Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Hexxagon 2

79
19 hodnocení Platformy
Žánr:
logická > nezařazeno *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
1993 PC
Vývojáři:
Hexxagon je vytvořený jako desková hra pro dva hráče, kteří se střídají vždy po jednom tahu. Na ploše sestavené ze šestiúhelníků se může hráč pohybovat se svými "kameny". Pokud přesune kámen do vedlejšího hexu, kámen se na místo zkopíruje. Pokud chce přeskočit o jeden hex, kámen se pouze přemístí. A pokud jsou vedle cílového hexu kameny soupeře, nově umístěný kámen je "asimiluje". Hra končí ve chvíli, kdy je celá hrací plocha zaplněna nebo jeden z hráčů už nemá možnost táhnout dál. Vyhrává ten s větším počtem kamenů.

Pokračování Hexxagonu nabízí to samé jako první díl. Došlo jen ke změně grafiky, byly přidány nové kvalitnější zvuky a umělá inteligence byla lehce vylepšena.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 70
Druhé Mouchy, jak jsme Hexxagonu s bráchou přezdívali díky mouše v menu, postrádají červené kameny a kapky. Místo těchto hracích prostředků se k zaplnění hracího pole používají léky a jakási zelená kyselina.

Umělá inteligence se zlepšila a už není tak jednoduché proti počítači vyhrát. Lidský oponent je ale nenahraditelný, protože hra je proti němu mnohem zábavnější a motivace vyhrát je daleko větší. Hraní tohoto titulu sice časem omrzí, ale když se k němu vrátím po delší odmlce, zase mě to baví.

Pro: nové hrací kameny, lepší umělá inteligence, hra proti lidskému oponentovi

Proti: časem omrzí

+8+8 / 0