Huntdown

12.05.2020

Šílenstvím, terorem a nenávistí zaplavené ulice plné gangsterů, mafiánů a vrahů jsou ideálním světem pro lovce odměn, jakým jste právě vy v této arkádové hře s názvem Huntdown. Jedná se o oldschool akční plošinovku v 16bitovém pixel art provedení s atmosférou akčních filmů z 80. let a hudbou aktuálně velice oblíbeného nostalgického synthwave stylu.

Hrát můžete jak sám, tak v kooperaci s kamarády. Na výběr máte ze tří postav - Anna Conda, John Sawyer a Mow Man. Každý z nich má k dispozici sérii střelných i chladných zbraní, díky kterým si budete klestit cestu 20 úrovněmi, během kterých potkáte čtyři různé gangy od motorkářů počínaje, přes karatisty a mistry bojových umění, po chuligány místního hokejového klubu konče. Součástí hry jsou i bossové, na které je vypsána odměna.

Pokud jste milovníky starých dobrých arkádových stříleček, Huntdown je přesně pro vás. Tahle retro věcička od studia Easy Trigger je silně inspirovaná osmdesátkovými žánrovkami jako je například slavná Contra. Ručně malovaná grafika, osmdesátková elektronická hudba, pestrý arzenál zbraní a velmi dynamický gameplay, který vás nenechá ani na chvilku vydechnout a místy vám rozdupe nervy na maděru. To je Huntdown.

Hra se odehrává v blízké budoucnosti ve 21. století kdy se vy, jakožto Bounty Hunter ujímáte své role a musíte se v nemilosrdném světě zločinců vypořádat s veškerou pouliční chátrou na kterou narazíte. Máte na výběr celkem ze tří postav. Jsou to: Anna Conda, John Sawyerm a Mow Man. Každý z nich disponuje jinou základní zbraní. Já jsem si pro první průchod hrou zvolil Annu. Vzhledem mi připomněla Ripleyovou z Vetřelce :) V arzenálu zde pak najdete vše od lehkých samopalů, přes těžké kulomety, plamenomet, brokovnici, bazuku, granáty a různé výbušniny, díky kterým pořádně zatopíte nepříteli pod kotlem. Čím dál ve hře jste, tím méně je k vám hra milosrdná. Počty nepřátel se stupňují a Boss fighty vám i na střední obtížnost leckdy zaberou půlhodinku než je pokoříte. Hra samozřejmě podporuje lokální multiplayer pro dva hráče a pokud disponujete ovladačem tak doporučuji hrát spíše na něm než na klávesnici. Alespoň tedy pro mne to bylo mnohem lepší s ovladačem.

Pokud tedy milujete staré dobré arkádovky, atmosféru akčních osmdesátek, synthwave muziku a nemilosrdnou obtížnost tak tuhle kulervoucí věc velmi doporučuju. Asi nejlepší retro 2d střílečka za posledních X let co se tu objevila. Blazing Chrome, nebo Xeno Crisis zdaleka nedosahují takových kvalit jako je Huntdown. Nebýt některých až příliš těžkých Boss fightů tak tomu dám 100%. PECKA!

Pro: Grafika, hudba, dynamický gameplay, atmosféra, široký výběr zbraní, osmdesátková nostalgie

Proti: Občas až příliš těžké.