Epic

10.12.1993

Epic je předchůdcem známého vesmírného simulátoru Inferno. Lidstvo čelí katastrofě, Slunce se má brzy proměnit v supernovu. Ze Země odlétají kolonizační lodě, aby našly vhodnou terraformovatelnou planetu. Útěk ovšem vede přes prostor ovládaný Rexxony, kteří jeho narušení chápou jako ukončení příměří a vyhlášení války.

Hra obsahuje sedm misí, které se odehrávají jak ve vesmíru, tak nad planetárním povrchem. V první misi je například nejprve třeba zničit ve vesmíru minové pole, aby se hráč dostal k pozemnímu útoku na Rexxony ovládané planetě. V dalších misích půjde o zničení obrovského děla, vojenských komplexů, vesmírných přístavů nebo obranu vlastních lodí. Každá mise navíc obsahuje časový limit, do kterého je třeba splnit všechny úkoly.

Vesmírný stíhač je na počátku vybaven lasery a raketami, jejichž účinnost misi za misí stoupá a palubní arzenál se rozrůstá o další kusy výzbroje.