Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Contra: Hard Corps

Contra: The Hard Corps, Probotector

08.08.1994
25.10.2021
82
5 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Jedná se o první hru v sérii Contra, vydanou pro konzoli značky Sega a první hri v podsérii Hard Corps.

Příběh se odehrává pět let po událostech Contra III: The Alien Wars. Teroristická skupina pod vedením plukovníka Bahamuta ukradla mimozemskou buňku, která přežila válku a nyní ji chce použít k výrobě zbraní. Místo tradičních hrdinů série Contra, Billa Rizera a Lanceho Beana, je do akce poslána nová jednotka známá jako Hard Corps.

Hráč může nyní nést až čtyři různé zbraně, stejně jako zásobu bomb. Každý hráč začíná se standardním kulometem, který může být upgradován na jinou poloautomatickou zbraň vyzvednutím power-upu. Když hráč ztratí život, tak zbraň, kterou byl vybaven, bude ztracena, avšak na rozdíl od Contra III zůstane hráčova zásoba bomb při ztrátě života stejná. Každá ze čtyř hratelných postav má jiný arzenál zbraní. Ovládání je podobné Contra III, ale bylo přizpůsobeny pro práci se standardním třítlačítkovým ovladačem Mega Drive. Hra není zcela lineární, ale její příběh se větví na různé úrovně a nabízí celkem 5 zakončení.

Hra se v roce 2011 dočkala prequelu Hard Corps: Uprising pro Xbox 360 a PlayStation 3.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.