Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Hawken

01.07.2016
08.07.2016
24.05.2017
60
1 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
free to play
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

HAWKEN je free-to-play multiplayerová first person střílečka, kde usednete do kokpitu obřích mechanizovaných robotů, prohánějících se po dezolátních krajinách světa Illal.

Oproti jiných mech hrám, jako je například MechWarrior, je hra a ovládání roboti mnohem svižnější a schopní dělat za pomocí svých trysek úhyby před letícími raketami. Příkladně také roboti umějí použít trysky pro létání k přesunu do strategičtějších pozic. Velice unikátní je také schopnost kdykoliv vyvolat opravného drona, který vás opraví do plné bojeschopnosti. Ovšem, během tohoto opravování na krátký čas před a po něm je váš mech bezbranný.

Mechů je dostupno několik tříd, všichni začínají se základním CR-T Recruit (který skutečně vypadá jako stará obrazovka na nožičkách), a se dvěma dalšími (Assault a Berzerker), kteří jsou dostupní v "Test Drive" režimu, kdy se je lze před zakoupení vyzkoušet. Tato nabídka je vždy časově omezená. Každý mech má pak svoji unikátní schopnost, jako je třeba rychlé schlazení zbraní, maskování, nebo proměna ve velice těžko zničitelné, ale nepohyblivé, dělo. Pokud si robota již zakoupíte, máte možnost mu vyměňovat zbraně a další příslušenství, jako například možnost vytvořit okolo sebe štít, odpálení EMP nálože nebo vytvoření malého stacionárního děla. Stejně tak máte možnost si upravovat vzhled vašeho robota, co se tvaru a barev týká. Samotný nákup robotů, zbraní a dílů pak probíhá za Hawken Credits, které získáváte bojem, nebo za Meteor Credits, které stojí reálné peníze.

V bojích také váš svěřenec získává zkušenostní body, které postupně odemykají nové kusy výbavy, ale především se celkově zlepšují jeho statistiky (například rychlejší rakety). Dále zkušenosti odemykají "optimalizační body", které můžete investovat do třech rozdílných talentových stromů, které jdou kdykoliv zdarma vymazat a lze tak začít znovu.

Hra aktuálně nabízí čtyři herní módy. První dva jsou klasický Deathmatch a Team Deathmatch, čili pouze boj o to, kdo dovede nasbírat nejvíc "zářezů na pažbě". Poslední dva jsou poněkud více o strategii a taktice. První je Missile Assault, kdy je zapotřebí zabírat raketové základny, které pak bombardují nepřátelskou bázi.

Druhým je poněkud unikátní mód, nazvaný Siege. Ten je rozdělen do dvou fází. V první je potřeba z "vrtů" sbírat energii, a tu následně dopravit do základny. Po nasbírání dostatečného množství odstartuje vaše bitevní loď a začne si to pomalu šinout k nepřátelské základně, kde zahájí bombardování. Vaším úkolem je zabránit protivníkovi v získání kontroly nad protileteckým kanónem, který jinak z lodi rychle dovede udělat cedník. Loď při svém průletu střílí na cíle na zemi, a stejně tak mají piloti Mechů možnost loď poškodit ručně, ale většinou se loď takto zničit nepodaří.

V roce 2017 byla hra na PC vydána v plné verzi a vystoupila z early accessu. V lednu 2018 byla hra stažena ze Steamu a byl ukončen její provoz na PC. Hru je nyní možné hrát pouze na konzolích PS4 a Xbox One.


Poslední diskuzní příspěvek

@Kwoky (05.10.2017 16:12): proc vtip. tak to dneska je. Plno her v EA ale maji nejakou komunitu rozesilaj se updaty do mailu a staci to. Hracum se to asi libi. Ale kazdopadne hraci muzou dat negativni recenzi, pokud mozno hromadne, to jiste pomaha:)

Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.