Nesledujete někdo dění okolo české lokalizace? Na internetu je k dispozici kompletní čeština přeložená pomocí AI a lokalizační tým z lokalizace.net se kvůli tomu rozpadá...
Pořád mě hra trestá za to, že zapomínám, že se jedná o RPG. :D Zapomínám, že equip není jen kosmetický. Na nejtěžší občas příjemně přituhne a díkybohu, souboják je fakt dobrý a i to při něm dobře vypadá.

Hodně by tomu btw slušel systém dobra/zla z Fable.
Je super, že hra dá na výběr zda se učit černou magii. Ale co si tak pamatuju, tak studio říkalo, že používání kleteb které se nepromíjejí bude mít nějaké následky. Nicméně sesílání Crucia na skřety před profesorem je asi OK :D
@M.a.t.t. (11.02.2023 15:06): Já myslím, že prostě nedovedu pořádně popsat, jak to myslím :) Já perfektně chápu tvojí pointu, ale zkrátka pořád tomu něco chybí co má jen Harry Potter. Samozřejmě to mohou být jen fanouškovské brýle, ale myslím, že ta přidaná hodnota universa je prostě nezaměnitelná. Navíc, koleje, hůlky, duchové, mluvící obrazy... to je vše je velmi svázané s Harry Potterem a tvoří to komplexní obraz.
A teď mě omluvte, musím si jít pustit Nothing Else Matters od Apocalypticy xD
@Charllize (11.02.2023 13:50): To souhlasím. Cejch značky dělá své, ať je to sebevíc absurdní.

Jinak, těch knížek, je hromada, ale já četl asi tři knihy které se přímo odehrávali v magické škole. Harry Pottera, Čarodějnice školou povinné, a Tajemství gobelínů. Ten feeling je prostě v každé té knize naprosto odlišný. Buď by udělali něco extrémně podobného aby tu atmošku udrželi, a pak je to vlastně jen kopírák, nebo by to zkrátka nebylo úplně ono.
@Cathan (11.02.2023 11:17): To nevím teda. Jestli by se náhodou neříkalo ze to je celkem fajn hra podobná HP. A třeba u Falloutu 4 se často říká ze kdyby ho Bethesda pojmenovala jinak bylo by to lepší :)
Já abych nebyl jen ironický, tak mi přijde trochu úsměvná ta argumentace "prostředím a značkou" :) Jako já to beru, může to být podprůměrný open-world, ale tady prostě není nic jako "kdyby to byla stejná hra bez značky Harry Pottera...". Tohle není růžová pěna do koupele s názvem "Amortentia" s pečetí HP co se prodává během Valentýna za 750 korun. Pokud by Hogwarts Legacy nebylo založeno na Harry Potterovi, nebyla by to ta samá hra, v žádném ohledu.
@Blaiddtom (10.02.2023 21:39): Naprosto presne.. Prochazeni hradem je super, atmosfera taky, soubojovej system fajn.

Ale, naprosto genericky a zapomenutelny postavy, pribeh oceni mozna tak desetilety deti, spousta zbytecnych mechanik, primitivni puzzly, sbirani collectibles po mape je spis otrava, vlastne je to jeden z nejhorsich open worldu co jsem kdy hral, bohuzel. Kdyby to nebylo naroubovany na lokaci z Harryho Pottera, nikoho ta hra nebude zajimat, je spousta lepsich alternativ.

A jeste teda muzu doplnit, ze prostredi pusobi dost prazdne, vcetne hradu, s nikym se neda interagovat pokud to neni obchodnik nebo vam nezadava quest, studentu je po hradu minimum. Zaroven jsem po 20ti hodinach nenarazil na jediny rozhodnuti ktery clovek musi udelat, na moznostech odpovedi v rozhovorech vubec nezalezi.
@Charllize (10.02.2023 19:04): Dalsi "tuctovy" open world akych su tu uz mraky. Nicim nevynika, skor naopak. Writting asi najhorsi aky som videl za poslednych x rokov. Fanusikovia HP a ludia, ktori moc openworldov nehrali si to uziju, pre mna po 25 hodinach nic vynimocne. Kto ocakava kvalitny pribeh, ruky prec. Combat je asi najzabavnejsia cast hry. Za mna len dalsia ukazka ze sa viac hodnoti logo na obale ako samotna hra(v tomto pripade aj hp licencia, bez nej by po tej hre ani pes nestekol a vydat to ubisoft tak je na to sh*tstorm po celom internete). Aby som nezabudol, optimalizacia na PC je velka bieda, na to ako hra vyzera.
Tak jsem konečně přišel na řešení s těma FPS propadama ... šíří se návod, který pomáhá a zdá se, že pomohl i mě. Testuju to cca půl hodiny a krásně to jede zatím.

