Bohužel pokud nemáš v plánu při mluvení (psaní) o HoMaM 3 používat jen angličtinu, kompromisům se nikdy nevyhneš. Já jsem pro to používat pro hrady, skilly, spelly angličtinu, pro jednotky a suroviny (s výjimkou gemů) pak češtinu.
Hehe, já jsem vlastně taky zvyklý na ty české názvy - z nostalgie, protože tak jsem na tom v roce 2001 začínal. :) V plánu je video za každou rasu, takže i ten SOUTOK se snad dočká. :)
@John Mirra (09.03.2016 20:48): "Soutoky" - prestan lebo sa pochcijem od smiechu a budem musiet vstat z kresla aby som si vymenil pampersku.

@Mixer (09.03.2016 16:03): Na druhej strane taka teleportom dobre umiestnena Hydra dokaze urobit brutalnu paseku a sposobit clear-win fightu. Predsa len keby mala strasny speed a multi-attack tak by bola prilis OP. Ale zase na druhu stranu taky Black Dragon je trosku OP, ale nevadi lebo Dungeon mam asi najradsej, hoci Castle (s Archangelmi) mu zdarne sekunduje.
@mazar1234 (09.03.2016 15:34): To je pravda! Problém bažinky je asi ta pomalost. Jinak Mighty Gorgons pokládám za nejlepší jednotky jejich úrovně... za to hydry asi kvůli pomalosti jsou nejhorší :/ ale osobně je mám stejně rád :-D
@Mixer (09.03.2016 13:07): Pre mna je Inferno uplne najhorsi zo vsetkych.

Fortress sice vôbec nehravam, ale zase tam ma kazda lepsia jednotka nejaku "effect" vlastnost - paralyza, poison, instakill gaze.... co je trosku kompenzacia, ze nepatria k najsilnejsim.
H34D: Připojuji se k fanouškům Tvých komentovaných videí! Kouká se na to velice dobře, komentuješ výborně.

Jinak - když jsem hrál vždy jsem hrál za Fortress, asi jsem v menšině, protože většina lidí je pokládá za nejslabší hrad, ale mají skvělou hudbu a celkově jsou mi sympatičtí. Je však pravda, že tento hrad potřebuje hodně Haste, případně teleport pro hydry a dával jsem si často k nim i vodní magii. Naopak nejméně oblíbení jsou Čerti:)
Celkem to baví i mě, přestože HOMAM jsem nikdy nehrál. Máš takový terapeutický uklidňující hlas.
Za inferno budou videa, zrovna v posledních dvou týdnech jsem hru za tuto rasu docela vychytal, takže se určitě podělím, nejdřív ale přijde ta Věž (Tower). Fortress bych mohl taky zkusit, abych pokryl vše, ale je pravda, že to mě baví nejméně. Video za necropolis není nic moc, hlavně proto, že jsem ho komentoval live při hře (streamu), tzn. nebyl prostor pro nějakou smysluplnou post-analýzu. K tomu abych udělal nové by bylo nutné najít soupeře v lize, který nebude Necropolis zakazovat. To samé platí pro Conflux, ale třeba se to časem podaří. Těší mě, že vás baví na to koukat, takže motivace je dost... :)
Čím to je, že nikdy nikoho nevidím hrať za Inferno&Fortress.... osobne ich považujem za absolútne najhoršie hrady, asi na tom niečo bude.

@John Mirra (08.03.2016 22:50): H34D spomínal, že častokrát býva Undead zakázaný (spolu s Confluxom) takže to bude asi hlavne tým prečo sa nehráva.

@H34D (08.03.2016 20:02): Pekné videá postuješ veru. A to som si myslel, že po tých stovkách hodín Heroesa už niečo viem, ale klobúk dole. Hlavne super, že vysvetluješ, čo a ako. Použijem znalosti, keď budem nabudúce hrať s kamošom (hráme tak 3x do roka, čiže asi tak skoro to nebude, ale predsa). :)
@player (07.03.2016 22:25): Zkus pogooglit a když ti to nepůjde, tak stáhni z uloz.to už nainstalovanou verzi, popř. nainstaluj Heroes u někoho, kdo má starší Win a pak jen překopíruj. Bylo by mi ale divné, kdyby to nešlo, pokud na Win 7 vše jede v pohodě... Možná ještě zkus pravým na nějaký setup.exe a zvolit režim kompatibility.

