How to Survive 2

29.10.2015
06.02.2017
13.02.2017

How to Survive 2 je rovnako ako prvý diel, mixom diablovky a survival hry z izometrického pohľadu. Už v prvom dieli bol dôležitý crafting, ale v How to Survive 2 je na craftingu v podstate postavená celá hrateľnosť. Dôležité je aj plnenie úloh, ale rovnako je nutné vybudovať tábor pre preživších. Stavba tábora sa nedá obísť žiadnym spôsobom. Točí sa okolo nej niekoľko základných príbehových misií. V neposlednom rade je stavba budov kľúčom k úspešnému prežitiu. V budovách, ako sú kuchyňa, zbrojnica, alebo dokonca chemické laboratórium je možné z nazbieraných vecí vyrábať pokročilé predmety vrátane strelných zbraní, či elixírov. Okrem vylepšovania vlastností postavy je možné upgradovať aj stavby v osade, pričom platí, že čím je lepšia budova, tým viac bonusov a predmetov prináša.

Hra obsahuje jednoduchý súbojový systém, v ktorom sa klikaním myši udeľujú rany, ale je zároveň nutné si dávať pozor to, aby vás protivníci neobkľúčili.
How to Survive 2 podporuje aj multiplayer, ktorý môžu hrať online i v lokálnej kooperácii až štyria hráči súčasne.

Vždy keď vstúpim do miestnosti zapne sa mi baterka a zoom čo je neskutočná otrava pretože to treba zakaždým vypnúť, pri rozhovoroch a otvorení inventára sa hra nezastaví, craftujete úplne blbosti namiesto napríklad zbraní a boje sú tým pádom opruz a nuda oproti prvému dielu, levelovanie campu a avatara prebujnelé a samoúčelné