Kdyby někdo chtěl, tak návod je následující (cituji původní znění):

Working Fix for FPS drops (Worked for me) (Windows 10)

• Press Start > Type “Exploit Protection”
• In the Exploit Protection window, click the “Program Settings” tab
• Click “+ Add program to customise” – "choose exact file path"
• Navigate to “…steamappscommonHogwarts Legacy” and select “HogwartsLegacy.exe”
• In the new window, scroll down to “Control flow guard” and ✓ Override system settings
toggle this to OFF and hit Apply.
• Click “+Add program to customise” – choose exact file path
• Navigate to “…steamappscommonHogwarts LegacyPhoenixBinariesWin64” and select
“HogwartsLegacy.exe”
toggle this to OFF and hit Apply.

(Make sure you add this exception for BOTH "HogwartsLegacy.exe" files)
@SilentWolf (10.02.2023 20:41): Ten combat systém je neskutečně elegantní když fakt kombinuješ všechny kouzla, je to lahoda.

Nicméně se mi i líbí, že dodrželi knižní předlohu ohledně kouzla Avada Kedavra...dává to instakill každému nepříteli a prolomí to všechny štíty.
Líbí se mi, jak nasadili korunu té volnosti v tvorbě postavy. Aby mi pak všichni říkali "them/they". Imerze jak blázen.

Krom toho mě to naopak pozitivně překvapuje ve všech ohledech. Hlavně grafika není taková katastrofa, jak se zdálo (I když nádhera to holt není) a souboje působí vyloženě dobře. Efektivně, stylově.. snad to vydrží.
@Marcusss (10.02.2023 18:23): Má odpověď by v první řadě byla ano. Pokud by někdo recenzoval nějaký výrobek s úmyslně ho zrecenzovat, očekával bych objektivní recenzi bez ohledu na okolnosti. Pokud by se jednalo o informační článek, je to něco jiného. Ale tady se bavíme o recenzi. Dát 1/10 něčemu co absolutně nesouvisí s funkčnosti jde proti principu recenze.

Nicméně, v druhé řadě tvé příklady nedávají moc smysl. Ani tohle, ani to s tím Putinem. Harry Potter stojí absolutně mimo současné výroky Rowlingové. Ta začala křížovou výpravu proti trans lidem v roce 2019. Harry Pottera začala psát v devadesátých letech. To je celá jedna generace lidí, kteří si to universum zamilovali absolutně nespojené s něčím špatným. Žádná dětská práce, žádná slonovina, prostě jen kouzelný svět. Tedy ano, je to v tomto případě extrémně irrelevantní. U hry tomu dodává další úroveň to, že to tvořili lidé kteří ten svět milují, nezávislé na autorce, a dokonce udělali vstřícný krok v možnosti tvorbě trans postavy a přidání trans postavy. V tomto případě je 1/10 vyloženě flusnutí do tváře jejich snahy.

Abych se pokusil o hrubé natlačení do tvých příkladů tak je to jako využít plány luxusnímu modelu mobilu bez jakéhokoliv využití dětské práce, ale lidé do výrobců kopu protože to předtím z dětské práce bylo vyrobeno. Tady je zkrátka několik vrstev proč jsou ty recenze špatně

@Jab (10.02.2023 18:24): Řekl jsem to jednou, řeknu to znova. Nezlehčujme co Rowlingová dělá, není to správné, stejně jako nejsou správné ty neobjektivní recenze. A jako sorry, to bychom se nedočkali. Trans lidé trpí teď, nevidím důvod proč čekat na mír který nikdy nepřijde. Jinými slovy jen proto, že bráním hru a Harry Pottera, nehodlám zlehčovat tohle téma.
Tím neříkám, že jsem na straně "grrrr, hrrr, nekupujte to!".

Jak už jsem řekl, to je na volbě každého jedince. Já osobně nehodlám tu hru koupit od prodejců, ale pokud, tak ji koupím z druhé ruky.

Ale nesouhlasím s tím, že argument a postoj proč to nekupovat na základě nesouhlasu s názorem Rowlingové a toho čím ho podporuje, je nějakým způsobem nehodný respektu nebo směšný.
@Gordon (10.02.2023 18:06): Až na to, že Sapkowski veřejně finančně, politicky a mediálně nepodporuje lidi, kteří aktivně ubližují (politicky, zdravotně i fyzicky) jiným lidem. Ono to v principu fakt není o tom, co si Rowlingová kecá na twitteru. Ale to, s kým se v posledních letech aktivně stýká a koho podporuje.