FildasCZ za nekromanty jedno staré video mám a za věž (ledové) bude vydáno cca do týdne. :)
Našel jsem staré CD s Heroes III. Nainstaloval jsem si Heroes III, ale nejde mi spustit. Zdřejmě problémy s kompatibilitou. Ví někdo jak spustit H3 na Windows 10?
Dle mě zdržování pomocí goblinů v Tvrzi by mi sice způsobilo ztráty, ale nezměnilo by to výsledek hry. Naopak kdyby soupeř zůstal s hrdinou v Tvrzi a nechal mě dobít svůj domovský Rampart, tak by to bylo o poznání vyrovnanější...

Každopádně mám tady nový kousek - druhé a poslední video za Castle. :) https://www.youtube.com/watch?v=f1a2KnEwsiE
@H34D (28.02.2016 11:44): Jako laik se mi zdá, že tam měl zůstat (měl výhodu v počtu hradů), ale záleží, jestli by byl schopný ubránit své hlavní město (a jaké ztráty by ti při tom způsobil a samozřejmě taky jestli by ti sis tam pak hned mohl koupit jednotky na obranu). Pokud ne a měl tam už přitom slušné budovy (na generování zlata a potvor), tak by to měl asi taky prohrané.

Jinak díky za videa, hlavně za spoustu užitečných postřehů a rad - hlavně ty úvodní bitky mě nikdy moc nebavily a nepřemýšlel jsem nad nimi a je to proto moje slabá stránka. Ale hraju jen singl kampaně, takže jsem to zvládal i tak. :-)
@mazar1234 (28.02.2016 09:50): Díky, fakt mě těší, že to nejen tebe baví, takže motivace dělat další videa... :) Tím nedomyšleným tahem myslíš, jak mě nechal, abych si vzal zpět nechráněný Stronghold? A radil bys, aby tam nechal těch 7 oddílů goblínů po 1, anebo aby tam jeho zůstal hlavní hrdina se vším?
@H34D (16.02.2016 14:22): Pozeram ze si mal aj trosku stastie, jeden nedomysleny tah supera a uplne si otocil pomerne prehranu hru.
Pekne, nezastresoval si, naopak si si dobre rozmyslel svoj tah a vyslo to na 100%.
@mazar1234 (15.02.2016 22:11): Však já pochopil, jak si to myslel. :) Taky jsem toho názoru, že je ideální mít ve hře masitý závěrečný fight, ale ne vždy se to podaří. Naopak někdy se hra sere, člověk dělá chyby (takže z toho nechce dělat video) a přitom na konci je fight dobrý, protože soupeř to v průběhu sral taky. :)

PS: Dnes jsem přidal další video, kdyby měl někdo zájem. :) https://www.youtube.com/watch?v=1gW7qo91uig
Já jsem rád, že jsem se "protrápil" kampaní natož, abych to hrál ještě s nějakým profi-gamerem. :-D
@H34D (15.02.2016 18:58): Ja som to nemyslel ako nejaku kritiku ze si to posral alebo tak :-D, ten progress bol krasny, smola bola na superovej strane.
To swarmovanie Minotaurov bolo vyborne a na poslednu chvilu krasne do cesty hodena upgradovacka jednotiek, si skratka lucker :-D.

