@Blaiddtom (01.03.2023 09:56): No celkom fabuluješ/konšpiruješ. Je prirodzené pre každého živočícha, aj človeka najprv riešiť existenciálne veci ako prežitie, hlad, strechu nad hlavou a potom u ľudí aj prácu. No a keď je toto relatívne vyriešené, tak sa začnú riešiť spoločenské otázky. Samozrejme ide aj o to ako sa to rieši a vo veľa prípadoch sa to rieši zle. Ale do tých zlých sa rátajú aj spoločnosti, pre ktoré je jednoduchšie než nejaká prirodzená inklúzia, splniť si alibisticky kvóty. Nevinil by som preto z toho minority.
@Starletka (01.03.2023 09:48): Dnes su ludia uz tak znudeni, ze nemaju lepsie veci na praci nez riesit ci sa v ZABAVNOM priemysle nachadza dost roznorodych postav. Niektori by si mali uvedomit ze ich moralny kompas nie je globalne ten ultimatne spravny. Najviac ma dojima ked sasovia bojkotuju stare animaky, lebo v nich za kazdu cenu hladaju utok voci nejakym "komunitam".
Ako pise HolyMeatball dnes sa to vsade pcha nasilu, len aby ich podobne stratene existencie nezozrali zaziva(bohuzial dnes vo velkej miere ovladaju media, co je obrovska moc).
Kdyby tam byli samí bílí a hetero, tak zase budete nadávat, že je tam moc ženských, které v té době neměly stejná práva. Je to fuk. Je to fikce.
@Gordon (28.02.2023 21:12): Opět chytáme člověka za slovíčko, viď? :) Náš to děsně baví, viď? No to víš že jo...

Že je kouzelnická společnost prakticky konzervativní diktatura ví každý tele. Jen se prostě netýká témat tradičních pro nás, jako je barva pleti či sexualita. Jak jsem řekl, jejich společnost je zaměřena diskriminačně jiným směrem, a to tebou zmíněnou čistotou kouzelnické krve.
"Kouzelnická společnost je pokroková"

Meanwhile půlka čarodějů chce genocidu neplnokrevníků.
Pobavilo.
@HolyMeatball (28.02.2023 20:34): Jako respekt, že jsi to dokázal napsat takhle v tom komentu. Já si při hraní říkal též, že je tam víc etnik než regulérních bílých Britů. Což vzhledem k tomu, že kouzelnických škol podle lore je víc než dost je právě důkaz, že je to tam na sílu. Ale já tu nechtěl vířit nějaký debaty.

EDIT. Ale ono dneska se nelze zavděčit nikomu, buď se bude ozývat jedna strana anebo ta druhá.
@HolyMeatball (28.02.2023 20:34): Rád se k tomu vyjádřím zcela angažovaně až si tu hru zahraju. Ono pokud to tak je, a já neříkám že není, velmi často se zvolí nešťastný herec pro to či onu roli, lze to vyjádřit i jinak než sarkasticky komentovat diverzitu. Nic to totiž nemění na tom, že stěžovat na jinou barvu pleti ve hře. která se odehrává v kouzelnickém světě. protože historie, je jednoduše hloupost ;) Samoúčelnost, jo... nikdy jsem neslyšel, že by by bílá nebo hetero postava samoúčelná. Čím to asi bude.
@Cathan (28.02.2023 17:37): Je jedna věc reprezentovat, a druhá věc reprezentovat samoúčelně. Jedna věc dělat to s citem, druhá na sílu. Když odkážu na svůj koment, tak konkrétně ta hospodská má tak mimořádně debilní VA, že si nemohu myslet cokoliv jiného, než že prostě chtěli splnit quotu. A opravdu nejde o to, že daný dabér je trans, ale o to, že je to prudce neschopný dabér, kterého patrně chtěli hlavně proto, protože je trans. Jinak si to prostě vysvětlit neumím.
@Śygauras (28.02.2023 17:29): Znova - tady se bavíme o fiktivní kouzelnické společnosti. Já fakt nechápu, kde je problém. Je to fiktivní kouzelnická společnosti jejíchž diskriminace spočívá v diskriminaci ne kouzelníků a nelidských ras. Neexistuje u nich pojem rasismu v tom smyslu, jaký existoval a existuje v mudlovské společnosti. Jestli někde existuje velmi kánonický důvod proč někam dát postavy mnoha ras, je to jakákoliv hra s Harry Potterem, obzvlášť když se to odehrává v Británii která byla v té době už velmi multirasová, ať už byl rasismus či diskriminace jakýkoliv. Tvé argumenty nedávají smysl, nedávají smysl u nikoho kdo si vybral tohohle psa nakopání.

