Hired Team: Trial GOLD

2002

Na pozadí příběhu je drastický rozvoj vědy a techniky. Ve třetím tisíciletí měl obrovský vliv na obyvatele celé planety. Policie už nemohla úspěšně bojovat proti dobře organizovaným gangům, a proto policejní jednotky, vojáci a příslušníci tajných služeb musí podstoupit tvrdou zkoušku Trial, aby byli zařazeni do Hired team, který se má úspěšně vyrovnat s kriminalitou.

Hired Team je akční hra z pohledu první osoby. V první části je hra více arkádová a v té druhé se snaží více simulovat realitu například tím, že pokud vás nepřítel střelí do nohy, projeví se to na vaší chůzi a přesnosti střelby. Hra má spoustu módů jako například: deathmatch, team deathmatch apod. a je velice podobná Unreal Tournamentu.

Někdo by se zde možná mohl pozastavit nad tím, proč jsem udělil nějaké skoro neznámé ruské taškařici takto vysoké hodnocení. No, když vezmu v potaz, že jsem u Hired Team: Trial GOLD (ne, opravdu to není žádná trial verze) proseděl pravděpodobně více času, než u Unreal Tournament a Quake III: Arena dohromady, spíše se divím, že jsem s procenty nešel ještě o něco výše. Tato hra je sice jen jakousi variací na první Unreal Tournament, navíc vyšla ještě o pár let později, ale i přesto je opravdu dobrá a především zábavná.
Graficky neohromí, ale zase také neurazí, na svůj věk to není až tak špatné. Nabídka zbraní je klasická, od pistole, přes kulomet, raketomet až po ty nejsilnější sci-fi kousky. Mnoho originálních map v kopě odlišných prostředí nabízí bohaté řeznické vyžití.
Co bych určitě vyzdvihl je množství herních módů, které zde hráč nalezne. Staré známé Deathmatch, Team Deathmatch a Capture the Flag doplňují ještě například Domination nebo Infiltration. A samozřejmě nesmím opomenout to hlavní, čím se tato hra odlišuje od těch, které nestydatě (ale dobře) kopíruje, a tedy tzv. "real mód". Ten neznamená nic jiného, než že se zde bere ohled na místo postřelení protivníka. Pokud tedy pánovi z druhého týmu brokovnicí pocucháte dolní končetinu, tak začne kulhat a nepohybuje se již tak svižně. Pokud už je vážně zraněn, nechává za sebou kapky krve a tak dále. Super věc, nepochybně originální a určitě osvěžující.
Já osobně jsem tuto převážně multiplayerovou střílečku zakoupil celkem srandovně zhruba rok po jejím vydání v jedné ostravské zaplivané novinové budce od paní trafikantky, která byla mým tehdejším odhadem asi tak týden před smrtí, za neuvěřitelných 29,-Kč. Vzpomínám si, že originální plastový obal byl úplně zažloutlý a sám jsem vlastně vůbec nechápal, co a proč kupuji. Po instalaci, spuštění a odehrání prvních pár zápasů jsem byl nakonec se svým podivným kupem spokojen, nicméně ještě pár let na mě hra působila nějak zvláštně. Bylo to zřejmě způsobeno asi tou parodií na českou lokalizaci, kdy některé texty zůstaly rusky, něco bylo anglicky a hlas ve hře mluvil česko-rusky tak, jak se mu asi zrovna zachtělo (vlastně "jí").
Vzpomínky, množství odehraných hodin v mutliplayeru, mnoho průletů singleplayerovou částí, real mód a forma koupě této hry mi nedovolí jít pod oněch 80%.

Pro: mapy, herní módy, real mód

Proti: lokalizace, kopie starších úspěšných MP stříleček

Priznejme si to na rovinu, tahle hra proste nemela na to konkurovat titulum jako Quake III Arene, nebo Unreal Tournament.

Presto prijemne prekvapila a to diky svemu real modu. Byla to prvni a jedina online hra co jsem s kamarady online hral, ktera zohlednovala kam soupere trefite ve vetsi mire nez ze headshot = smrt. Hraci se za pohybu kyvala muska, po zasahu do nohy protihrac kulhal, behal pomaleji a razantne se omezila moznost skakat. Pri vaznem zraneni musel hrac rychle vyhledat lekarnicku, jinak vykrvacel, pritom za sebou celou dobu nechaval krvavou stopu, takze byl snadnou koristi.

Proste krasny vzpominky a i kdyby tam nebyl real mod, tak to pro me a kamarady aspon byla moznost zkusit neco jinyho :)