Kupováním u obchodínků. Potřebuješ na to ale většinou nějakou vzácnější surovinu. Lepší oštěp bude ale až skoro u konce hry součástí příběhu.
Co presne tady znamena upgrade? Je to neco jineho nez modifikace,pisou o tom v popisech predmetu i v guidech ale nikde jsem takovou moznost nevidel.

Plus jak clovek obecne ziskava lepsi verze zbrani?
@pajmič (16.12.2017 21:21): No v tom musím souhlasit .. ten combat je pro mě oproti zaklínači nebe a dudy ... Combat v Horizonu jsem si fakt užíval a prozkoumávat ten svět je taky paráda, tady má taky podle mě Horizon náskok , ale zaklínač má prostě svoje kouzlo a je to prostě zaklínač a furt je to jedna z nejlepších her, jakou jsem hrál ... Na druhou stranu, pokud bych si měl vybrat hru, kterou bych si chtěl projet znova, tak určitě Horizon, jelikož W3 mě gameplayově už vůbec nebaví, proto jsem ani nehrál blood and wine ( stydím se) ...
Já beru Horizon jako neskutečný kousek od vývojářů, kteří předtím dělali úplně jiné hry ... jestli tohle dali na první pokus, tak si neumím představit, co nás čeká a s velkým očekáváním budu i vyhlížet.
Já si nějak ani nevybavuji, že bych se během těch cca 35- 40 chvilku nudil ... což se mi u moc větší her nestává často :) No ... Prey sice hodnotím lépe, ale s odstupem času mi v paměti stejně utkvěl víc Horizon, takže to nakonec vypadá na osobní topku 2017.
Celkem se těším, až se pustím do toho datače ....
@Hydr0gen (16.12.2017 16:40): Mě to drželo takto až do konce ... výhodou Horizonu je zábavný souboják, který mě vůbec neomrzel, největší minus vidím v souboji s lidma, ale zas tolik jich naštěstí nebylo.
Hmm, tak mám za sebou Proving a mocně mě to chytlo! Chytla mě příběhová linka, líbí se mi jak to vypadá a i svět jako takovej vypadá, že má v pozadí nějakou hloubku - příběhy, detaily kostýmů, mytologie... Zatím pecka!
@Hydr0gen (15.12.2017 09:44): sprint na L3 taky nesnáším, špatně se mi to tlačítko drží, když s ním zároveň ukazuješ. navíc, díky build kvalitě gamepadu se ani nemačká nijak příjemně, ale spíše v něm skřípe a vrže a mám pocit, že tu páčku s tím brzy utrhnu.
Počkejte si na pokračování příběhu a čtěte všechny zprávičky, než začnete rozvíjet teorie :)
@Hydr0gen (15.12.2017 09:44): Tak já bych to bral takhle:
- pro boj se stroji potřebuješ silnější zbraně (kov atd, nevypadá to, že by ty kmeny ovládaly metalurgii) a pro ty potřebuješ součástky strojů
- stroje se loví primárně pro dvě věci: palivo (Blaze je zmíněný, že ho používají k topení (nebo jako výbušniny), jako čištění škodné (strideři atd. zabírají pastviny na který by jinak mohla žít normální zvěř (=jídlo).
- A dál stroje útočí na lidi, takže je nutno je ničit i proto.
@kuler91 (14.12.2017 23:05): @Marcusss (15.12.2017 09:35): ad.L3: tak nevim, ale AssCreed, Zaklínač, TLoU/Uncharted, Shadow of Mordor...ani jedna to tak neměla:-O.

Jiná věc je taky úsměvná - loví stroje...proč...no na součástky...aby si mohli vykraftit lepší zbraně a lovit...větší stroje...?

To zní podezřele jako grinding:). Bude tam někde vysvětlený, proč mají ty součástky cenu?
@Hydr0gen (14.12.2017 21:40): Taky čerstvě rozehnáno. Ona zrovna Aloy mluvící jako moderní američanka by bylo divné... kdyby tam všichni nemluvili s překvapivě velkou slovní zásobou a moderním stylem. :D Takhle je to divné všeobecně. Všichni jsou tam velmi vzdělaní moderní divoši...;)

Běh L3 je pokud vím docela standard.
Když už tady komentujete ty souboje.. Zkoušel jste to někdo hrát i na nějakou těžší obtížnost než nejjedodušší? Já si to například dal hned na tu nejtěžší a to jsem si tu konzoli koupil kvůli této hře a předtím hrál snad jen pár her na PS3, takže nejsem žádný odborník na gamepad. No a rozhodně to o žádném máchání oštěpem a čekání na instantní kill nebylo :)
Čerstvě rozehráno. Intro impozantní a při montáži tréninku Aloy a přecházející scéně ("Why?") jsem měl mokré oko i po těch teprve 20min.hraní.