Opět se ukazuje ta absurdita kulturních válek. Na jedné straně máme "woke" aktivisty kterým děsně vadí Rowlingová a vymýšlejí blbosti ohledně podpoře antisemitismus a na druhé straně tohle "antiwoke". Cokoliv jen ne různé rasy a sexuality, jen to ne, ačkoliv je jejich absence sebevíc nesmyslná.
@Cathan (28.02.2023 17:09)

@Starletka (28.02.2023 17:02)

Hele oba, mě nevadí tuna věcí, mohla bych sepsat knihu o tom co je v tom světě krásné a co mě fascinuje, stejně jako můžu napsat knihu o tom jak moc je ten svět nefunkční a jak byl nefunkční ještě v době než Rowlingová ztratila veškerou úctu a respekt a začala ten svět sama rozšiřovat o nesmysly.

Líbí se mi věta jednoho uživatele který ke 3tímu dílu ( a nejen k němu) Fantastických zvířat , napsal "Pokud první a druhý díl měly prázdný děj a stalo se tam houby, tak tohle může alespoň představit kouzelníky jako vymatlané fašisty kdy místo té báby co kandidovala na řiditelku světa kouzel, v pohodě lidi akceptují že vítězem se může stát "Hitler" jen proto, že se mu pokloní nějakej zakrslej jelen, nebo co to bylo. NoTyVoleJako ... Ono už v těch 7 knihách (a 8 filmech) bylo naznačeno že kouzelníci moc IQ nemají ale tohle snad je už i na tyhle "lidi" trochu moc" To je ta pokročilejší společnost ? to jsou ty hrany fiktivného světa ? Tak to pardon ale to nemůžete myslet vážně
Nemám ráda tlačení na pilu kdy je evidentní že autoři hry chtějí dodržet korektnost ale řekněme si upřímně že kdyby dal Vávra do Kingdom Come 3 černochy, 5 asiatů a 9 arabů, zašlapou ho do země kvůli tupé snaze ustupovat nátlaku světa, byť by mohl 1000x dokazovat že v té době tady byl černoch max 1 a to ještě jako otrok.
Nesnáším tyhle věci jak ve hrách, tak ve filmech. Pokud chtěly do hry nacpat všechny ty nové a moderní myšlenky, neměly si vybírat čas a dobu, kterou si vybraly. Nasrali si sami do ruk.
@Starletka (28.02.2023 17:02): Veškerá tato kritika kolem Hogwarts Legacy je smutná. Je to smutné vždycky teda, ale prostě tady mě to mrzí obzvlášť, protože se u svaté makrely bavíme o kouzelnickém společnosti která svou diskriminací směřuje naprosto odlišným směrem. Ať je Rowlignová jaká chce, tak zdůraznila velmi brzy že kouzelnická společnost je v tomto mnohem pokročilejší než společnost mudlovská. Jinými slovy, bavíme se tady o Británii v 18.století, kdy byl vrchol kolonizace a kouzelnická společnost očividně neuznávala rasismus v našem slova smyslu. Tohle je prostě realismus. To, co někteří lidé chtějí, je lež která se jim ale líbí.
@Śygauras (28.02.2023 16:43): "Ve světě Harryho Pottera jsou kouzelnické hůlky, draci, létající košťata, mluvící klobouky, vlkodlaci, oživlé stromy a schody, kentauři, podmořští lidé, trojhlaví psi, neviditelné pláště ... ale nebílé a lgbt postavy jsou absolutně za hranou jakéhokoliv fiktivního nereálného fantasy světa!"

