Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Halo Wars 2

85
4 hodnocení Platformy
Žánr:
strategie > real-time strategie *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
21.02.2017 PCXOne
Vývojáři:
343 Industries, The Creative Assembly (sekundární)
Oficiální stránky:
http://www.xbox.com/en-GB/games/halo-wars-2
If we don't stop him now, we'll leave a galaxy at the mercy of the monster.

Tato silná slova pronesl z mnohaleté stáze probuzený kapitán James Cutter, když se od umělé inteligence Isabel dozvěděl o skutcích mimozemského warlorda Atrixe. Pokračování Halo Wars (2016) rozvíjí vše osvědčené z Xbox 360 originálu (2009) od Ensemble Studios. Během tří aktů výpravné kampaně čítající třináct misí za USNC si v na téměř nepřetržitou akci sázející strategii doplníte nemálo kousků do skládanky rozsáhlého lore Halo univerza. Mimo kampaň si zahrajete i za frakci Vypovězených (The Banished) sestávající z bývalých Kovenantů.

I ve dvojce spočívá tajemství úspěchu v osazování slotů vaší výchozí základny budovami produkčního i obranného charakteru a jejich dalším upgradováním. Na "zásoby" suplující suroviny si přijdete bitvami, v nichž nejprve odrazíte útoky protivníků, abyste je vlastní výstavbou a výcvikem následně přečíslili a mohli tak přejít do vítězné ofenzivy. Z minula přetrvalo dělení na letectvo, pěší a motorizovanou infanterii i kámen, nůžky, papír princip. Opět tedy není druh jednotky efektivní proti všem ostatním.

V příběhu prostých módech skirmish, deathmatch, stronghold, domination a blitz uplatníte šest "kampaňových" hrdinů z obou táborů. Podobně jako ti z Age of Mythology (2002) disponují speciálními schopnostmi. Posledně jmenovaný blitz mód zcela vypouští stavění a přináší do hry karty, konceptem vzdáleně připomínající ty z Age of Empires III (2005). Kampaň a všechny zmíněné módy lze hrát v do čtyř obtížností odstupňovaném single playeru, co-opu proti AI nebo v multiplayeru až pro 6 hráčů.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.