Co mi přijde divné po 3hod.hraní:
-dospělá Aloy je sice celkem vtipná, ale nesedí mi jak mluví jako moderní buchta američanka - v tom prostředí to působí nepatřičně.
-blbé že hra neumí rozeznat nízkou překážku, aby ji člověk jenom plynule přelezl a neskákal mega parkour do vejšky kvůli půlmetrový skalce. To je standard dneska všude od Asscreedu přes Naughty Dog věci až po Zaklínače.
-běh zmačknutím L3 - aaarrghhh - kdo tohle vymyslel...

@kuler91 (12.11.2017 11:29): no jsou těžký když tě k nim hra dotlačí (bossové) ale jinak je to o máchání oštěpem (když to posereš) ale spíš je to o krčení ve křoví a číhání na instant killy. Popřípadě někde z bezpečí sestřelovat šípama. Prostě si ty boje musíš sám udělat zábavný :)

Aloy je typickej random charakter co prostě něco dělá, protože proto. Jediný zábavný na ní je, že kašle na tradice těch panbíčkářů tam a "agresivní" možnosti dialogů jsou občas fajn, respektive jediný co maj aspoň něco zajímavýho v sobě.
@Walome (12.11.2017 10:55): Boje jsou celkem těžká, ale jsou nuda :D .. tak tomu moc nerozumím
Aloy je náhodou super char, stejně jako hlavní hrdinka v LiS :) .. Mno boje jsou z mého pohledu podstatně zábavnější než ve Witcherovi. Hlavní linka je povedená a vedlejšáky taky nejsou žádný průser ...
Už je to sice půl roku co jsem to dohrál, ale že by to bylo celé o insta killu ? To si asi na úplném začátku, kdy strílíš zatím ty potvor do oka ... Sorry, ale kam se hrabe 90 % patlalů z EA,ubisoftu a podobně, kteří se staží o open world.
Teda asi budu proklínat Witcher 3, protože odteď mám ještě menší toleranci k debilním dialogům, když vím, že i blbej quest "najdi a přines" lze napsat dobře. Bohužel tvůrci Horizonu na to kašlou a takřka všechny questy si vystačí s tradičním najdi a přines, protože jsi prostě blbka, která dělá cokoli, co se ti řekne. Vnitřní motivace nula.

Hlavní hrdinka příšerná, stejně protivná jako v Life is Strange, naprosto devadesátkovej unylej charakter bez čehokoli, co by si na ní normální člověk mohl mít rád.

Nicméně zachraňuje to gameplay, který je docela fajn. Těžkej, což je príma a i mi sednou ty úsměvný pravidla (stačí se po krk schovat v trávě a nikdo tě nevidí), protože díky obtížnost je za ně člověk rád. Škoda že boje jsou nuda, ale k nim stejně málokdy dojde. Na to, že je to vlastně celé o instant killu mě to celkem baví.
Tak o těch snímcích jsem to ani nezaznamenal a moc to neřeším. Jelo mi to fajn i na slimce a ten zážitek byl skvostnej.
@Garret (09.11.2017 21:09): to se srovná, vždyť to má ještě málo hodnocení a asi to spíš hodnotili hlavně ti co to hodně zaujalo (včetně mě) Ještě to bude chtít trošku času aby na tento web zavítalo více konzolistů (pro ně se to tu teprve rozjíždí) a pak se uvidí jak na tom exkluzivní hry jsou. :)
@Garret (09.11.2017 20:53): tak rozprava o tom kvuli ktery hre si poridit PS4 by byla hodne divoka a subjektivni. U mne by to horizon, uncharted nebo last of us urcite nebyli. A horizon bezi stabilne 30 fps propady niz nema prakticky zadny.
A jo bezi 30 i na PRO.
@Arcee (09.11.2017 20:37): 60 snímků ve full HD? leda hovno... jede to na 30 i na PS4 PRO a místy ani to ne. jinak Horizon není hra, kvůli které by sis měl kupovat konzoli. The Last of Us je.
To tu hrá hrálo vážně jen tak málo lidí?? Hodnotit hodnotit hodnotit! Potřebuji to mít zelené :D
@kuler91 (06.11.2017 18:56): no, odpověď znáš, bohužel nic, open world či neopen world. Nejbližší vyzyvatel je pro mě KC:D, kde fakt dost čekám že by questy mohly být super. Že bude nádhernej svět a combat mě bude bavit už vím :)
@Paul (06.11.2017 18:26):
Jak sám zminuješ, tak povedená hlavní linka s kombinací nádherného světa a grafiky + velice zábavný combat, který mě bavil až do konce hry ( vyjma lidských protivníků, což je největší fail hry ) je to prostě dobré ...
Vedlejšáků jsem moc nedělal, spíše se víc kochal a hledal náhodné body zájmu a jak se říká nechal se unášet světem, což je snad první hra open world o které to můžu říct. ..
Já si to prostě užil ... nikdy jsem se zbytečně nezdržoval, nečistil otazníky a nedělal podobné kraviny a užíval si hlavní příběh a svět :)
Na to že je to jejich první open world to doopravdy dopadlo skvěle, předpokládám, že druhý díl bude ještě daleko lepší .. Každopádně co si budem povídat, tak Witcher 3 je v celkově opravdu v dálavě od Horizonu.
Schválně mi řekni, co lepšího si od vydání W3 v open.w hrál ? :)
Je to DLC standalone? Já původní hru smazal i se savý. Není hra podmíněna postupem a hlavně level z původní hry jak to někdy bývá?
@kuler91 (06.11.2017 18:08): stejně se divím že tě to tak vzalo... Horizon mi přišel až příliš ubisoftoidní, sidequesty nic moc..hodně to vytahuje combat a slušnej main quest, plus Aloy mě docela bavila.

