Hood: Outlaws & Legends

10.05.2021

Hood: Outlaws & Legends je online PvPvE fantasy akce pro osm hráčů, inspirovaná příběhy o Robinu Hoodovi. Hráči, rozdělení do dvou týmů o čtyřech hráčích, se ujímají znepřátelených gangů zbojníků, kteří se snaží ukrást poklad z pevnosti ovládané autoritářským Státem na celkem pěti mapách. V tom se jim však nebudou snažit zabránit jen stráže ovládané umělou inteligencí, ale i druhý tým zlodějů.

Každá loupež je rozdělená do tří částí – v první musí zloději Šerifovi ukrást klíč k trezoru s pokladem, v druhé musí podle nejasných indícií najít samotný trezor a v třetí utéct s lupem k jednomu z extrakčních bodů. Oba týmy jsou průběžně informovány o progresu svých protivníků, aby jim mohli překazit plány. Preferován je samozřejmě stealth postup, ale pokud Šerif a jeho stráže pojmou podezření, nezbývá zlodějům nic jiného než tasit zbraně.

Hráči si mohou zvolit ze čtyř povolání. Hraničář ve stylu Robina Hooda je vyzbrojený dlouhým lukem a omračujícími granáty, lovkyně po vzoru lady Marion vládne samostřílem a kouřovými granáty, výtržník alias Malý John se ohání obřím kladivem a výbušninami a mystik inspirovaný farářem Tuckem má k dispozici cep a jed. Každá postava má kromě různého využití v boji i různé schopnosti užitečné při vloupání. Za vyhrané zápasy hráči získávají zlato, za které lze kupovat nové perky, zbraně a skiny.

Docela na prd, že to skoro nikdo nehraje. Ted jsem koukal na týpka a čeká na hru 7-15 minut. 152 lidi online ted na steamu v chatu. Už čtu diskuze, že hra je mrtvá. Tak to docela rychle. Většinou ty hry jsou mrtvé do pul roku roka, ale tohle po měsíci. Zajímavé.