@Jab (10.02.2023 18:24): Věc je, že už to dávno není o tom jednom tweetu o tom bránění žen. Od té doby se to všechno rozrostlo vícero směry. Od dalších podobných tweetů, po knihy z detektivní série Rowlingové, kde mimo jiné má vraha žen, co se převléká za ženu, tak po účast a podporu akcí vedených lidmi přímo napojenými na krajní pravici a kteří svým nemalým publikům prezentují rétoriku mířící na zabíjení trans lidí. Ono už to u ní fakt dávno není pár hloupejch tweetů a blábolů při rozhovorech, ale něco, čím se aktivně každodenně zabývá a k čemu své nemalé jmění používá.
@Paul (10.02.2023 17:14): Přiznej se, že ty si "Disaster Girl". ;)

Osobně bych se do těhle hysterií mezi vzájemně se odstřelujícími liberály nezapojoval. Rowlingová zbytečně bránila "ženy" (jako kategorii) před domnělým ohrožením od transgender osob. A naopak transgender osoby jí velmi pravděpodobně nebyly ohroženy. Nikdy ale nepodceňuji schopnosti dalších liberálů sahat do výšin idejí ideálního světa a podle toho hodnotit svět stávající. Dějí se na světě důležitější věci. Až přestanou války, hladomor a všechny státy světa budou víceméně svobodné a demokratické, tak bych řešil nuance twitteru a zda jsou skutečně LGBTQ+ a přívlastkový feminismus xy v nějakém sporu.
@Cathan (10.02.2023 17:57): V principu je to otázka pohledu na to čím hra (nebo jakékoli dílo) je a na základě čeho má být recenzovaná. Protože těch pohledů je víc a není to tak, že pouze jeden by byl platný.

Pokud ti dětští otroci vyrobí fakt kvalitní výrobek, a ty o tom víš, tak máš ho recenzovat odtrženě od tohoto faktu? "Desítky zaměstanců, včetně dětí, ročně umírají v továrnách na výrobu tohoto zubního kartáčku. Ale je to fakt kvalitní kartáček vhodný pro dentální hygienu. 8/10" ?

Pokud výrobek je nebo byl vyroben z materiálu, k jehož získání bylo podmíněno ohavnými činy (legálními nebo ne). A ty o tom víš. Znamená to, že stejně máš recenzovat produkt sám v sobě bez ohledu na ten fakt?

"Tato slonovinová dýka je vyrobena z klu slona, kterého v minulém roce zastřelili v Kongu, a je opravdu skvěle vyvážená doplněná kvalitní zdobenou rukojetí. 9/10, doporučuju koupi." ?

V tomto případě prostě je situace taková, že vlastník IP Hogwards Legacy je Rowlingová, která neskrývaně financuje a politicky podporuje skupiny lidí, kteří s jinou skupinu lidí snaží držet utlačovanou a v nemálo případech v různých částech světa už i fakticky volají po jejich eradikaci, což se i v několika případech už i stalo.

Rowlingová z toho má nemalé royalties a zvyšující se mediální vliv, a proto se dá argumentovat, že kdo si danou hru koupí, tak finančně podporuje její politickou činnost... :/

Takhle, já osobně jsem proti tomu boycottu v té formě, kterou finálně nabral. Myslím si, že by koupě nebo nekoupě té hry měla být morálním rozhodnutím každého jedince, pokud si je té problematiky vědomý.

Ale vyjádření se lidí, kterých se to týká, ať už skrze články, komentáře, a nebo recenze, to je naprosto v pořádku. A pokud to někomu přijde jako "formálně špatná recenze"? Tak co jako? Takových jsou na netu miliony a miliony ještě budou.
Ať si ty lidi už naserou, prostě ta hra je úspěch a nikdo s tím už nic neudělá. Měli by se přes to přenést.
Sapkowski je taky nafoukaný alkoholický pako a hry se kvůli němu nekancelují. Tahle forma protestu vůči osobě a jejím názorům mi přijde komická ve hře, se kterou má pramálo společného. A ještě ten "antisemitismus". Based :-D
@Marcusss (10.02.2023 17:52): Není to adekvátní forma recenze. Z mnoha důvodů. V první řadě je primární důvod ten, že HL nenapsala Rowlingová. Prostě to není nová kniha, napsal to někdo zcela nezávislé není, celé je to nezávislé, tedy to nemá smysl. Další důvod je, že jak knihy tak hra se tohohle tématu buď nedotýkají (v případě knih) nebo naopak se k tomu staví čelem a zahrnuje trans osoby (hra). Není to objektivní, není to adekvátní, není to správné.

Pokud by to byla recenze na její knihu, kde je vrahem muž v ženských šatech, jo. Tam bych to asi i uznal. Tady je to prostě o ničem. Já jsem rád, když se toho v recenzích dotknou, ale mám taky rád objektivitu.
@kristmeister (10.02.2023 17:41): Nj, ale není to v principu stále adekvátní forma recenze?

"Autor tohoto díla finančně a politicky podporuje lidi, kteří mě neskrývaně chtějí mrtvého za to čím jsem." *shrug*

A lidem, kterých se to týká je to v recenzi podaná informace, která je zajímá. To, že je to jiným lidem jedno je irelevantní.

Kdyby Putin napsal knihu, tak bys taky neočekával, že jí Ukrajinci dají dobré recenze.