Já myslím, že by je v té době upálili všechny i s hradem.
Klidně bych k tomu mohla napsat "komentář" ale hru nemám a nehrála jsem ji.
Svět HP mám celkem ráda, není to žádná superultradokonalá věc ale umí zaujmout (má 60 tun nesmyslů nehledě na tupou husu Rowlingovou která neví co říkala včera a mele z hladu a evidentně trpí azlhlzeairmem - nebo jak se to jmenuje - a vymýšlí si ty kydy za pochodu)
Tak moc jsem tomu chtěla věřit protože ten svět má neuvěřitelný potenciál a konečně se to nevěnuje tomu nesmrtelnému, dokonalému a neomynému budižškničemu Harrymu (od 3tího dílu jsem ho začala spíše nenávidět a přála jsem mu jen to nejhorší)
A tak moc jsem zklamaná, a to hodně moc.  HolyMeatball jen lehce nakousl v čem ta hra totálně selhává. Podepisuju se pod jeho koment do poslední tečky a věřte že jako lesba (které už ta korektnost leze krkem a komunitu LGBT nenávidí za to co a jak dělá) opravdu nechci ve hrách takové věci, navíc jak už upozorňuje sám Holy, tak v té době by půlku osazenstva hradu upálily a nebo poslaly do sklepení loupat brambory se skřítkama.
Ta hra mohla být krásná a mohla se věnovat přesně tomu čemu se věnovat měla a co bylo slibováno ale tohle je v podstatě podraz a svinstvo a podvod na hráče.

PS : jo pár lidí se mě taky ptalo na tu vrbu, tak jsem jen trpělivě odpovídala "!!!!! Naučte se číst kdy se to odehrává !!!!!"

PPPSSS : omluvte případné chyby v textu, nejsem češka.
Mě by třeba zajímalo, kolik nečtenářů marně hledá vrbu mlátičku (protože romantické záběry na to, jak vypadá ve všech ročních obdobích, byly ve filmu důležitější než vysvětlení, proč tam vůbec je)
Tak jsem prý odemkl všechny kouzla (krom Avady) a trošku mě to zklamalo. Čekal jsem totiž, že tam těch kouzel bude víc, kdy většina by byla "dobrovolná" za sidequesty.
Jsem jediný kdo si původně myslel, že chlapský hlas u té barmanky (Sirona Ryan) je bug? Pak sem se teda dozvěděl, že to je kouzelnický transsexuál.
Jen takový technický dotaz.. a mimo mísu..

Je možné postavu pojmenovat jen křestním jménem a kolonku příjmení nechat prázdnou? Nebo je potřeba mít vyplněné obě?
@Blaiddtom (24.02.2023 20:16): Každopádně to není jen problém PC, podle Digital Foundry na toto trpí i Xboxové verze, nebo aspoň po launchy trpěly. Jediná odladěná platforma je tradičně PSko. Velmi silný stuttering a fps dropy v hradu.
@SavageCZ (24.02.2023 20:10): V pohode, len netreba hned mysliet na piratenie :D Skusal som jeden fix, ktory nepomohol tak som sa na to vykaslal. V openworlde sa to dialo minimalne, takze som to prekusal...akonahle som vstupil do hradu to bola bolest, takze vacsinu obsahu tam som preskipoval, aby som tam bol co najmenej. Skusim to o par patchov a ak to opravia rad zvysim hodnotenie na 60.
@marwel (24.02.2023 19:09): Sledoval som prave spravanie procesoru aj grafiky a problem som fakt nevidel, rovnako som nestreamoval ani nic podobne. Ale pri negativnych recenziach som nasiel viacero ludi co maju presne ten isty problem.
@Blaiddtom (24.02.2023 19:02): Kontroloval jsi co PC dela, treba Afterburnerem? Nemas treba malo ram nebo tak neco? Ono je zase fajn rict "moje chyba to neni, jinde takove problemy nemam", ale kdyz jsou pak hraci, kteri zadne problemy se hrou nemaji, nebo jich maji minimum, tak to bude nejspis kombinace hry a necoho u tebe, ne ciste problem hry. Hodnoceni je nizke, ale rekl bych, ze vetsina lidi, stezujicich si na stuttering ho bude mit ve hre asi tolik jako ja, tj. ne zrovna malo ale urcite ne do takove miry jak ho mas ty.

