Hard Corps: Uprising

16.02.2011
15.03.2011

Spin-off série Contra a prequel k původní Contra.

V roce 2613, dvacet let před událostmi Contra, je svět ovládán říší známou jako Commonwealth, pod vedením Tiberiuse. Sousední národy trpěly pod jeho útlakem a odpor se šířil napříč zemí. Ohromná říše nicméně byla tak silná, že mnoho rebelských bojovníků padlo a jejich řady vážně prořídly. V řadách odporu se však našla skupina elitních vojáků, vedená válečným hrdinou Bahamutem, která přišla s možná posledním plánem.

Hard Corps: Uprising má dva hlavní herní módy, Rising a Arcade. V kampaňovém režimu Rising mohou hráči sbírat body v různých úrovních, které pak lze používat k nákupu různých vylepšení a přizpůsobení zbraní, zbrojí a charakteru. Rising Mode také obsahuje ukazatel životů, podobný japonské verzi Contra: Hard Corps, což umožňuje hráči přežít více než jeden zásah. Režim Arcade je těžší herní režim, ve kterém jsou odstraněny obchody s power-upy.

Zbraně zahrnují standardní pušku, kulomet, vlnovou zbraň, tepelnou zbraň, Katanu a další. Stejně jako v Contra III: The Alien Wars, hráč může nosit dvě zbraně a kdykoliv mezi nimi přepínat. Pokud hráč sebe jednu zbraň víckrát, zvýší se její rychlost palby a sílu. V režimu Rising jsou k dispozici také další vylepšení zbraní.