Len som sa tak nejako prirodzene tesil na krasne rozbitie supera v epickom final fighte a ono len suche GG...
Skoda no dufam, ze sa nabuduce viac potrapis ale vyhras!
@H34D (14.02.2016 22:08): Tak som to teraz dopozeral, pekne ti išla karta v rozvoji.
Akurát škoda toho konca, škoda že si bol taký silný, resp. škoda že súper nebol silnejší než bol. Tieto zápasy bez final fightu sú trošku sklamanie potom na konci.
Velice pěkné video. Díky. ...Po několika letech jsem nechal spravit netbook - špatný hardisk- Heroes patří ( spolu s Diablo II a M&M VII) k těm hrám co pařím.
@TombSpirit (26.01.2016 16:07): Já mám pocit, že Hydry byly skvělí "psi obranáři". Vždycky vracely úder a navíc všem okolo. V H3, pak schopnost stálého vracení úderu přešla na gryfy. Ale pokud se Hydry teleportovaly do soupeřova hradu... Škoda, že v každým díle jsou předražený.

A nejhorší byla třetí mise s trpaslíky, protože ti se plazili slimáčím tempem proti jiným trpaslíkům, kteří se taky plazili slimáčím tempem.
@TombSpirit (26.01.2016 22:40): To je dobrá poznámka, já Heroes 2 téměř neznám, takže v tom máš asi pravdu. Co se týče 2x lepšího hrdiny, tak jsem vycházel např. z toho svého videa, kde byla situace blízko 16,16,16,16 vs 8,8,8,8. V jednom (prvním) souboji by sice ten slabší s 2x silnější armádou pravděpodobně vyhrál, ale já právě počítám s tím, že by hra po jednom souboji neskončila a z dlouhodobého hlediska by to ten lepší hrdina měl uhrát. Přítrž by tomu učinily jen zmiňované pouta války.
@H34D (26.01.2016 21:09): Tak to asi záleží na konkrétní situaci a taky na tom, co si představuješ pod "2x lepším hrdinou" - rozdíly mezi hrdiny s primárními skilly 20,20,20,20 a 40,40,40,40 (plus sekundární skilly) a mezi hrdiny s 1,1,1,1 a 2,2,2,2 se trochu liší. :-) Já jen, že už to není tak extrémní jako v H2, kde třeba Pikemen měl A/D 5,9 a Crusader 11,12, zatímco v H3 má např. Crusader A/D 12,12, zatímco Archangel o hodně lepších 30,30 - ty nejlepší jednotky tak mají docela dobrou šanci zachránit i slabšího hrdinu (samozřejmě záleží i na kouzlech a dalších věcech).
@TombSpirit (26.01.2016 16:07): No, "vyrovnané", ze zkušeností můžu říct, že mít 2x lepšího hrdinu než soupeř je lepší než mít 2x silnější armádu. Co se týče útoku/obrany, nezapomeň taky na vlastnosti typu útočnost, brnění, střelec - to ovlivňuje jednotky hodně.

PS: To svoje video jsem teda na tip Johna Mirry přidal sem do videií, tak snad si ho přehrajou i lidi, co nesledujou diskusi. :)
@H34D (26.01.2016 09:16): Já bych řekl, že v H3 je to docela vyrovnané. Zvlášť oproti H2, kde rozdíly v attack a defense mezi slabými a silnými jednotkami byly docela malé, a tak záleželo mnohem víc na hrdinovi.

@Karasman (24.01.2016 20:31): Jj, tahat s sebou např. pomalé hydry v H2 není většinou moc dobrý nápad (zvlášť, pokud jde o nejsilnějšího hrdinu). Už jsem si taky zvykl na to, že pokud hrdina nocuje v hradu, tak mu nechám před dalším tahem jen tu nejrychlejší jednotku, která je zrovna po ruce.
@mazar1234 (26.01.2016 15:07): Jako získaný hrad je conflux samozřejmě ok. I kdybys našel hned první den hry druhý hrad conflux a rozvíjel ho místo hradu, s kterým si začal, tak je to v pořádku. :)
@H34D (26.01.2016 14:09): Zdalo sa mi to, alebo v niektorom videu bol Conflux hrad?
Mam pocit, ze v niektorej tvojej hre bol nagenerovany Conflux, hoci nie ako startovny hrad, ale predsa len ziskatelny.... to je OK?