Nestreamoval jsi treba pruchod hrou nebo tak neco? Nebo nejake jine spustene aplikace na pozadi? Ja si treba vzpomenu na Metro Exodus kde jsem mel pouze dva bugy za celou hru a oba se objevily ve chvili, kdy jsem se rozhodl nahrat kratke video ze hry. :)
@marwel (24.02.2023 18:30): Gratulujem, u mna je to ale katastrofa, a podla steam hodnoteni nie som zdaleka sam. Uvedomte si uz niektori: to ze slape hra dobre vam, neznamena ze to tak maju vsetci. Skusal som vsetky mozne nastavenia, full hd aj 4k monitor/telku. A chyba u mna to nie je, kedze pri ziadnej inej hre tento problem nemam.
@Blaiddtom (24.02.2023 13:12): Mam AMD procesor a RTX grafiku, ve hre mam nahrano jen nejake 4 hodiny a ano, stuttering tam je, ale nijak zvlast dramaticke to neni, zadne propady na 8 fps nebo delsi sekce v 20 fps ktere zminujes. Hraji na custom (mix high a ultra) nastaveni v 1080p, DLSS quality (protoze je s nim obraz ostrejsi).
@Blaiddtom (24.02.2023 16:44): Takže jsi za hru neplatil, pokud to dobře chápu. Pro platící ovšem vyšlo několik fixů, které právě propady FPS nezpůsobené RT opravily. Tedy Tvé hodnocení, myslím, není zcela relevantní.
@SavageCZ (24.02.2023 16:07): Je to na nahodnych zostavach, ale prevazne to maju ludia s amd procesormi a 30xx grafikami co som cital. Kazdopadne opravu ocakavam od vyvojarov, nie aby som sa musel este hrabat v suboroch a hladat po internete navody. RT u mna na to nemal vplyv, extremne prepady som mal s nim aj bez neho..obzvlast v hrade, kde fpska vzdy po chvily padli a drzali sa permanentne pod 30, cutsceny casto bezali veselo v 7fps. Hru som nejak dobojoval a ked si odmyslim tu otrasnu optimalizaciu, tak je to pre mna aj tak najslabsi open world od cias oblivionu(z toho co som hral).
@Blaiddtom (24.02.2023 13:12): Také mám AMD procesor a se zapnutým RT to byl očistec jak píšeš. Ale procesorem to není. V diskuzi na Steamu je spousta návodů jak to opravit a jeden dokonce funguje, dle všeho je to ale jen pro karty 3070. Teď vše na ultra včetně ultra RT. Jsou to dva řádky v .ini souboru.
@Gordon (24.02.2023 12:26): Nemyslim ze je to len denuvo problem. Procesor mam vytazeny max na 30-40% ale fps prepady su obrovske(zo 100 na 8 a deje sa to kazdu chvilu)...to je proste odflaknuta optimalizacia. Doteraz ziadne vyjadrenie autorov. Pre nas s amd procesormi je to v niektorych castiach takmer nehratelne.
@Moryart (24.02.2023 04:22): Zajímavosti byli stejně přesunuty pod ostatní, takže už to jde tak či tak mimo mě, ale já stále paličatě trvám na tom, že o easter eggy jde. V minulosti se mohlo jednat o složité skryté zprávy, ale dnes je to běžně používáno pro jakoukoliv narážku která není vyloženě na očích.