) Ale aj tak som rad, ze ho mam v zbierke