@Niktorius (komentář): Lépe bych to nenapsal. Zvuky jsou naprosto příšerný, v dnešní době nechápu jak je to vubec možný a to ovládání vozidel je kapitola sama o sobě. Přitom jinak hra není uplně špatná
čekal jsem více než jen epickou hudbu. Hra roku 2010 ? :D Nevím no. Jako jen chodím a střílím.  Ve hře je absence titulků jsou defakto je ve scnánách, takže člověk o lecos asi přijde.
@Paul (01.09.2020 10:48): Lépe hodnocená trojka na mě z gameplayů působí naprosto stejně jako Reach. Sotva bych poznal, že to je jiná hra. A nejhorší je, že ukázka z Infinite působí také naprosto stejně, akorát open world... :D Možná máš pravdu, ale přesvědčovat se nebudu. Aspoň nebudu ničit hodnocení dalším dílům.
@Charllize (01.09.2020 10:13): U prvního Halo to beru, hlavně dobový zážitek hrál svou roli, ale Reach v roce 2010 mi přijde jako vtip trochu. Ta hratelnost mi víc sedí do 6. generace konzolí než 7. Jak jsem psal níž, asi to byl záměr, aby to působilo "old school", ale není to imo zábavné.

Ale tak já mám divný vkus na FPS hry, toho jsem si vědom. I ten všemi nenáviděný Medal of Honor z roku 2010 jsem si užil víc než tohle. Mnohem. Ale dal jsem tu nejnižší hodnocení koukám, dalších 32 lidí si zdá se myslí něco jiného... v pořádku.
@Charllize (01.09.2020 09:50): Nevim hele, částečně s Garretem souhlasím, neb stejně jako u Halo nechápu popularitu Killzone. Taky taková průměrná, nezajímavá střílečka, která nejspíš těží jen z exkluzivity. Nějak nevěřím tomu, že by si jak Halo, tak Killzone vybudovaly takovou fanbase, kdyby to byly multiplaty.

Na druhou stranu vysoké prodeje spolu s velmi kladným hodnocením Master Chief kolekce na Steamu a pravděpodobně podobně vysoké počty stažení na PC Gamepassu jsou v rozporu s větou "konzolistům to nikdo neřekl".

Tak nevím no, nejsem asi cílovka prostě...
No, tak Halo fanda ze mne nebude teda. Ten multiplayer asi musí být fajn, jinak si totiž nedovedu vysvětlit, kde se vzala ta fanbase.

Děsně nezajímavé, jak příběhově, tak hratelností. Furt dokola jen pobíhání po nudných mapách a střílení hordy nezajímavých nepřátel a nějaký uspokojivý pocit ze střelby v podstatě neexistuje, neb všechny zbraně jsou jak kuličkovky... A vůbec celé je to takové bez imerze, chybí tomu nějaké wow momenty nebo obměny hratelnosti (ovládání vozidel fajn no, ale nic extra zábavného). Hádám, že to byl možná záměr, aby to působilo tak "old school", ale tohle mě nebere teda. Vyloženě utrpení to dohrát nebylo, ale další díly vynechám...
@PRIVATE MARTIN (04.12.2019 18:22): V čem Ti přijde jednička archaická? Mně přišlo, že šlo např. o jednu mála FPS, kde se poprali s "dobíjením zdraví" rozumně (protože se dobíjel štít a jinak se normálně používaly lékárny).

A není "archaizmus" jedničky nějak změněn v Anniversary edici (nestudoval jsem odlišnosti, hrál jsem na PC pouze původní verzi)?
@Korbitch (04.12.2019 12:38): Podľa mňa je najlepšie hrať to v poradí ako tie hry vychádzali. Reach je už moderná FPS so všetkým čo k tomu patrí a hneď potom hrať jednotku, ktorá je vlastne čo do herného štýlu už mierne archaická hra mi nepríde ako moc šťastý nápad.
Na druhej strane, kde Reach končí, tam jednotka začína, takže to celkom dáva zmysel. Ale ja som spokojný s mojim playthroughom. :D
@Korbitch (04.12.2019 12:38): Pokud vím, tak jednotlivé FPS díly v sérii Master Chief Collection záměrně vycházejí chronologicky. Že to nějak naruší nonFPS je klidně možné, ale ty hrát neplánuji.
Na tuhle sérii se rozhodně chystám. Ale pořádně nevim, jakým dílem je dobrý začít. Podle chronologie je snad Halo Wars jako první, ale to není fps. Takže mám to hrát tak, jak to teď bude vycházet v této kolekci?
@Paul (03.12.2019 16:27): Já půjdu asi hned do Master Chief Collection, po přepočtu na jeden díl je to doslova za hubičku. A všechny díly Halo jsem si chtěl zahrát na PC už dávno, jakkoli Halo nepovažuji za úplnou špičku žánru (soudě pochopitelně zatím podle prvních dvou dílů).
Celkem překvapivé, jak málo hodnocení tu je.

Máte v plánu to někdo rozehrát zase? Vzhledem k tomu, že je to v game passu, tak by snad stál za úvahu i nějaký turnaj DH? :))