Ale Prey je moje prozatimní GOTY vcelku neohroženě.
Tak DLC se povedlo ... určitě se rád do Horizonu opět vrátím .. :) Pro mě osobně adept na hru roku. Rozhodování Horizon vs Prey bude hodně těžké.
@LuccinyHry (05.11.2017 18:24): Jo, ja to rikam porad, muzem se tvarit kdovi jak staroskolsky a hardcore ale nakonec cloveka pekne stve kdyz je ve hre neco hnusnyho. A zrovna treba ten Horizon mi prijde po tyhle strance dobre vyvazenej, clovek si tam vzhledove na nic moc stezovat nemuze.
@kuler91 (05.11.2017 18:01): Já osobně to mám taky různě, spíš si prostě vyberu tu postavu, když jsou dvě předvolené možnosti, která mi v tom prvním momentě, kdy si můžu vybrat připadá "hezčí". Takže teď v poslední době v Dishonored Corvo, v Prey Morgan a v Mass Effect IV jsem se kvůli hnusnosti a nesympatičnosti obou protagonistů horko těžko dostala přes začátek. Vizuální stránka ve hrách dělá hodně.

Ale i když já žádné hry nehraju ve smyslu, že jsem to "já," tak si myslím, že možnost hrát za holku (a to teda za nepříliš sexualizovanou a ani nijak extrémně atraktivní, ač graficky hezkou, holku) celkem automaticky osloví ženy. Plus tedy v mém případě fakt, že se hra netýká aut nebo fotbalu.
@kuler91 (05.11.2017 18:01): tak kdyz to jde taky hraju za zenskou, na chlapa se koukam kazdy rano do zrcadla, takze nemusim jeste i ve hre. Dokonce dokazu jit tak daleko ze pokud je moznost vytvorit treba celou partu tak udelam samy zensky. Ale kdyz to nejde tak me muzska postava nijak extremne nevadi, jen trosku :)
@Charllize (05.11.2017 14:51): Tak člověk asi nemusí být marketingový specialista, aby mu došlo, že hra, kde můžeš (v tomto případě musíš) hrát za holku a která má více holčičí obal (hodně barev, žádná auta) bude všeobecně asi lákavější pro ženy ;) Teda nechci zobecňovat, ale nabídku určuje poptávka, za což jsem v tomto případě vděčná.
@LuccinyHry (komentář): Jo nedivim se ze se ti to tak libilo, zenske obecne na Horizonu hodne ulitavaji. Nedavno jsem asi hodinu sledoval jednu divcinu co to streamovala a celou dobu to hrala skrcena, proste se bala postavit aby ji neco nesezralo:) I u nas v obchode si to neznejsi cast populace kupuje velmi casto.
Je to hrozně hezky vypadající hra a dobře se mi to hrálo, ale jak píše Montana..je to takový "standardní" a prakticky nic mi z toho neutkvělo v paměti, takže ani nejsem hyped na ten datadisk. Ale stejně si ho někdy ve slevě vemu a budu se zas kochat. A kdoví, třeba zamakaj i na těch questech.
@Charllize (03.11.2017 23:26): já to uložil k ledu. je to nuda, open-world Guerilla neumí... a jak už si zmínil, ty luky proti robotům působí legračně. celé je to moc Ubisoft-like. a looooooot všude kolem.
ju....p..i..i..i

ta hra poradne nezacla a uz me zacla tak strasne nudit ze jsem nebyl schopen pokracovat. Pritom otevrene svety mam rad, roboty mam taky rad, ale nemam moc rad neandrtalce. Proti Aloy jako takove nic moc nemam, takova nevzrusiva zabka a prohanet ji tou krasnou krajinou by docela slo. Mohla mit nejaky zajimavejsi zbrane, luk, kopi, prak mi prijde trosku nuda, a pusobi to krapet pitome proti tem robotum. Taky ten inventar pripominajici jeskynni malby nasich praprapredku me moc optimismem nenaplnuje. Hmm..no ja to jeste nekdy zkusim hrat, treba az ted vyjde ten Frozen Wild na nejakou hardcore obtiznost a uvidime, treba tomu pak i zvednu hodnoceni.